V předchozích třech vzájemných zápasech Lions od Brna vždy dostali nejméně 90 bodů (90, 93, 95), což nechtěli počtvrté připustit. Vsadili proto na obranu, vyplatilo se. Oslabení hosté, kteří citelně postrádali Ivana Mikuliče a Jana Tomance, učinili to samé, takže byl od úvodu k vidění tvrdý boj o každou píď palubovky. Na obou týmech byla vidět nervozita, hrálo se o hodně. První čtvrtina přinesla hubené skóre. Ještě ve 4. minutě byl stav 2:2, nejvyšší rozdíl byl tříbodový (7. – 9:6; 7. – 11:8), pokaždé vedli Lvi. Ti úvodní periodu také těsně vyhráli 15:14.

Druhý kvartál už byl z obou stran střelecky o něco přesnější, na domácí straně za to v dobrém slova smyslu mohl příchod Malcolma Brookse, jenž dal za 10 minut 14 bodů. Jeho střelecký příspěvek pomohl k tomu, aby Lions stále drželi přibližně pětibodový náskok (16. – 29:24; 19. – 35:30), první poločas vyhráli rozdílem 4 bodů.

O výsledku nerozhodla ani třetí čtvrtina, v níž potkal Lvy dvouminutový výpadek z koncentrace, během něhož pětkrát minuli koš a nedoskočili sedm balónů. Hosté udělali šňůru 8:0, díky čemuž rázem vedli (49. – 46:50). Zastavil je teprve domácí oddechový čas, který byl zlomovou chvílí zápasu. Udál se 85 vteřin před koncem třetího kvartálu. Po něm přišla série Lions 7:0, kterou na 13:0 natáhli domácí basketbalisté ještě na začátku posledního hracího období (32. – 59:50).

Lions J. Hradec – MMCité Brno 79:68 (15:14, 38:34, 53:50)
Sestavy a body: Brooks 19, Šoula 16, Canty 12, Tawiah 10, Lipkins 9, Fait 7, Zuzák 4, Šustek 2, Stegbauer, Dlugoš – Ware 24, Jazvin 14, Křemen 13, Turman 8, Nehyba 6, Hrabovský 2, R. Pumprla 1, Kereselidze, Kozina.
Trojky: 6/19:8/31. Fauly: 13:21. Trestné hody: 23/17:15/8. Rozhodčí: Baloun – Blahout – Znamínko. Diváci: 650.

Brno se sice ještě chtělo nadechnout ke zvratu, když hodně zlobil především 209 cm vysoký bosenský pivotman Ermin Jazvin. Po jeho dvou koších se hosté velice přiblížili (35. – 65:63), ale to již na palubovce vládnul Jiří Šoula, muž bez nervů. Na cokoliv sáhnul, vše mu vyšlo. V posledních deseti minutách dal tucet bodů a doskočil dva míče. Výborný byl v závěru i Chris Tawiah (double-double za 10 bodů + 10 doskoků). Na konci se Brno dostalo do křeče a je jenom škoda, že Lvi nevyužili mnoha příležitostí ke zvýraznění svého zaslouženého vítězství.

Trenér jindřichohradeckých basketbalistů Karel Forejt.Zdroj: Zdeněk PíšaKarel Forejt, trenér Lions: „Na obou stranách byla nervozita, projevilo se to na ztrátách, těch bylo příliš. My ve druhém poločase měli jenom jednu, a to rozhodlo o našem vítězství. Brno nám dělalo problémy na útočném doskoku, to jsem nečekal. Špatně jsme pod košem odstavovali soupeře, nemohli jsme tak chodit do rychlých protiútoků, chyběly nám lehké koše. Hosté ucpali své vymezené území, nešlo se snadno prosadit. Druhým rozhodujícím faktorem naší výhry byla nezměrná vůle, ta nám tedy doma nechybí, díky ní jsme dokázali zvítězit. Za nesmírnou bojovnost, jakou kluci předvedli v zápase, jim chci moc poděkovat.“

V předposledním kole skupiny A2 nastoupí Hradec již v pátek na hřišti posledního Prostějova (18 hodin).