S podzimem se rozloučili dvěma domácími duely proti soupeřům z Prahy a bylo to loučení nadmíru vydařené, protože nejlepší jihočeský tým dokázal oba zápasy vyhrát.

Zvláště vítězství nad ambiciózními Ďábly bylo důležité, neboť se jindřichohradecký klub díky němu zatím dostal na 3. místo tabulky. Do pořadí ovšem nejspíš ještě o následujícím víkendu promluví dohrávané 15. kolo. Do jarní části vstoupí Olymp 27. února utkáním na půdě vedoucího Mostu.

Hostivař

Na ukazateli času a skóre svítily údaje 2:28 min. a 3:0, to byl důvod, proč si trenér hostů Brož vzal tak brzy oddechový čas. Hostivaři ovšem krátká pauza vůbec nepomohla, protože po dalších 39 vteřinách její brankář Kucarov inkasoval počtvrté. Nutno dodat, že drtivý úvodní nápor domácích byl pečetěn krásnými góly. Branka na 1:0 padla už v 17. vteřině, když oku lahodící kombinaci tria Plášil – Čapek – Kulik zakončil prvně zmiňovaný. Druhý pobyt této formace na hřišti znamenal vedení 2:0, tentokrát zakončoval Čapek. Pražský tým mohl být rád, že se Olymp docela brzy nabažil a po dosáhnutí „kanára“ hodně ubral na obrátkách. Apetit opustil i kanonýra Slaninu, jenž se ze svého hattricku radoval již v čase 10:04 min.

Jihočeši si dali střeleckou pauzu v rozmezí 11. až 22. min. Rozžhavil je teprve jasně neregulérní gól, který sudí hostům kupodivu přiznali, přestože padl do posunuté branky, jíž hájil Janák – 6:1. Popsaná situace domácí hokejbalisty pořádně rozlítila a ve zbytku druhé třetiny opět začal hosty drtit. Od desetibrankového nášupu byla Hostivař nakonec ušetřena, neboť Olymp ve třetím dějství hrál často v oslabení.
Jaroslav Supek, útočník Olympu: „Bylo to až příliš jednoduché vítězství. Osobně takové zápasy nemám moc rád, protože při jasném vývoji klesá pozornost a často dochází ke smolným zraněním. Vypadá to, že tentokrát se snad nikomu nic zásadního nestane.

Ďáblové

Nedělní utkání, do kterého Olymp nastoupil v brance s Průšou a v poli bez Čermáka a Dalíka, začalo podobně jako to sobotní, protože domácí tým šel do vedení už v 55. vteřině, kdy se trefil obránce Ivan Adam – 1:0. Jednogólový náskok Jihočechů byl zcela zasloužený, neboť v úvodu hýřili aktivitou, vypracovali si převahu a Ďábly místy výrazně přehrávali.

Odměnou jim byl druhý gól v síti pražského brankáře Žežulíka, kterého v 9. minutě pokořil Plášil – 2:0. Druhá trefa jindřichohradecký tým až příliš uklidnila a přenechali iniciativu hostům, ti místy zle zatápěli domácí obraně.

Vydechnout vůbec nedali domácímu brankáři Průšovi, jenž byl velkou oporou svého celku. Prakticky rozhodující úder přišel až tři vteřiny před koncem druhé třetiny, kdy Plášil využil přesilovou hru – 3:0.

Gól do šatny hostům sebral síly na zvrat a nic na tomto faktu nezměnila ani šťastná branka Tomečka – 1:3, hosté jakoby si nevěřili, že mohou utkání ještě otočit a směrem dopředu předvedli jen křečovitou snahu. Ďáblové ve třetím dějství na Průšovu svatyni vystřelili pouze čtyřikrát! Výhru Olympu pečetil Slanina v předposlední minutě a báječně tak uzavřel podzimní část prvoligové sezóny – 4:1.

Martin Marko, útočník Olympu: „Zápas proti Ďáblům byl diametrálně odlišný od toho, který jsme s nimi sehráli v Praze. Nyní jsme je nepustili do vedení a sami jsme diktovali průběh hry. Hosté hráli houževnatě, nevzdali své snažení až do konce. Výhra nad tímto pražským celkem je cenná, neboť měl za sebou sérii deseti vítězných zápasů v řadě.“

OLYMP JH – HOSTIVAŘ 9:2 (6:0, 3:1, 0:1)