Začátek utkání byl naprosto vyrovnaný, Prostějov vedl v úvodní periodě nejvíce o dva body, hosté maximálně o tři. Skóre se přelévalo na obě strany. Nakonec první čtvrtina skončila vedením Lions.

O pauze mezi prvním a druhým kvartálem domácí kouč Zbyněk Choleva Orly uklidnil a ti najednou byli o hodně jistější a přesnější, při vstupu do druhého dějství dal Jan Kratochvíl čtyři body v řadě, Vojtěch Bratčenkov s Pavlem Slezákem trefili trojky a rázem byl Prostějov na koni. Dostal se do vedení, které již nepustil, i když se hosté až do začátku 18. minuty bodově (29:33) drželi na dohled.

Hlavní zásluhu na těsném stavu měl rekonvalescent Bryan Tracey, jenž v sestavě hostů obstarával prakticky vše. Střelbu, doskok, hrál výborně, ale byl sám. Zbylé dvě a půl minuty hosté prohráli 2:11, takže v půli měl na domácí tým třináctibodovou ztrátu.

Tak, jak hosté první poločas dokončili, i druhý začali. Tolik chyb snad Lvi v nejvyšší soutěži ještě nevyrobili. Každý z tuctu hráčů na jindřichohradecké lavičce alespoň jednou ztratil míč, celkový součet 24 odevzdaných balónů je děsivý. Náskok úřadujícího vicemistra utěšeně narůstal, po Slezákově další trojce byl v šestadvacáté minutě již pětadvacetibodový (62:37). K třicetibodovému rozdílu se v pohodě hrající Prostějov dopracoval 48 vteřin před koncem.

V kádru hostů zaslouží za výkon plné absolutorium pouze Tracey, který dosáhl málokdy vídaného triple-double za 23 bodů, 11 doskoků (5 útočných), 12 získaných faulů a navrch proměnil 12 z 15 trestných hodů. Ze spoluhráčů jej podpořil už jen Jan Pavlík, zbytek týmu dohromady trefil ze 17 pokusů jednu jedinou.

V 8. kole Lvi už ve středu ve své hale přivítají v tabulce sedmé Svitavy (19 hodin).

PROSTĚJOV – J. HRADEC 90:58 (20:21, 44:31, 66:46)
Body: Pandula 21, Slezák 16, Marko 14, Bratčenkov 9, Kohout 8, Švrdlík 7, J. Bohačík 7, Kratochvíl 6, Nečas 2 – Tracey 23, Pavlík 16, P. Novák 4, Rolls 4, M. Novák 2, Aušprunk 2, Vošlajer 2, Ringgold 2, Kysela 2, Vach 1.
Trojky: 9:5. Fauly: 23:26.
Trestné hody: 31/23:23/15.