VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myšlenky na druhou ligu florbalistů se objevují

Jindřichův Hradec - Do dlouhodobé soutěže vstoupili florbalisté FK Slovan J. Hradec poprvé v sezoně 2007/08 a hned se dočkali postupu do III. ligy.

11.10.2009
SDÍLEJ:

K okresnímu derby J. Hradec – Třeboň v letošní sezoně ve III. ligy florbalistů nedojde. Zatímco Slovan si uchoval ligovou příslušnost i pro tento ročník a má poměrně vysoké ambice, celek z lázeňského města ze soutěže sestoupil.Foto: Zdeněk Píša

V té následující byli rovněž úspěšní, když se dokázali zachránit v soutěži, ze které vzhledem k reorganizaci sestupovala polovina účastníků. O tom, co čeká florbalisty v letošním ročníku, jsme se bavili s hrajícím předsedou oddílu Martinem Knoblochem.

Blíží se začátek další mistrovské sezony. Kolikátá pro Slovan bude?
Florbal hrajeme organizovaně sice již čtyři roky, ale soutěžně vstupujeme teprve do našeho třetího ročníku. První sezonu jsme totiž úplně vynechali a věnovali se poctivě přípravě na úspěšný vstup. To se nám vyplatilo, protože hned naší premiérovou účast v soutěžích jsme zakončili postupem do vyšší ligy.

S novým ročníkem přišly v jindřichohradeckém florbalu i změny. Které jsou ty zásadní?
Především jde o značný nárůst naší členské základny. Vždyť oproti minulé sezoně, kdy jsme měli v soutěžích tři týmy, jich je letos šest. A to je stoprocentní navýšení! Zatím jsme měli družstva mužů, juniorů a starších žáků, do nového ročníku jdeme navíc s béčkem mužů, ženami a mladšími žáky. Solidní výkonnost mají právě ženy, které se na mistrovský start připravovaly celý rok pod vedením trenéra Tomáše Jandy. Osobně mám největší radost ze vzniku celku mladšího žactva, jelikož základ našeho sportu tkví hlavně ve výchově mládeže.

Jak velký je zájem něžného pohlaví o florbal?
Myslím si, že docela značný. Nyní máme v jednom družstvu celkem osmnáct žen a dívek ve věkovém rozmezí 15 až 28 let, přičemž nábor stále trvá. Uvítáme každou zájemkyni a v budoucnu počítáme s tím, že vytvoříme samostatné oddíly juniorek a dorostenek. Co se týče zájmu o florbal všech kategorií, tak je značný nejen v Jindřichově Hradci, ale celkově v celém našem státě. Počet členů dlouhodobě stále stoupá, registrovaných hráčů a hráček je tolik, že náš sport už je pátým největším v republice.

Čím to je, že florbal tak přitahuje?
Největší výhodou je skutečnost, že jsme halový sport, nejsme tudíž závislí na počasí. Florbal je rychlý sport a divácky atraktivní. Pravidla umožňují tělesný kontakt hráčů v rozumné míře a svou roli sehrává jistě i skutečnost, že jsme takzvaně levný sport. Vyzdvihnout musím ovšem i práci České florbalové unie, která naše odvětví řídí a propaguje na velmi profesionální úrovni. Důkazem je i prosincové mistrovství světa v Praze a Ostravě, které bylo hodnoceno velice pozitivně i Mezinárodním olympijským výborem.

Mistrovská sezona je na startu. Kdy se týmy Slovanu představí svému publiku?
Každá kategorie má své hrací dny, například muži hrají obvykle v sobotu, pro mládež jsou vyhrazeny spíše neděle. Muži se doma poprvé představí v sobotu 24. října, teprve o týden později budou doma poprvé hrát junioři. Naopak velká soutěžní druholigová premiéra žen přišla už 19. září. Kdo by měl zájem o program celého našeho klubu, tak se dá nalézt ve vývěskách po městě, na našem webu a také v regionálním tisku. Dovolím si využít příležitosti a každého bych rád pozval do hlediště sportovní haly. Jistě je z čeho vybírat.

S jakými ambicemi a cílem jde do sezony áčko mužů?
Po letní přípravě jsme s hlavním trenérem Jakubem Šimkem určili priority pro první polovinu sezony. Prvním byl postup ze základní skupiny Poháru ČFbU, tím druhým úspěšné vykročení do bojů o ligové body. První cíl již vzal zasvé, když se nám v Nymburku nedařilo a pohárová cesta pro nás skončila hned na začátku. O tom, že bychom chtěli sezonu završit postupem do druhé ligy, je předčasné a obtížné diskutovat, nicméně v dlouhodobějším výhledu se myšlenky na vyšší soutěž objevují.

Roman Pišný

11.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení