V obou předchozích duelech Jihočeši dokázali uspět, když porazili Litoměřice (5:4) a Kladno (6:0). Soupeř z hlavního města byl ovšem mnohem tvrdším oříškem a domácímu celku žádné body nenechal. Olymp Kovu po velkém boji podlehl 1:2 a první polovinu základní části tak ukončil na 6. místě tabulky.

Pražský celek je jasným favoritem celé soutěže, tabulku základní části vede s velkým náskokem a také v Hradci prokázal své kvality. Na Hvězdárnu přilákal věhlas lídra asi stovku diváků, kteří v první třetině viděli stálý tlak Pražanů. Domácí gólman Ondřej Průša byl v neustálé permanenci, naopak Olymp branku soupeře prakticky vůbec neohrozil.
Hosté mohli skórovat hned v úvodní přesilovce, ale Jan Stárek Průšovu branku přestřelil.

Poté se neprosadil bekhendem ani Michal Zeman, třikrát před Průšou dorážel Tomáš Winter, přičemž se mu míček podařilo dostat do domácí klece, ale právě v momentě, kdy sudí přerušil hru. Na konci 12. min. se Winter přeci jen dočkal regulérní trefy – 0:1. Stejný hráč pět vteřin před první přestávkou ztroskotal na Průšovi při samostatném brejku.

Průša odolával

Také druhé dějství zahájilo náporem Kovo. Chybu domácí obrany mohl potrestat Juraj Košely, ale na „Tarzana“ Průšu si nepřišel. Chvíli poté hráli hosté přesilovku, v obranném pásmu Olympu to vypadalo jako na střelnici, naštěstí domácím při Zemanově bombě pomohla tyčka. Šest minut před koncem druhé třetiny u hrazení upadl domácí útočník Martin Marko a zápas pro něho skončil.

„Natáhl jsem si znovu pravé koleno, se kterým jsem dlouho marodil. Nemá cenu riskovat větší zranění, tak se jdu převléct. Stejně mi to dneska vůbec nešlo,“ řekl a zmizel v šatně.

Nenadálé krátké přerušení postavilo Olymp na nohy a náhle se zrodily i domácí šance. Nejprve ve slibné pozici zaváhal Filip Krivuš, poté Petr Jindra trefil břevno, ránu Petra Kisse zastavilo držadlo hole hostujícího brankáře Martina Tomáše.

Český dorostenecký reprezentant kapituloval až v úvodu třetí patnáctiminutovky, kdy se krásně trefil do šibenice Petr Dalík – 1:1.
Vzápětí mohli strhnout vedení na domácí stranu Petr Krčmár s Milanem Majerikem, kterým ke skórování chybělo jen více štěstí. V době domácího náporu přišla studená sprcha, neboť se hosté lacino vrátili do vedení. Winter vyhrál vhazování v útočném pásmu a Košely zamířil přesně – 1:2.

Olympu příliš času na srovnání stavu nezbylo, v závěru zkusil i 26 vteřin power-play, ale k zisku aspoň bodu nevedlo ani snažení Majerika, kterého soupeřův bek zalehl na brankovišti i s míčkem. V sestavě Jihočechů se poprvé představil obránce Martin Novák, jenž přišel z Plzně na hostování do konce sezony.

FAKTA Z I. LIGY

Olymp J. Hradec – Kovo Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 34. Dalík – 12. Winter, 41. Košely. Asistence: A. Krivuš, F. Krivuš – Zeman, Winter.
Střely na branku: 30:26.
Vyloučení: 3:2.
Olymp: Průša – B. Mátl, Adam, Kiss, Dalík, Novák – Jindra, Matějka, Čapek – Marko (25. Krčmár), Majerik, Plášil – Supek, A. Krivuš, F. Krivuš.