Kdo čekal atraktivní souboj, musel odcházet domů zklamán. Řada technických chyb na obou stranách, několik ostřejších zákroků a mizerný výkon dvojice rozhodčích.

Hostující trenér měl po delší době k dispozici téměř kompletní tým. „Obnovou premiéru měla Eliášová, která se vrátila po ročním zranění. Kupková nastoupila po dvoutýdenní nemoci,“ hlásil Kumpán.

Domácí hráčky přesto měly průběh utkání pod kontrolou.
Veselanky od první minuty vedly, v 10. minutě zvyšovala Štěrbová na 7:3. První poločas nakonec skončil šestibrankovým rozdílem. Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil.

Střelecky se zápas povedl křídelnici Chmelařové, která se blýskla osmi góly. Sedmkrát se dokázala střelecky prosadit Kočí.

Na druhé straně pálila ostrými hlavně Krupicová. Nejlepší hráčkou Hradce ale byla brankářka Doláková. „Souhlasím,“ podotkl Kumpán.

Britterm Veselí nad Moravou – Jindřichův Hradec 32:23 (15:9)
Nejvíce branek Veselí:
Chmelařová 8, Kočí 7/3, Súkeníková 6.
Rozhodčí: Halada, Zych.
Sedmimetrové hody: 9/5:5/5.
Diváci: 250.
J. Hradec: Doláková, Březinová – Leštinová, Kupková 1, Kohoutová 1, Hroníčková, Eliášová 2, Keslerová 4, I. Matoušková 5, Bubeníková 3, Krupicová 7/5, Dušková.

Písek doma hrát umí, odnesly to Hanačky

Písek – Tentokrát byla třináctka pro domácí hráčky velice šťastná, po velmi dobrém výkonu porazily silného soupeře o čtyři branky.

V úvodu zápasu sice vedla Olomouc po brankách Hrbkové a Selucké 2:1, ale domácí tým nejprve srovnal Vrabcovou a poté šel gólem Krouské do vedení. Za stavu 5:5 poslala Písek do vedení Stellnerová a v týmu hostí brankářku Raníkovou vystřídala Kozáková. Hanačky pak srovnaly na 7:7, ale Crhová s Borovskou opět zajistily Sokolu dvoubrankové vedení – 9:7.

Pak Dvořáková svým gólem upravila stav na 10:8 a v domácí brance střídala Arnicanovou Skálová (naposledy chytala z důvodu těhotenství před rokem). V 15. min. zvýšila Crhová vedení domácích na 11:9, ale Tomečková korigovala na 12:11. A když Crhová posunula skóre na 14:11, vzal si trenér hostí oddechový čas. Po něm se do branky Olomouce vrátila Raníková.

V dalším průběhu důležité branky střílela Dvořáková – na 18:14 a 19:15, pak zvýšila Crhová na 21:18, a tečku za úvodním poločasem udělala domácí střelkyně Iveta Luzumová – 22:20.

V úvodu druhé poloviny zápasu zvýšila Crhová na 23:20 a stejná hráčka pak skórovala na 24:21. Ve 35. min. byl stav po brankách Stellnerové a Moravcové 26:22, a to bylo pro domácí tým velice slibné. Trenér Salač uděloval z lavičky svým hráčkám taktické pokyny, ty je, až na malá zaváhání přesně plnily, a když se brankářka Arnicanová blýskla několika výbornými zákroky, začalo se schylovat k překvapení.

Další sled branek: Dvořáková 30:24, Hrbková a Hejtmánková snížily na 30:26, Borovská dvěma góly zvýšila vedení Písku na 33:28, ale stále nebylo rozhodnuto. Diváci vycítili, že domácí hráčky potřebují jejich pomoc, a tak je hlasitým potleskem vyhecovali ještě k lepšímu výkonu.
„Diváci byli pro náš tým hráčkou navíc. Za jejich povzbuzování jim moc děkujeme,“ řekla po utkání Helena Dvořáková, autorka pěti branek píseckého celku. Domácí střelkyně I. Luzumová zvýšila na 35:30, Stellnerová na 36:30, Borovská pak na 38:33 a Lidová (její 1. gól v interlize) na 39:34.

TRENÉŘI
Jan Salač, Písek: „S předvedenou hrou i s výsledkem jsem maximálně spokojen. Po dvou prohrách na Slovensku jsme již nutně potřebovali bodovat, a to se nám v tomto těžkém utkání podařilo. Děkuji všem hráčkám za jejich taktický a bojovný výkon.“

Libor Malínek, Olomouc: „Blahopřeji soupeři k vítězství, které je zcela zasloužené. Naše hráčky soupeře viditelně podcenily, zřejmě si myslely, že jim výhra a dva body samy spadnou do klína.“