Oba týmy připravily početnému publiku skvělou podívanou, Jihočeši dokázali s favoritem držet krok a jen těsně jim unikl postup do závěrečného finálového turnaje.

Kdo na Hvězdárnu dorazil o něco později, mohl jen litovat. V čase 4:28 min. totiž domácí bek Kiss dostal svůj celek již podruhé do vedení – 2:1. Jihočeši extraligového soupeře, jenž po dlouhém cestování vypadal unaveně, v první třetině zaskočili nátlakovou hrou plnou střelby a překvapivých individuálních útočných vpádů. Hlavním protagonistou takového hokejbalu byl technik Slanina, z jehož akce těžil Čapek v 11. minutě, kdy zvýšil na 3:1.

Ještě úvod druhého dějství patřil domácímu prvoligovému celku, který se zásluhou Landkammera dokázal dostat až do třígólového náskoku. Teprve tato ztráta Karvinou donutila ke zvýšení aktivity, především však ke zpřesnění kombinace a nárůstu střeleckých pokusů. Velikou zbraní extraligového týmu se ukázaly být přesilovky, v nich to vypadalo jako na minometných manévrech. Rány karvinských hráčů létaly ze všech pozic, spousta střel sice branku Janáka minula, ale domácí gólman byl v neustálé permanenci. Několikrát Olymp zachránily dobře postavené tyče, mnohdy obětavost hráčů, kteří se vrhali vstříc letícím projektilům. V přesilových výhodách hosté snižovali na 3:4 a 4:5, když druhá úprava stavu přišla smůlovatě 4 vteřiny před druhou přestávkou.

Ve třetí třetině si hosté vypracovali stálou převahu, vyrovnat se jim podařilo ve 39. min., kdy exreprezentant Luka dovršil hattrick – 5:5. Přesně o čtyři minuty později se Karviná poprvé dostala do vedení, když se tvrdou ranou prosadil mistr světa z roku 1998 Kurz – 5:6. A mohlo být pro domácí ještě hůř, jelikož o 55 vteřin později Blatoň měl k dispozici trestné střílení. Janáka ovšem nepřekonal a dal tak příležitost jihočeskému mužstvu, aby se ještě nadechl k pokusu o vyrovnání. To se zrodilo 85 vteřin před koncem normální hrací doby, kdy Landkammer šťastně překonal nejistého gólmana Karviné Heczka.

Vzhledem k tomu, že utkání skončilo v základní hrací době 6:6, mnozí očekávali samostatné nájezdy stejně jako v bojích I. ligy. Jenže v Českém poháru při remíze následuje prodloužení. V něm mohl Olymp strhnout výhru na svou stranu, protože při Kurzově vyloučení hrál přesilovku. V rozehrávce ovšem vyrobil neuvěřitelnou hrubku, po které šli hosté dva na nikoho a pro zkušeného Luku pak nebylo problémem trefit míček nad Janákovo levé rameno a poslat tak Moravany do semifinále.

Martin Marko, útočník Olympu: „Nemáme se za co stydět, byli jsme Karviné rovnocenným soupeřem. Rozdíl byl znát hlavně v přesnosti dlouhých pasů, kdy hosté často používali odrazy od bočních mantinelů. Parádní byla i jejich kombinace v přesilovkách, v nich mohli hodně střílet, protože si dokázali dát přesnou finální přihrávku.“

J. HRADEC – KARVINÁ 6:7 PP (3:1, 2:3, 1:2 – 0:1)