Nad týmem, který se nalézá na 10. místě tabulky, vyhrál 1:0.
Do J. Hradce ovšem tentokrát jakoby přijel úplně jiný celek z Plzeňska, protože hosté předváděli bezkontaktní hokejbal. Možná bylo na vině tuze chladné počasí, že se Západočeši nedokázali nažhavit. Svou hrou ovšem nedokázali donutit ani domácí tým k tomu aby ukázal, co umí.

První třetina byla proto nejnudnějším dějstvím, které nemohlo rozehřát asi tři prokřehlé desítky nejvěrnějších fanoušků. Zatímco v první třetině si nikdo nedokázal připravit lepší střeleckou pozici, tak hned v úvodu druhé patnáctiminutovky se šance rodit začaly. Nejprve hostující Bohuňovský ve vyložené pozici minul půlku prázdné domácí svatyně, kterou střežil Janák.

Poté nebezpečnými bekhendovými střelami ohrozili branku Třemošné Jindra a Plášil. Druhý zmiňovaný posléze mohl otevřít skóre při sólovém brejku, ale gólmana hostů Kubeše nepřekonal. To se podařilo až Landkammerovi, jenž ve 26. minutě vstřelil svůj premiérový gól po přestupu do Olympu – 1:0.

Zasloužené vedení mohli domácí pojistit ve třetí třetině, a to hlavně při akcích dvou na jednoho, když nejdříve nabídku Frýbla nezužitkoval Plášil a chvíli nato Slanina úspěšně nezakončil Landkammerův pas. Teprve necelých pět minut před koncem Třemošná přitvrdila. Rozhodčí jí ovšem fauly netolerovali, dvakrát ji poslali do čtyř, takže Jihočeši hubené vítězství snadno pohlídali.

Jaroslav Matějka, trenér Olympu J. Hradec: „Vyhráli jsme zaslouženě, o ten gól jsme byli lepší. Bylo to však mdlé utkání, které moc hokejbalové krásy nepobralo. Ale hlavní je, že tři důležité body zůstaly doma.“

Do odvetné fáze půjde jindřichohradecké mužstvo z páté příčky tabulky, přičemž v dosavadních 11 kolech nasbíralo 21 bodů. Nejbližším soupeřem Jihočechů bude v neděli na svém hřišti sedmá Přelouč, kterou v prvním kole doma porazili po trestných stříleních 3:2.