Basketbalistky Sev-en Strakonice hostily ve 13. kole na své palubovce ZVVZ USK Praha.
Na suveréně nejlepší český tým posledních sezon, nabitý reprezentantkami se přišla podívat velice solidní návštěva, atmosféra zápasu však byla tentokráte spíše komorní.
Domácí hráčky, stejně jako diváci, si byly vědomy velké kvality soupeře a s přehnanými ambicemi tudíž k utkání nenastupovaly.
Strakonickému týmu chyběla zraněná Lucie Košatková a nehrála ani Edita Šujanová. Na palubovce se od počátku objevovaly všechny hráčky kádru.
Skóre otevřela po pětačtyřiceti vteřinách hry Marissa Kastaneková a to bylo poprvé a zároveň naposledy, kdy Jihočešky v zápase vedly.
Pražanky rychle otočily a ještě před polovinou první čtvrtiny stačila Vrančičová vyrovnat na 4:4, pak už ale jasně udávaly tempo hráčky USK.
Úřadující mistryně trpělivě přidávaly bod za bodem a čtyři minuty před koncem úvodní části hry vedly o patnáct bodů. Strakonické basketbalistky se v první čtvrtině prosazovaly ze hry jen těžko. Irena Vrančičová na chvíli přerušila šňůru hostujícího týmu dvěma úspěšnými trestnými hody, alspoň za dva body se však trefila až v poslední minutě Raven Berryová.
Na basketbalistkách ZVVZ USK nebyla příliš patrná chuť nastřílet domácímu týmu co nejvíce bodů a ve druhé části hry tak skóre v jejich prospěch narůstalo jen pozvolna.
Strakonické hráčky v posledních pěti minutách první půle přece jenom zlepšily střeleckou mušku a výsledkem byl poločasový stav 21:42.
Jestliže první kvartál vyhrály Pražanky o šestnáct bodů, ve druhé čtvrtině se Jihočeškám podařilo účastníka Euroligy přibrzdit a USK tuto část hry vyhrál jen o pět bodů.
Po přestávce se Strakonicím dařilo držet jednadvacetibodový rozdíl téměř šest minut. Pak se ale rozstřílela zejména Ilona Burgrová, která krátce předtím přišla na hřiště, a po třech čtvrtinách tak favorit vedl o třicet čtyři bodů 31:65.
Výkon účastníka Euroligy byl jako na houpačce. V závěrečné časti hry basketbalistky ZVVZ USK opět polevily, zatímco domácí splnily desetibodovou normu na čtvrtinu. Přesto hostující hráčky poslední periodu o šest bodů vyhrály a celkově ve Strakonicích zvítězily 41:81.
Basketbalistky Strakonic jsou momentálně sedméa a jejich cílem pro základní část je vytvořit si co nejlepší výchozí pozici pro play-off.
Jeden z klíčových zápasů čeká na Jihočešky příští sobotu, kdy se v hlavním městě utkají se svým sousedem v tabulce pražskou Slavií. Ta je momentálně osmá a má o jednu výhru méně než Strakonice. Do konce základní části zbývá odehrát devět kol.

Fakta z utkání: Sev-en Strakonice – ZVVZ USK Praha 41:81 (10:26, 21:42, 31:60) – Body: Kastaneková 13, Milliganová 9, Vrančičová 7 – Petrovičová a Robinsonová 17, Hanušová 12. Střelba z pole: 16/67 – 35/70. Trojky: 1/15 – 1/5. Tr. hody: 8/15 – 10/15. Doskoky: 27 – 38. Zisky: 5 – 12. Bloky: 0 – 5. Ztráty: 18 – 10.