Hokejbalisté zdolali poslední Mladou Boleslav 4:2. V neděli hostí Nové Strašecí.

Hráčům Olympu úvod příliš nevyšel. Chvíli po zahájení hry totiž po křídle unikl jeden z mladoboleslavských forvardů a z úhlu překvapil domácího gólmana Průšu, když se trefil nad jeho rameno.

Jindřichohradecké mužstvo ovšem začátek utkání nikterak nedeprimoval, protože brzy vyrovnalo, když se prosadil výborně hrající Čapek. Gólem na 1:1 se Olymp vyšvihl do sedla a až do první přestávky měl velikou herní převahu. Brankami ji vyjádřili Plášil a znovu Čapek. Vedení 3:1 plně odpovídalo průběhu hry, i když při lepší koncovce mohl být náskok domácího týmu vyšší.

Mladoboleslavští k Vajgaru přijeli pouze s devíti hráči, takže se čekalo, že jim budou ubývat síly ke zvrácení nepříznivého vývoje. Bohužel si to asi mysleli i Jihočeši, neboť od druhé třetiny hodně polevili a přenechali iniciativu hostům. Ti se často ocitali v gólových šancích a nenechali ani na chvíli vydechnout domácího brankáře Průšu, jenž ovšem nadále pevně držel svůj tým ve dvougólovém vedení. Pod tlak se Olymp dostával hlavně kvůli časté hře v oslabení, ale početní nevýhodu vždy přežil.
Ve třetím dějství sotva průměrného střetnutí tým z Hvězdárny lehce zvýšil obrátky a hned se to projevilo na ukazateli skóre, když po kombinaci celé útočné formace vstřelil krásný gól Adam Krivuš. Soupeř pak už stačil pouze korigovat.

„Poprvé v sezoně jsme nastoupili se třemi kompletními formacemi, do sestavy jsme totiž zařadili dorostence Petra Krčmára a Pavla Burzika. Oba splnili naše očekávání a jsou určitě příslibem do budoucna. S výkonem proti Boleslavi jsem spokojen, na hřišti jsme v první a třetí třetině dominovali. Ukázali jsme, že se s námi letos musí počítat,“ konstatoval hrající vedoucí mužstva Martin Čapek.

Olymp JH – Mladá Boleslav 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Branky: Čapek 2, Plášil, A. Krivuš. Asistence: Matějka 2, Dalík, Majerik, Jíra, A. Krivuš, Čapek.

Střely na branku: 24:15. Vyloučení: 5:1. Přesilovky: 0:1.

Olymp: Průša – Jíra, Dalík, Kiss, Adam, Supek, B. Mátl – A. Krivuš, Matějka, Čapek – Plášil, Majerik, Soukup – Burzik, Jindra, Krčmár.