Pardubický perník Lvům zachutnal

Jindřichův Hradec - Jindřichohradečtí basketbalisté po výborném výkonu ve druhé půli zdolali favorita 91:84.

6.3.2014

Basketbalisté Lions ve své hale zdolali Pardubice 91:84.Foto: Jan Oliva

Pětatřicáté kolo Mattoni NBL přineslo deváté vítězství jindřichohradeckým basketbalistům, kteří ve své hale zdolali favorizované Pardubice 91:84. Ba co víc, na tým z města perníku, jenž byl před vzájemným duelem na čtvrté příčce tabulky, vyzráli v této sezoně už podruhé. Lvi sice nadále zůstávají na poslední příčce, ale na předposlední USK Praha ztrácejí jen 1,9% úspěšnosti.

Pardubická Beksa je sice tým ze špičky nejvyšší soutěže, ale Lvům se proti ní hraje dobře. Východočeši jsou zatíženi na ofenzivu a mají nastříleno nejvíce bodů v soutěži. Jihočeský tým je podobného ražení, takže vzájemné zápasy přinášejí pěknou podívanou s vysokým konečným skóre.

Zápas Lvi začali bídně, první koš z ruky Zbyňka Pospíšila inkasovali ve 42. vteřině a na začátku 6. minuty prohrávali 2:13. Teprve pak se střelecky chytilo domácí americké duo Brian Tracey – Ferrakohn Hall, které spolu s Pavlem Novákem ztrátu aspoň lehce stáhlo.
Druhá čtvrtina nebyla od té úvodní nijak odlišná. Jedinou změnou byla skutečnost, že Jihočechy už nepotkal tak dlouhý časový úsek, v němž nedali koš. Přesto Pardubice svůj náskok pomalu stále navyšovaly. Ve 14. minutě vedly 32:18, rozdíl ve skóre byl neustále dvojciferný.

V poločase hosté měli k dispozici 12 bodů k dobru. Výborný výkon podával hlavně Corey Muirhead, Jamajčan s kanadským pasem za druhý kvartál zaznamenal sedm bodů. Skvěle si počínal i nestárnoucí Levell Sanders, který v 38 letech patří do inventáře nejvyšší české soutěže. Rozehrávač z Brooklynu, jenž se chystá v Pardubicích na trenérské řemeslo, dohrál zápas se ziskem double-double za 12 bodů a 12 asistencí!

Do druhého poločasu nastoupili Lvi jako polití živou vodou. Hlavně Tracey a Kanaďan Hernst Laroche se probudili. V první půli byli oba téměř neviditelní, po obrátce se hlavním dílem zasloužili o zvrat. K nim se připojil Tomáš Vošlajer, jemuž se proti Pardubicím tradičně daří. Svému někdejšímu týmu nejenže dal 18 bodů, ale také sbíral fauly na svou osobu a měl celkovou střelbu 16/11. S bravurou proměňoval šestky, trojkou v 28. minutě vyrovnal na 60:60 a následně z trestných hodů získal vedení 62:60. Před čtvrtým dějstvím Lions vedli 64:63, schylovalo se k dramatu.

Zprvu se ovšem zdálo, že favorit vyrovnanou koncovku odmítne, vždyť na konci 34. minuty trefil Lukáš Kotas trojku a hosté vedli o 8 bodů – 76:68. Avšak posledních pět minut vyšlo domácímu celku báječně. Pardubicím povolil už pouze půltucet bodů, naopak v zakončení svých akcí byl skoro neomylný. V poslední pětiminutovce se Lvi dostali k 19 střelám, z nichž 14 propadlo obroučkou. K tomu doskočili devět balonů. Pardubice ze 13 střel trefily jen tři koše a při doskoku získaly tři míče.
Závěr odehráli Jihočeši sebevědomě, hru si hlavně Tracey a Hall doslova vychutnávali a předvedli smečařskou exhibici. Hlavně pět Hallových „dunků" je věc málokdy vídaná.
Nyní je před Lvy kolínský kvapík, neboť si proti mužstvu od Labe zahrají dvakrát. Už zítra v dohrávce 25. kola nastoupí na palubovce soupeře (17.45 hodin) a následně hned v pondělí jej přivítají ve své hale (18).

J. HRADEC – PARDUBICE 91:84 (14:21, 33:45, 64:63)
Sestavy a body: Tracey 30, Vošlajer 18, Hall 18, Laroche 13, P. Novák 8, Pavlík 4, Cejpek, Šlechta, M. Novák – Nelson 15, Peterka 13, Muirhead 13, Sanders 12, Kotas 11, Pospíšil 8, Čarnecký 8, Příhonský 4, Šoukal, S. Faifr, Půlpán.
Trojky: 3:4. Fauly: 20:24.
Trestné hody: 26/20:19/14. Nejlepší hráč: Tracey (JH).
Rozhodčí: Lukeš – Kučerová – Blahout. Diváci: 450.

6.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.