Lennyho Křídla inkasovala těžký direkt od Sistema

Nová Bystřice - Okresní futsalová C.K. liga před závěrečným kolem ještě nezná vítěze základní části ani osmého čtvrtfinalistu.

27.2.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Desáté kolo základní části C.K. okresní Fitmall.CZ futsalové ligy přineslo takové výsledky, že stále není jasno o vítězi základní části, který získá Trofej České Kanady. Vedoucí Lennyho Křídla totiž inkasovala těžký debakl od volfířovského Sistema a k tomu, aby postoupila do čtvrtfinále z první příčky, musí nyní získat ze závěrečných dvou zápasů minimálně tři body.

Výborně si vedl tým FC Nikdo z Číměře, který vyhrál důležité zápasy s Plzeňskou pivnicí i s No Comment, čímž nadále drží šance na osmou postupovou pozici do play off. Teď už však situaci nemá ve svých rukách, jelikož má v posledním kole volno. K. Řečici, jež má s FC Nikdo horší bilanci vzájemných střetnutí (2:7, 3:8), stačí v sobotu v bystřické hale uhrát jediný bod, aby se stala osmým čtvrtfinalistou.

Plzeňská pivnice – FC Nikdo 3:8 (2:3) – Přímý souboj mužstev, která myslí na umístění na osmé příčce, přinesl hned po ránu nervózní podívanou. Pro Číměř hrál prim fakt, že nastoupila se dvěma formacemi, zatímco K. Řečice pouze s minimálním počtem hráčů. To se projevilo v aktivitě, kdy sestava FC Nikdo evidentně více toužila po úspěchu. Tlačila se do ofenzívy a výhrou dosáhla kýženého cíle, jenž ji udržel naději na postup do play off. Číměřští v zápase neustále vedli, a to 2:0, 3:1, 5:2. Asi definitivní rozhodnutí přinesla šestá trefa ve 25. minutě, jíž Jan Drábik upravil na 6:3.
Branky: 11., 15. Dymák, 25. Jiřík – 3., 22. Záhorka, 15., 25. J. Drábik, 20., 27. Láf, 7. Evják, 28. M. Veith. Žluté karty: 1:2 (Kupka – Březina, Evják).

No Comment – Příbraz 9:1 (4:1) – V duelu týmů ze dna tabulky se domácí hráči pomalu rozjížděli, vypadalo to, jakoby nevěřili ve vlastní síly. Uklidnili se až čtvrtou trefou, kterou zaznamenal Tomáš Vojta těsně před obrátkou. Po změně stran již Příbraz příliš nezlobila a po vysoké porážce se odporoučela na poslední příčku soutěže.
Branky: 3., 14., 21., 29. Vojta, 7., 10., 22., 27. Forman, 17. F. Náprava – 10. Strada. Žluté karty: 1:1 (Vojta – M. Skalník).

FK Bulánci – Plzeňská pivnice 3:3 (1:3) – Čekala se jasná výhra jindřichohradeckého nováčka, ale hráči pivnice bojovností favorita předčili. Během čtyř minut na konci první půle otočili nepříznivý stav 0:1 až na 3:1 a ve druhém poločase dlouho drželi vedení, které by jim již s definitivou zajistilo posun do čtvrtfinále. Nakonec ovšem uhráli pouze remízu, jež pro ně nic neřeší, v posledním dvoukole budou pro postup ještě někde získat aspoň bod. Konečný smírný stav zajistil ve 27. minutě Jakub Průša proměněnou penaltou.
Branky: 17., 27. Průša, 4. Irschik – 10., 14. Dymák, 11. Smrž. Žluté karty: 0:2 (Dymák, Bílek).

FC Nikdo – No Comment 9:4 (5:2) – Po padesáti vteřinách měl Jan Evják na kontě dva vstřelené góly, takže číměřské mužstvo vedlo 2:0. Potřebovalo vyhrát, hrálo aktivně, brzy bylo jasné, že se vítězstvím udrží na dálku v bitvě o osmičku s Plzeňskou pivnicí. V posledním kole bude FC Nikdo spoléhat na její kolaps.
Branky: 3., 7., 19., 28. J. Drábik, 1., 1. Evják, 9. Vopálka, 19. Láf, 27. Březina – 2., 24. Forman, 8. Jakoubek, 28. F. Náprava.

Kasalova pila – Příbraz 15:1 (8:0) – V první minutě vstřelil Martin Baláž úvodní gól favorita a pak už vše šlo jako na drátku. Rozmetadlo vstřelilo čestnou branku hned po vstupu do druhé půle, když Tomáš Sehnal korigoval na 1:8. Nevídaného střeleckého zápisu se dočkal Martin Pech, jenž dal 5 gólů v jednom zápase. Víc než za předchozí tři sezony a 35 odehraných utkání, kdy se dohromady trefil čtyřikrát. Na 14:1 zvyšoval Daniel Maršák necelých pět minut před koncem, což byl stá jubilejní trefa "dřevařů" v tomto ročníku.
Branky: 1., 4., 8., 17., 27. M. Baláž, 5., 9., 12., 22., 25. Pech, 10., 14. Šimánek, 17. Henze, 20. Brož, 26. Maršák – 16. Sehnal.

Pocemkamdeš – Sedelská hospoda 3:5 (0:3) – Herně naprosto vyrovnané utkání, ve kterém ovšem až do 22. minuty dávali branky pouze hráči Sedla. Především úvodní gól byl výstavní, Petr Bobál ním otevřel skóre. V polovině druhé půle dali futsalisté Pocemkamdeš tři góly během pěti minut, stáhli stav z 0:4 až na 3:4, finišovali, odvolali brankáře, ale v power-play inkasovali do prázdné branky z nohy kanonýra Petra Kodady.
Branky: 22. Mareš, 24. M. Blažek, 27. P. Völfel – 12., 28. P. Kodada, 4. Bobál, 13. Kandl, 21. M. Kamas.

FK Bulánci – FK Sistemo B 1:9 (0:1) – Dorostenecký celek z J. Hradce hrál 20 minut s favoritem rovnocennou partii, ve které ještě v 17. minutě snížil zásluhou Daniela Cettla na 1:2, ale poté k sobě tým od Dyje slepil dva rychlé góly, což Bulánky psychicky složilo. V závěru byli rádi, že divizní záloha FK Sistemo netoužila po dvojciferném vítězství.
Branky: 17. Cettl – 17., 20., 22. Štolba, 18., 27. Bodlák, 10. Bártů, 22. Trávníček, 24. Vacuška, 26. Josef Novák.

Pocemkamdeš – Lennyho Křídla 3:5 (0:4) – Hráči Včelnice sehráli během dne dva zápasy s téměř totožným průběhem. Na rozdíl od prohraného zápasu se Sedelskou hospodou však s lídrem soutěže prohrávali 0:4 už po 13 minutách. V týmu Křídel exceloval ve veliké formě hrající Luděk Kuchař, jenž za jedenáct minut stihl čistý hattrick. Ve druhé půli Pocemkamdeš snížili na 2:4 a 3:5, ale i přes tlak a velkou snahu v závěru více nestihli.
Branky: 18. Mareš, 21. M. Blažek, 25. Holický – 2., 8., 11. Kuchař, 13. Suč, 24. Čihák. Žlutá karta: 1:0 (Šlapanský).

Sedelská hospoda – Kasalova pila 2:4 (1:2) – Od začátku se příležitosti střídaly na obou stranách. Milan Bitala hned v úvodu dostal hospodu do náskoku, který ovšem dlouho nevydržel, neboť v 7. minutě již „pilaři" gólem nejlepšího hráče zápasu Josefa Šimánka otáčeli na 2:1. Vyrovnaný duel pokračoval až do zajímavého závěru, v němž Sedlo Kodadovou trefou snížilo na 2:3. Poslední slovo ovšem těsně před posledním hvizdem měla Kasalova pila.
Branky: 1. Bitala, 27. P. Kodada – 7., 16. Šimánek, 5. M. Baláž, 30. Brož.

Lennyho Křídla – FK Sistemo B 0:11 (0:6) – Těžko by se hledal v historických análech okresního futsalu datum, kdy Lennyho Křídla nebo některý vedoucí tým soutěže dostal jedenáctigólový nášup. Možná by se takový zápis ani nenašel. Béčko FK Sistemo se vysokou výhrou postaralo o to, že domácí mužstvo nemá stále ještě jistotu, že vyhraje základní část. V posledním dvoukole potřebuje k potvrzení zisku „Trofeje České Kanady" ještě aspoň jednou zvítězit.
Branky: 4., 8., 9., 27. Bártů, 11., 17., 21. Josef Novák, 2. Štolba, 9. Bodlák, 16. Trávníček, 25. Vacuška. Žlutá karta: 0:1 (Bártů).

Kanonýři
43 – Jan Beneš (Len. Křídla)
31 – Petr Kodada (S. hospoda)
30 – Josef Šimánek (Kas. pila)
23 – Josef Novák (Sistemo B)
20 – Jan Drábik (FC Nikdo)
19 – Michal Kupka (Plz. pivnice), Martin Baláž (Kas. pila)
17 – Lukáš Stejskal (Bulánci), David Frühauf (Len. Křídla)
16 – Marek Šenkýř (Len. Křídla)
15 – Ivan Suč (Len. Křídla), Tomáš Láf (FC Nikdo)
14 – Jan Evják (FC Nikdo), Luděk Kuchař (Len. Křídla)
13 – Tomáš Vojta, František Náprava (oba No Comment)

27.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.