Pardubický perník Olympu zachutnal

Pardubice – Misi do města perníku podnikli o víkendu v rámci 21. a 22. kola I. ligy hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu.

25.3.2010

Ilustrační foto.Foto: archiv deníku

A byla to anabáze velmi úspěšná. Jihočeši si totiž poradili se Svítkovem i Alfou Pardubice, přičemž druhému ze soupeřů navíc vrátili podzimní porážku. V posledním kole základní části jede Olymp v neděli do Třemošné, pak už přijde na řadu play off.

Svítkov: Domácí tým si případným vítězství ještě mohl udržet naději na vyhnutí se baráži, možná kvůli tomu na Olymp vyrukoval s nepříjemnou hrou, která hosty často hodně bolela. Rozhodčí ovšem při zákrocích Svítkova, kdy se hokejky několikrát objevily i v obličejích hostujících hráčů, mlčeli.

Potrestání pardubických faulů tedy vzali do rukou Jihočeši sami. Nejprve se po vyhraném buly trefil Slanina a o chvíli později z totožné situace skóroval i Marko. Domácímu týmu se trochu překvapivě podařilo snížit v úvodu druhé třetiny na jednobrankový rozdíl, ale Matějka za necelou minutu znovu gólově odpověděl, čímž rychle odvrátil troufalé svítkovské myšlenky na úspěch – 1:3. Ve zbývajícím čase konečně prokázali znalost pravidel i sudí a několika verdikty pomohli hostům k přesilovkám, ve kterých náskok Olympu utěšeně narostl.

Alfa: Zatímco zápas proti Svítkovu se konal ve stejnojmenné pardubické lokalitě netradičně až večer, tak s Alfou se Olymp druhý den utkal na hřišti v Polabinách v pravé poledne. Do utkání vstoupil se změnou v brance, když Jana Janáka dle zvyku vystřídal Průša. V sestavě i nadále chyběl kapitán Landkammer, s „céčkem“ tak znovu nastoupil doyen B. Mátl.

Duel s Alfou byl podobný tomu se Svítkovem, rozdíl byl jen v tom, že se na úvodní Slaninův gól čekalo do 11. minuty. Stejný hráč byl také autorem druhé trefy hostů, kterou 57 vteřin před koncem prostředního dějství vracel J. Hradec zpět do vedení. Třetí třetina se odehrála plně pod kontrolou Olympu, jenž ještě navýšil svůj náskok, a pak už jen jeho hráči uhýbali nebezpečným atakům frustrovaných domácích borců.
Martin Marko, útočník Olympu: „Do Pardubic jsme si jeli pro dvě výhry, takže se nám cíl podařilo splnit. Jen jsme měli proti Alfě rozhodnout o našem vítězství dříve, jenže jsme bohužel nevyužili spoustu šancí. Soupeři jsme tak dali možnost, aby nás zlobil.“

Ondřej Průša, brankář Olympu: „Po dvou výhrách jsme stále třetí, vypadá to, že nás ve čtvrtfinále čeká Přelouč nebo právě Alfa. Pokud bychom prohráli v Třemošné, tak se asi střetneme s pražskými Ďábly. Nechci to zakřiknout, ale letošní sezonu máme skutečně moc dobře rozehranou. Doufám, že pořádný bude taky konečný výsledek.“

SVÍTKOV STARS – J. HRADEC 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)