Nejlepší jihočeský tým se totiž v 7. a 8. kole střetl s Kladnem, které v dosavadních vzájemných střetnutích vždycky porazil, a s prvním týmem tabulky z Nového Strašecí, s nímž naopak ještě nikdy žádné body nezískal. Kladenskou historii prodloužil výhrou 4:3, avšak zlomit obyčej se mu podařilo proti lídrovi soutěže, se kterým dotáhl utkání až k penaltám. Olymp ze dvou duelů vytěžil čtyři body, jež ho posunuly na 5. místo tabulky.

V neděli od 14 hodin se J. Hradec představí v 9. kole doma, když na Hvězdárně hostí pardubický Svítkov.

Kladno

Od úvodního vhazování si hosté vypracovali převahu, kterou dokázali přetavit ve dvougólové vedení. Na náhodné kladenské snížení odpověděl Olymp třetí brankou, a v té chvíli se zdálo, že je rozhodnuto. Jenomže hostující tým polevil v koncentraci až příliš a dovolil „Indické malárii“, aby se lacino vrátila do zápasu – 3:3. Rozhodnutí přišlo necelé dvě minuty před třetí sirénou, kdy se obránce J. Hradce Ivan Adam odvážně vydal na hrot. Zjevil se znenadání před brankou Kladna a úspěšně svůj útočný výpad zakončil.

„Byli jsme jasně lepší, ale nedařilo se nám proměňovat šance, naopak jsme lehkovážně inkasovali. Naše výhra je ovšem zcela zasloužená, akorát měla být mnohem výraznější,“ trochu si posteskl trenér Olympu Jaroslav Matějka.

Nové Strašecí

Duel na hřišti prvoligového lídra začali Jihočeši odvážně, vrhli se do ofenzívy a domácího favorita téměř nepouštěli z jeho obranné poloviny. Vlastně vůbec poprvé se Strašecí vymanilo z tlaku v 7. minutě a hned se jeho střelci dvakrát prosadili, když využili nedůrazné bránění před svatyní Olympu, kterou v neděli hájil Ondřej Průša, jenž vystřídal Jana Janáka. Ten v sobotu odchytal vítězné utkání v Kladně.

Nepříznivý stav tentokrát s jindřichohradeckými hokejbalisty nezacloumal podobně jako v několika minulých kolech a dál pokračovali v aktivní hře. Nejprve snížili na 1:2 a parádně zareagovali znovu i na další dvougólovou ztrátu na konci úvodního dějství. Třemi trefami během čtyř minut na začátku druhé třetiny totiž otočili až na 4:3. Domácí tým znervózněl, občas nevěděl, co má hrát, ale Olympu se nepodařilo „Bubáky“ dorazit. Naopak dvakrát inkasoval v oslabení – 5:4.
Těsně před koncem se podruhé o víkendu postaral o bodový zisk Ivan Adam, jemuž se podařilo vyrovnat a poslat střetnutí k penaltovému vyvrcholení.

Při samostatných nájezdech dlouho kralovali oba gólmani, teprve v 6. sérii se prosadilo Strašecí, které tak získalo bod navíc.

KLADNO – J. HRADEC 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky:
Kulik 2, M. Hembera, Adam. Asistence: Kiss, Marko, Slanina, Čapek, M. Hembera.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 18:37.
NOVÉ STRAŠECÍ – J. HRADEC 6:5 TS (3:1, 1:3, 1:1 – 1:0)
Branky: Slanina 2, M. Hembera, Plášil, Adam. Asistence: M. Hembera 3, Kiss, Kulik, Slanina.
Vyloučení: 7:7.