Neidrová s Urbanovou se vrátily po letech na palubovku

Olomouc – Do play out o 5. až 8. místo a zároveň o udržení se v interlize vstoupily jindřichohradecké házenkářky na půdě Olomouce.

29.4.2014 1

Hradecká spojka Zuzana Kohoutová.Foto: Jan Škrle

Na Hanou cestovaly k dvěma zápasům v roli týmu, který může jen překvapit, což se nepodařilo, i když první duel byl vcelku vyrovnaný. V sérii hrané na tři vítězství jihočeský celek prohrává 0:2 a nyní Zoru přivítá doma.

Třetí zápas je v hradecké sportovní hale na programu v sobotu od 18 hodin, případný čtvrtý pak tamtéž o den později od 15 hodin.

Do prvního vzájemného zápasu vstoupil hostující celek pěkně zostra, což Olomouc zaskočilo. Jihočešky za prvních sedm minut sice sbíraly žlutá napomenutí, ale také ani jednou neinkasovaly. Byla škoda, že v úvodu nevstřelily více branek, při oddechovém čase Zory vedly pouze 1:0 gólem, který dala Jitka Matoušková.

Teprve time-out postavil Hanačky na nohy. Tým trenéra Jana Bělky začal hrát trpělivěji, skóre otočil a začal plnit roli jasného favorita série. Nutno podotknout, že tým TJ Házená kladl pořádný odpor, takže Olomouc nic snadné neměla.
Vynikající byla zejména Klára Melichová v brance hostujícího týmu. V 18. minutě si vzal oddechový čas též kouč Hradce Karel Petržala, neboť jeho celek prohrával 5:10, když především chyboval v přechodu do útoku. Výsledkem porady byla skutečnost, že za následujících 16 minut hosté inkasovali pouhý jediný gól! Bohužel trefili se pouze čtyřikrát.

V 35. minutě prohrávali 9:11. O porážce outsidera rozhodl úsek mezi 36. až 38. minutou, kdy Olomouc rychle dala 3 góly v řadě, čímž znovu vytáhla svůj náskok na pětigólový rozdíl, který se až do konce snížil pouze dvakrát (47. – 12:16 a 58. – 17:20).

Trochu šok způsobila sestava TJ Házená. Dobře utajovaný úmysl postavit duo 38letých zkušených házenkářek Karolína Urbanová – Věra Neidrová se nejenže uskutečnil, ale i povedl. Prvně zmíněná se do nejvyšší soutěže vrátila po třech letech, druhá dokonce po více něž čtyřech.

„Jely jsme si do Olomouce osahat interligu a docela to šlo. Bylo to hezké. Nechceme si před domácími diváky v odvetách utrhnout ostudu, tak jsme si chtěly vyzkoušet, zda nám to ještě půjde," vzkazovala za obě legendy Věra Neidrová, že fandové mají přijít tým podpořit, třeba jen ze zvědavosti, aby viděli v akci dvě dámy v nejlepších letech.

Odvetou se jihočeský tým protrápil a byl rád, že je konec. Olomouc nastoupila s agresivní vysunutou obranou a nenechala hosty kombinovat. První branku TJ Házená dala Michaela Vlková v 9. minutě, snížila na 1:2, ale další gól ze hry vstřelil Hradec teprve ve 35. minutě! Kateřina Krupicová upravila na 3:13. Fantastický výkon za neprostupnou olomouckou defenzívou předvedla brankářka Michaela Dederlová.

OLOMOUC – J. HRADEC 22:17 (11:8)
Branky: Berová 5, Severová 5, Salašová 4, Salčáková 2, Kubáčková 2, Dostálová 2, Růžičková 2/1 – Krupicová 4/3, Matoušková 3, Kohoutová 3, Maryšková 2, Vlková 1, Prokešová 1, Urbanová 1, Markesová 1, Kočová 1.
Sedmičky: 3/1:3/3. Vyloučení: 2:4. Žluté karty: 2:2.
OLOMOUC – J. HRADEC 29:10 (10:2)
Branky: Huráňová 6/2, Salašová 5, Salčáková 5, Dostálová 4, Ždánská 3, Růžičková 3/2, Berová 1, Severová 1, Kubáčková 1 – Krupicová 5/3, Matoušková 3/2, Kohoutová 1, Vlková 1.
Sedmičky: 4/4:7/5. Vyloučení: 4:5. Červená karta: 0:1 (54. Krupicová). Žluté karty: 3:3.
Stav série: 2:0.
TJ Házená: Melichová, Michalová, Davidová – Vlková, Prokešová, Kohoutová, Matoušková, Kočová, Markesová, Voldánová, Urbanová, Bílková, Krupicová, Maryšková, Neidrová, Zahradníková.