Naštvaný biker Kníže skončil čtvrtý. Hned za profesionály

Prachatice, Brno - Oba největší republikové seriály závodů na horských kolech pokračovaly minulou sobotu druhým dílem.

23.5.2008

Jezdec jindřichohradecké stáje Bike sport Joma David Kníže se na úvod sezony potkal s velkou formou. V Prachaticích dojel čtvrtý, ale pouze kvůli tomu, že před ním skončili tři profesionálové.Foto: Deník

Startovali na nich i jezdci z obou jindřichohradeckých stájí – Bike sport Joma a RBB Invest.

Prachatice

Závod série Anlen Galaxy absolvovalo na trati dlouhé 63 kilometrů v okolí Prachatic 146 jezdců, mezi nimiž si poměrně úspěšně vedli i cyklisté Jomy. Nejlepšího výsledku dosáhl David Kníže, který skončil celkově devátý a ve své kategorii 19–29 let dosáhl na čtvrté místo, které pro něho mělo ovšem velmi trpkou příchuť.

„Skončili před ním tři profíci Zlámalík, Svěrák a Bambula. Podle pořadatelů jim start zakázat nešlo a otevírat zvlášť kategorii profi pro tři jezdce nemá cenu. Spíše by si to asi sami měli srovnat v hlavě, jestli je dobré si tímto způsobem posilovat sebevědomí a zároveň brát ostatním amatérským bikerům motivaci a chuť závodit, jak podotkl sám David Kníže,“ konstatoval rozladěně kapitán jindřichohradecké Jomy Tomáš Raba.

Výsledky:
M19–29 let: 4. (celkově 9.) David Kníže. M40–49 let: 16. (72.) Tomáš Raba, 23. (110.) Milan Mašát (všichni Joma).

Brno

V Brně se ve stejný den konal druhý závod seriálu Kolo pro život Česká spořitelna, který pro změnu obsadili hlavně jezdci RBB Invest J. Hradec a také mistr republiky v půlmaratonu Rudolf Hronza z Jomy. Startovní pole čítající téměř 600 cyklistů čekalo 70 kilometrů na trati s převýšením 1400 metrů.

Zde byla oproti prachatickému závodu kategorie profesionálů hodnocena samostatně a od počátku se s jejími nástrahami nejlépe vypořádal bývalý vynikající silničář Jan Hruška.

Rudolf Hronza ve své třídě nad 60 let sice nezopakoval triumf z prvního závodu, ale skončil na výborném druhém místě. Stejného umístění dosáhla i bikerka RBB Invest Marta Jelínková v kategorii žen 30 – 39 let, zdatně jí na deváté příčce sekundovala i Lada Mácová. Velmi dobře zajel také Jaroslav Šelíga, jenž v nejnabitější věkové kategorii 19 – 29 let obsadil 21. místo.

Již zítra budou jindřichohradečtí cyklisté startovat na třetím podniku série Kolo pro život v Chomutově, který je zároveň republikovým mistrovstvím v půlmaratonu.

Výsledky:
M19–29 let: 21. (85.) Jaroslav Šeliga, 31. (131.) Michal Picka, 73. (334.) Pavel Vácha. M30–39 let: 107. (330.) Libor Homolka. M40–49 let: 51. (265.) Jan Hájek (všichni RBB Invest). M+60: 2. (189.) Rudolf Hronza (Joma). Ž30–39 let: 2. (206.) Marta Jelínková, 9. (342.) Lada Mácová (obě RBB).

23.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.