Plavkyně Adéla Lepičová je vicemistryní republiky

13.7.2017

Jindřichohradecký plavecký bazén. Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Čtyřdenního šampionátu v dlouhém bazénu v pražském Podolí se jich zúčastnila pětice, přičemž zásluhou šestnáctileté Adély Lepičové se oddíl radoval ze zisku stříbrné medaile na kraulové patnáctistovce.

Lepičová nejdelší bazénovou distanci zvládla v novém osobním rekordu, který vylepšila o neuvěřitelných 27 sekund. Tímto výkonem nejen brala titul české vicemistryně mezi mladšími dorostenkami, ale vešla se i do první desítky v absolutním ženském pořadí, kde skončila na sedmém místě. Mimoto se ve své kategorii ve všech závodech dostala do nejlepší osmičky. Nejblíže k zisku dalšího cenného kovu byla na 200 m volný způsob, kde se z kvalifikace nominovala čtvrtým časem do finále. V něm ovšem o šest desetin zpomalila, takže propadla o dvě příčky níže.

Mezi republikovou elitou mladších dorostenek se prezentovala také patnáctiletá prsařka Denisa Hronešová, jíž výtečně vyšla dvoustovka, na které skončila devátá. Zaplavala si i ženské semifinále, v němž byla sedmá. Na této distanci si při MČR vylepšila osobní maximum o 4,32 vteřiny. O rok starší Filip Kopřiva obsadil čtrnáctou pozici na delfínových 200 metrech, když plaval o 96 setin sekundy rychleji, než byl jeho nahlášený vstupní čas.

Ve starších dorostencích kraulař Viktor Hejlíček vyrovnal svůj osobní rekord na stovce, díky čemuž postoupil do finále ze čtvrté pozice. V boji o medaile sice dokázal čas ještě o 37 setin zlepšit, ale přesto si celkově o příčku pohoršil. Solidně si počínal též devatenáctiletý Vojtěch Novotný, jenž plaval v osobních rekordech na 50 metrů prsa (-0,04) i dvousetmetrové polohovce (-1,80). V Praze závodili zástupci 88 českých a moravských klubů.

Mladší dorostenky: 200 m VZ (18/48): 6./15. Adéla Lepičová 2:13,88. 400 m VZ (16/48): 5./16. Adéla Lepičová 4:39,61. 800 m VZ (10/31): 8./14. Lepičová 9:38,35. 1500 m (11/32): 2./7. Lepičová 17:52,37. 100 m prsa (24/54): 17./38. Denisa Hronešová 1:22,14. 200 m prsa (23/48): 9./22. Hronešová 2:51,82.
Muži: 50 m prsa (64): 50. Vojtěch Novotný 33,17. 200 m motýlek (45): 33. Novotný 2:19,66. 200 m OPZ (48): 31. Novotný 2:21,05.
Starší dorostenci: 100 m VZ (18/56): 5./22. Viktor Hejlíček 54,12. 200 m VZ (18/33): 13./33. Hejlíček 2:02,13. 100 m motýlek (19/56): 16./43. Hejlíček 1:01,52. 200 m OPZ (16/48): 11./28. Hejlíček 2:20,08.
Mladší dorostenci: 200 m motýlek (17/45): 14./39. Filip Kopřiva 2:23,16.

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Prášek, nalezený v garáži v Českém Krumlově, byl obyčejný cement, odhalil pyrotechnik, nikoli výbušnina (ilustrační foto).

Z podezřelého prášku se místo výbušniny vyklubal cement

Motocykl u Veselí skončil ve svodidlech (ilustrační foto).

U Sudoměřic se srazil motocyklista s osobním vozem, zasahoval vrtulník

Vojta Dyk přivezl na fotbalohraní do Vacova hvězdný tým

Vacov - Sobotní odpoledne patřilo na místním stadionu čtvrtému Vacovskému fotbalohraní. To přilákalo do ochozů na dvanáct stovek diváků, včetně mládeže do osmnácti let, která měla vstup zdarma.

Oprava kanalizace na Jitce vyjde na čtyři miliony

Jindřichův Hradec - Radní města odsouhlasili dlouho plánovanou veřejnou zakázku.

V neděli můžete vyrazit na hrad nebo do kina

Jindřichohradecko - Ani v závěru týdne nemusíte zůstávat doma, ale vydat se za zábavou nebo na zajímavou besedu.

OBRAZEM: Discgolf na osmnácti jamkách přilákal i cizince

Jindřichův Hradec - Otevíracího turnaje nově rozšířeného osmnáctijamkového hřiště se účastnily desítky závodníků, někteří přijeli i z ciziny. Po celý sobotní den se Mertovy sady u řeky Nežárky staly dějištěm největšího turnaje v discgolfu, jaký kdy Jindřichův Hradec zažil. Turnaj uspořádal místní spolek DGC Vajgar u příležitosti nedávných stavebních úprav hřiště, které se při nich rozšířilo z devíti jamek na osmnáct.