Olymp dvakrát uspěl, aniž by inkasoval

Jindřichův Hradec - Olymp dvakrát vyhrál, když pokaždé výborně zvládl třetí třetinu.

27.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Deník/Zdeněk Prager

V 11. kole I. ligy prohráli hokejbalisté Olympu J. Hradec v západočeské Třemošné 7:9. Jindřichohradečtí hokejbalisté završí podzim v neděli doma proti Novému Strašecí (14).

S vysokým počtem inkasovaných gólů se proto Jihočeši snažili něco udělat, v následujících domácích zápasech proti týmům z východu Čech zapracovali na obranné fázi a výsledek se dostavil. S Pardubicemi a Přeloučí neobdrželi ani jedinou branku a po dvou výhrách se posunuli na 5. místo tabulky. V neděli 30. listopadu Olymp podzimní část sezóny završí doma proti Novému Strašecí. Utkání na sídlišti Hvězdárna začíná ve 14 hodin.

Olymp J. Hradec – TJ PARAMO Svítkov Stars 2:0 (0:0, 0:0, 2:0).
Branky: 37. Supek, 42. B. Mátl. Asistence: Čapek, Čermák.
Střely na branku: 43:26.
Vyloučení: 1:4,
využití přes.: 1:0.

K sobotnímu utkání přijeli hosté na poslední chvíli, zdálo se tedy, že se začne hrát o něco déle. Pardubičtí nakonec stihli nastoupit včas, ale právě v momentě, kdy se na nebi roztrhla sněhová peřina. Během chvíle bylo hřiště znovu úplně bílé, takže se muselo počkat, až sníh přestane padat a plocha bude znova uklizena. Úvodní vhazování se odbylo o hodinu a půl později, než byl úřední začátek. Jelikož se však již dost zešeřilo, tak se premiérově v J. Hradci, při první lize svítilo.

Chladno, těžké podmínky a možná také umělé osvětlení - to jsou pravděpodobně aspekty, které jihočeského favorita připravily o očekávaný tlak. K tomu se přidal seznam domácích absencí, v němž byla uvedena jména obránce Martina Nováka, útočníků Petra Krčmára, Milana Majerika a Martina Marko.

Průběh hry vypadal dlouho pořád stejně. Olymp útočil do plných, hosté se obětavě bránili. Domácí hráči měli problém s pohybem na těžkém terénu, v zakončení jim chyběl klid, dlouho se nemohli najít ani v přesilových hrách. Vysvobození přišlo až na začátku sedmé minuty poslední třetiny, kdy Jaroslav Supek úspěšně dokončil akci Martina Čapka – 1:0. Vedoucí gól jindřichohradecké mužstvo uklidnil a chvíli poté se dokázalo prosadit i v početní výhodě, kterou zužitkoval Bronislav Mátl.

„Nebyl to pěkný hokejbal, hosté bránili v pěti, čímž eliminovali možnost naší kombinace. Naštěstí jsme se trefili jako první, po této brance už Svítkov neměl nárok. Pochvalu si zaslouží náš gólman Honza Janák, jenž sice moc práce neměl, ale jinak všechno spolehlivě vyřešil,“ hodnotil duel hrající šéf Olympu Jaroslav Matějka, který už věděl, že svému týmu bude chybět v následném utkání s Přeloučí.

Olymp J. Hradec – HC Jestřábi Přelouč 3:0 (0:0, 0:0, 3:0).
Branky: 37., 44. Supek, 45. Čapek.
Asistence: Kiss, Čapek, Plášil, Supek.
Střely na branku: 37:30.
Vyloučení: 4:3.

Jestřábi v předchozím kole vedli v Novém Strašecí a dlouho sahali na vítězství, ale v poslední třetině je potkal tříminutový kolaps, v němž čtyřikrát inkasovali. Odjeli tedy s prázdnou a vše si chtěli vynahradit na jindřichohradecké Hvězdárně. Podle toho také vypadala jejich hra, hýřili aktivitou, ovšem zkušený domácí tým jim příliš možností k napravení nálady nedal.

Před gólmana Ondřeje Průšu, jenž si vyměnil místo s Janákem, se hosté vážněji dostali v každé třetině aspoň jednou. Nejprve v 9. minutě, kdy na domácím brankáři skončil David Štefanský, poté v páté minutě druhé třetiny Průša vyřešil i samostatný brejk Jiřího Kadery a chvíli po začátku třetího dějství zlikvidoval bombu Jana Bílého s dvojnásobnou dorážkou Radka Kopeckého. Všechno to byly velmi důležité zákroky, protože podobně jako s Pardubicemi Olymp ve 37. min. otevřel skóre.

Stalo se to jen o 9 vteřin později než v předchozím duelu, dokonce i střelec a nahrávač byli stejní – 1:0! Další těžkou chvilku Průša zažil v čase 43:54 min., kdy úspěšně vyřešil otočku Petra Svobody i dorážku Jana Příhody. Po této situaci si hosté vybrali oddechový čas, odvolali gólmana a zkusili v power-play vyrovnat. Jenže hned po bully se k míčku dostal víkendový kanonýr Supek; a přes všechny čáry se trefil přesně – 2:0. Přelouč v zoufalé hře s prázdnou klecí pokračovala a osm vteřin před koncem inkasovala ještě jednou z Čapkovy hole.

Olymp: Janák (Průša) – B. Mátl, Adam, Kiss, Dalík – Čapek, Matějka, Plášil, Jindra, Supek, Čermák, F. Krivuš, K. Krivuš.

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hradečtí orientační běžci absolvovali závody českého žebříčku

Národní muzeum fotografie, jezuitská kolej.

Vystaví fotografie pod oblohou plnou hvězd

Výsadek padákem a nehoda autobusu. Blíží se den s IZS

Jindřichův Hradec - V sobotu po obědě vypukne na hradeckém letišti akce záchranných složek.

Řečické okruhy rozjely pohárový seriál bikerů

Kardašova Řečice - „Jihočeský MTB pohár" horských kol odstartoval pátým ročníkem závodů s názvem „Prodoli – Řečické okruhy".