Olymp přepsal historii a lídra obral o bod

Kladno, Nové Strašecí - Dvěma historickými sériemi byly doprovázeny víkendové zápasy prvoligových hokejbalistů Olympu J. Hradec.

16.10.2009

Ilustrační fotoFoto: archiv VLP

Nejlepší jihočeský tým se totiž v 7. a 8. kole střetl s Kladnem, které v dosavadních vzájemných střetnutích vždycky porazil, a s prvním týmem tabulky z Nového Strašecí, s nímž naopak ještě nikdy žádné body nezískal. Kladenskou historii prodloužil výhrou 4:3, avšak zlomit obyčej se mu podařilo proti lídrovi soutěže, se kterým dotáhl utkání až k penaltám. Olymp ze dvou duelů vytěžil čtyři body, jež ho posunuly na 5. místo tabulky.

V neděli od 14 hodin se J. Hradec představí v 9. kole doma, když na Hvězdárně hostí pardubický Svítkov.

Kladno

Od úvodního vhazování si hosté vypracovali převahu, kterou dokázali přetavit ve dvougólové vedení. Na náhodné kladenské snížení odpověděl Olymp třetí brankou, a v té chvíli se zdálo, že je rozhodnuto. Jenomže hostující tým polevil v koncentraci až příliš a dovolil „Indické malárii“, aby se lacino vrátila do zápasu – 3:3. Rozhodnutí přišlo necelé dvě minuty před třetí sirénou, kdy se obránce J. Hradce Ivan Adam odvážně vydal na hrot. Zjevil se znenadání před brankou Kladna a úspěšně svůj útočný výpad zakončil.

„Byli jsme jasně lepší, ale nedařilo se nám proměňovat šance, naopak jsme lehkovážně inkasovali. Naše výhra je ovšem zcela zasloužená, akorát měla být mnohem výraznější,“ trochu si posteskl trenér Olympu Jaroslav Matějka.

Nové Strašecí

Duel na hřišti prvoligového lídra začali Jihočeši odvážně, vrhli se do ofenzívy a domácího favorita téměř nepouštěli z jeho obranné poloviny. Vlastně vůbec poprvé se Strašecí vymanilo z tlaku v 7. minutě a hned se jeho střelci dvakrát prosadili, když využili nedůrazné bránění před svatyní Olympu, kterou v neděli hájil Ondřej Průša, jenž vystřídal Jana Janáka. Ten v sobotu odchytal vítězné utkání v Kladně.

Nepříznivý stav tentokrát s jindřichohradeckými hokejbalisty nezacloumal podobně jako v několika minulých kolech a dál pokračovali v aktivní hře. Nejprve snížili na 1:2 a parádně zareagovali znovu i na další dvougólovou ztrátu na konci úvodního dějství. Třemi trefami během čtyř minut na začátku druhé třetiny totiž otočili až na 4:3. Domácí tým znervózněl, občas nevěděl, co má hrát, ale Olympu se nepodařilo „Bubáky“ dorazit. Naopak dvakrát inkasoval v oslabení – 5:4.
Těsně před koncem se podruhé o víkendu postaral o bodový zisk Ivan Adam, jemuž se podařilo vyrovnat a poslat střetnutí k penaltovému vyvrcholení.

Při samostatných nájezdech dlouho kralovali oba gólmani, teprve v 6. sérii se prosadilo Strašecí, které tak získalo bod navíc.

KLADNO – J. HRADEC 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky:
Kulik 2, M. Hembera, Adam. Asistence: Kiss, Marko, Slanina, Čapek, M. Hembera.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 18:37.
NOVÉ STRAŠECÍ – J. HRADEC 6:5 TS (3:1, 1:3, 1:1 – 1:0)
Branky: Slanina 2, M. Hembera, Plášil, Adam. Asistence: M. Hembera 3, Kiss, Kulik, Slanina.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 2:3.
Střely na branku: 33:27.
Olymp: Janák (Průša) – Adam, Dalík, Kiss, Supek – Marko, Plášil, Kulik, M. Hembera, Čapek, Slanina, Čermák.
16.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
V Kunžaku vysadili žáci základní školy třešeň jako památku na Sira Nicholase Wintona.
5

K Wintonově lípě přibyla třešeň. V Kunžaku vznikne nový park

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman. Na snímku Jiří Kajínek s jeho příznivci před branami věznice.
9

Lidé v Lipí se dohadují, zda v jejich obci bude pracovat Jiří Kajínek

Mladí letní biatlonisté ze Starého Města přivezli 11 cenných kovů

Skalnice - Sprint žactva byl dalším ze série regionálních kvalifikačních závodů Českého poháru v letním biatlonu. Uskutečnil se v krosovém areálu ACCC Horažďovice ve Skalnici u Střelských Hoštic.

Třeboňští boxeři vezou ze šampionátu žáků čtyři medaile

Karviná – Výtečně si počínala čtyřčlenná výprava třeboňských boxerů na mistrovství republiky školní mládeže, které se uskutečnilo v Karviné.

Veslaři z Hradce a Třeboně přispěli k prvenství Česka

Brno – Veslařská regata „CEFTA Olympic Hopes" zemí Visegrádské čtyřky se konala v Brně. Závod dorosteneckých reprezentací Slovenska, Polska, Maďarska a ČR se týkal také veslařů VK Vajgar J. Hradec a VK Jiskra Třeboň.