Na programu byl sprint v Javorníku, kde se představilo celkem 921 závodníků. Zároveň se v 9 kilometrů vzdálené Bílé Vodě uskutečnily dva závody České ligy klubů a štafet, jejichž výsledky byly započítány do „Vyzývacího poháru“ oblastí.

Spolek orientačních sportů J. Hradec měl zastoupení nejen ve sprintu jednotlivců, ale někteří reprezentovali i oblast Vysočina. O největší jindřichohradecký výsledek se postarala mladší dorostenka Kateřina Blažková, která sprint vyhrála! Nechala za sebou všech 53 soupeřek a na úpatí Rychlebských hor si hodně nahlas řekla o nominaci do reprezentačního družstva pro dorostenecké mistrovství Evropy, které se koná na přelomu června a července ve slovenské Banské Bystrici. O jejím zařazení do kádru rozhodne třetí kolo Českého poháru, který o víkendu hostí Řitka, tam bude na pořadu krátká trať a klasika.

V Javorníku K. Blažková zvítězila s náskokem 17 vteřin před Kateřinou Černou (KOS Slavia Plzeň) a Annou Kochovou (Sportcentrum Jičín), jež se podělily o stříbrnou pozici. Ve vyrovnaném závodu skončila čtyřiadvacátá Tereza Kinštová, ale jen se 107 sekundami ztráty na svoji vítěznou oddílovou kolegyni.

Oblastní štafety, jichž bylo první den dohromady 316 a den nato o 9 méně, klubu z J. Hradce tolik radosti neudělaly. V sobotu týmy skončily v poli poražených a druhé družstvo starších žáků Vysočiny kvůli diskvalifikaci na prostředním úseku ani nebylo klasifikováno. Neděle přímo na nejsevernější slezské hranici s Polskem přinesla zlepšení u mladších žákyň, kde Veronika Blažková coby finišmanka udržela štafetu v nejlepší desítce. Starší žačky v sestavě s Jitkou Novotnou (2. úsek) doběhly osmé. Klukům se znovu nevedlo, diskvalifikováni byli ze 25. místa mezi 27 štafetami.

Sprint: Kategorie D16A (54): 1. Kateřina Blažková, 24. Tereza Kinštová. D14 (76): 27. Jitka Novotná, 43. Nela Kubáková. D12 (80): 74. Veronika Blažková. H14 (82): 12. Jáchym Hojný, 33. Karel Dundáček, 54. Vojtěch Pobuda.

Štafety - I. den: D14 (24): 17. Vysočina I. (Novotná, Kubáková). D12 (26): 13. Vysočina I. (V. Blažková). H14 (28): 15. Vysočina I. (Hojný, Pobuda), disk. Vysočina II. (Dundáček).

Štafety – II. den: D14 (24): 8. Vysočina I. (Novotná), 20. Vysočina II. (Kubáková). D12 (26): 9. Vysočina I. (V. Blažková). H14 (27): 15. Vysočina II. (Pobuda), disk. Vysočina I. (Dundáček, Hojný).