VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejúspěšnější sportovec roku 2011

Jindřichohradecko - Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2011 okresu J. Hradec ve třech hlavních kategoriích se uskuteční ve středu večer v Dačicích.

24.1.2012
SDÍLEJ:

V anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2011 okresu J. Hradec zvítězila mezi dospělými Pavla Schorná ze Starého Města a obhájila tak loňský triumf.Foto: Josef Böhm

Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2011 okresu Jindřichův Hradec už zná své vyvolené. Dnes naposledy přinášíme kompletní přehled jednotlivců a družstev (bez uvedení pořadí), jež se probojovali mezi nejlepší.
Konečné výsledky ve třech hlavních kategoriích – dospělí (5 oceněných), mládež do 18 let (10) a kolektivy (5) – budou zveřejněny během středečního galavečera, který se uskuteční od 18 hodin v Městském kulturním středisku v Dačicích pod záštitou starosty Vlastimila Štěpána.
Celý program, který mimo jiné zahrnuje vystoupení zpěváků Bohuše Matuše či Moniky Agrebi, bude moderovat Ondřej Krátoška.
V rámci ceremoniálu bude vyhlášena i Sportovní hvězda Jindřichohradecka za rok 2011, kterou napříč všemi kategoriemi zvolili čtenáři Jindřichohradeckého deníku.
Zvláštní cenu města Dačice za dlouholetou a prospěšnou činnost v oblasti tělovýchovy a sportu si zároveň odnesou tři dačické osobnosti.
Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2011 připravuje okresní sdružení ČSTV v J. Hradci společně s produkční a marketingovou agenturou ČOK–CZ, Městským úřadem Dačice a Jindřichohradeckým deníkem jako mediálním partnerem.
Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby nominovaly do ankety své zástupce, z nichž vzešlo na základě hlasování odborné komise (výkonný výbor OS ČSTV, starostové vybraných měst a obcí okresu, novináři) konečné pořadí v jednotlivých kategoriích.

DOSPĚLÍ
Ivana Ferdanová (TJ Sokol Dačice), judo:
3. místo na mistrovství ČR žen ve váze 70 kg.
Jan Klaška (Won-Hyo Třeboň Třeboň), taekwon-do ITF: 1. místo na mistrovství ČR do 85 kg ve sportovním boji, 3. místo na International Martial Arts Gametu v Estonsku ve sportovním boji, profesionální Mistr Evropy v kickboxu – full kontakt.
Jan Mraček (Won-Hyo Třeboň), taekwon-do ITF: 1. místo na mistrovství ČR do 78 kg ve sportovním boji, 2. místo na mistrovství ČR v technických sestavách, 1. místo na Czech Open ve sportovním boji a v technických sestavách.
Pavla Schorná (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon: 1. místo na mistrovství Evropy ve sprintu a ve stíhacím závodě, na mistrovství Asie ve sprintu a ve stíhacím závodě, 3. místo na mistrovství Evropy ve smíšených štafetách, 1. místo v Českém poháru a republikovém žebříčku, držitelka mistrovské výkonnostní třídy.
Luboš Schorný (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon: 1. místo na mistrovství světa v orientačním biatlonu v závodě klasik, 3. místo na mistrovství Evropy ve smíšených štafetách, 4. místo na mistrovství Asie ve sprintu a ve stíhacím závodě, 1. místo na mistrovství ČR ve štafetovém závodě, držitel mistrovské výkonnostní třídy.

MLÁDEŽ DO 18 LET
Anna Bednářová (Plavecký klub J. Hradec), plavání - starší žákyně:
1. místo na letním mistrovství ČR - 100 m motýlek, 2. místo na letním i zimním mistrovství ČR - 200 m motýlek, 2. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 200 m motýlek, 3. místo na letním mistrovství ČR - 400 m volný způsob.
Jana Benešová (Sdružení orientačních sportů J. Hradec), orientační běh - juniorka: 1. místo na mistrovství světa v orientačním biatlonu ve sprintu, 2. místo na mistrovství světa štafet v orientačním biatlonu, 4. místo na mistrovství světa v klasickém orientačním biatlonu, 4. místo na mezinárodních závodech Bohemia v orientačním běhu.
Mojmír Holec (TJ Centropen Dačice), kuželky - žák: 1. místo na mistrovství ČR v kategorii starších žáků na 100 hodů, 3. místo na mistrovství ČR v kategorii starších žáků ve sprintu – 2x20 hodů, 1. místo v celostátním Pohár mladých nadějí 2011, 1. místo na mistrovství Jihočeského kraje starších žáků.
Jan Hrbek (TJ Jiskra Třeboň), házená - dorostenec: nejlepší střelec I. ligy mladšího dorostu (223 gólů), juniorský reprezentant ČR.
Kateřina Jelínková (TJ Nová Včelnice), atletika - starší žákyně: trojnásobná mistryně ČR 2011 v kouli, oštěpu a disku, nejúspěšnější členka reprezentace ČR v utkání s Maďarskem, Slovenskem, Chorvatskem a Slovinskem, je pětinásobnou přebornicí Jihočeského kraje a držitelkou čtyř krajských rekordů.
Patrik Jiráček (SK Boxing Třeboň), box - junior: účastník mistrovství Evropy juniorů, vítěz I. ligy seniorů s BCOS Plzeň ve váze 69 kg, 1. místo na mistrovství ČR v kategorii juniorů, vítěz Evropského turnaje mládeže v Třeboni a mezinárodního turnaje seniorů v Rakousku.
Jonáš Kešnar (Union SHK J. Hradec), plavání handicapovaných - žák: 1. místo na mezinárodním mistrovství ČR juniorů - 50 m znak, 2. místo na mistrovství ČR juniorů - 50 m prsa, 3. místo na mistrovství ČR juniorů - 50 m volný způsob.
Kateřina Malá (TJ Sokol Dačice), judo - juniorka: 1. místo na mistrovství ČR juniorek ve váze do 78 kg, 1. místo v Českém poháru, nominace a účast na Cadet Evropan Cup v Teplicích.
Ondřej Mikulášek (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), letní biatlon - žák: 1. místo na mistrovství ČR ve sprintu a ve štafetovém závodě trojic, vítěz Českém poháru a republikového žebříčku, držitel I. výkonnostní třídy.
Karolína Šimková (Plavecký klub J. Hradec), plavání - mladší žákyně: 1. místo na mezinárodních závodech Grand Prix v Belgii, 2. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 200 m v polohovém závodě, 100 m polohový závod, 3. místo na letní olympiádě dětí a mládeže - 100 m a 200 m prsa, 100 m motýlek, 3. místo na letním i zimním mistrovství ČR - 100 m prsa.

KOLEKTIVY
BK Lions J. Hradec, basketbal – muži:
účastník druhé nejvyšší soutěže mužů, finalista play off I. ligy v uplynulé sezoně, momentálně bez porážky na 1. místě, postup do čtvrtfinále Českého poháru.
Centropen Dačice, fotbal – starší žáci: suverénní vítěz krajské fotbalové I. A třídy starších žáků, družstvo neprohrálo jediné utkání.
Centropen Dačice, kuželky – muži: 4. místo v nejvyšší kuželkářské soutěži, osmifinále Poháru České kuželkářské asociace.
TJ Házená J. Hradec, házená – ženy: účastník nejvyšší společné česko-slovenské házenkářské soutěže žen WHIL, v Českém poháru 2011 se probojoval do čtvrtfinále.
Won-Hyo Třeboň, taekwon–do ITF – muži: Družstvo ve složení Jan Mraček, Juraj Hasík, Jan Klaška, Roman Havlíček a Pavel Štefl získalo 1. místo na mistrovství světa v Koreji ve speciálních technikách a ve sportovním boji, 1. místo na Brno Team Open - technické sestavy a sportovní boj, 2. místo – mistrovství ČR ve sportovním boji, 3. místo – MS v silovém přerážení a v technických sestavách, 1. místo na mistrovství ČR ve speciálních technikách a ve sportovním boji.

24.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klikovský útočník Zdeněk Mládek.

Fotbalisté Peče deklasovali včelnické béčko a slaví postup

Ilustrační foto
AKTUALIZUJEME

Na silnici I/20 je u Protivína další havarované vozidlo

OBRAZEM: Nahlédněte do života na zámku

Jindřichův Hradec - Muzejní noc v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií nabídla také možnost nahlédnout prostřednictvím unikátních historických fotografií do života knížecí rodiny Schönburg-Hartenstein, kteří obývali zámek Červená Lhota.

OBRAZEM: Modeláři se utkali o Papírovou růži

Jindřichův Hradec - V Domě dětí a mládeže v Jindřichově Hradci se konal jubilejní desátý ročník soutěžní výstavy Papírová růže, která je určena pro modeláře všech generací.

Ve známých zatáčkách u Kunžaku boural motorkář

Kunžak - Krásné nedělní počasí vylákalo na silnice nejednoho motorkáře.

OBRAZEM: Fotky jsou k vidění pod hvězdami

Jindřichův Hradec - V rámci Muzejní noci v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci byla zahájena výstava Člověk u Vajgaru, a to hned ve dvou částech.

1. liga - I. část

51.kolo

13.02.2016
Jihlava České Bud 4 : 2
HC Most Havířov 4 : 7
Třebíč Litoměřice 5 : 3
Kadaň Ústí n. L. 4 : 6
Slavia Šumperk 4 : 3
Prostějov Přerov 3 : 2
Benátky Kladno 3 : 2

52.kolo

17.02.2016
České Bud Benátky 1 : 4
Kladno Prostějov 8 : 7
Přerov Slavia 3 : 4
Šumperk Kadaň 3 : 0
Ústí n. L. Třebíč 1 : 0
Litoměřice HC Most 3 : 2
Havířov Jihlava 1 : 5

1.liga 2016/2017

Poř. Mužstvo Z V R P S B
1. HC Rytíři Kladno 52 29 0 11 201 : 151 104
2. HC Dukla Jihlava 52 29 0 16 163 : 124 98
3. HC Motor České Budějovice 52 28 0 17 185 : 142 97
4. HC Slavia Praha 52 24 0 14 172 : 135 94
5. HC Zubr Přerov 52 23 0 20 161 : 149 84
6. LHK Jestřábi Prostějov 52 22 0 16 148 : 156 84
7. HC AZ Havířov 2010 52 25 0 22 159 : 152 82
8. HC Slovan Ústí nad Labem 52 20 0 22 176 : 178 74
9. SK Kadaň 52 18 0 23 146 : 159 71
10. HC Stadion Litoměřice 52 15 0 21 149 : 177 71
11. SK Horácká Slavia Třebíč 52 17 0 22 129 : 147 70
12. HC Benátky nad Jizerou 52 16 0 28 129 : 144 61
13. HC Most 52 13 0 29 133 : 184 53
14. Hokej Šumperk 2003 52 10 0 28 130 : 183 49

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies