Proti mistrům neměli Lvi šanci

Jindřichův Hradec – Basketbalisté Lions v premiéře nového ročníku Kooperativa NBL podle očekávání prohráli s úřadujícími šampiony z Nymburku vysoko 61:105. Ve středu doma hostí USK Praha (18).

25.9.2016

Mladý rozehrávač Lions Štěpán Fical.Foto: Lukáš Šamal

Los jindřichohradeckému sportovnímu příznivci přál. Poslal mu favorita, který se na první zápas těšil, takže chtěl předvést, co umí. Nastoupil v úplné sestavě, v níž figuroval reprezentant Pavel Pumprla, jenž se vrátil do Nymburku po čtyřech letech, dále nigerijský olympionik Ekene Ibekwe, který rok co rok mění dres, takže už je v jedenácté. zemi, kde hájí barvy nějakého týmu. Nechyběli Američané Anthony Meier, Bryon Allen a impulzivní Eugene Lawrence. Co jméno, to pojem.

Na domácí straně chyběli Ryan Canty, u něhož se nestačily vyřídit administrativní záležitosti příchodu do BK Lions, a nemohli nastoupit ani zranění Theodor Dlugoš a Daniel Hejda.

Zápas začal tak, jak si nepřáli jindřichohradečtí hráči a diváci, a sice naprostou dominancí hostů, kteří za prvních 122 vteřin čtyřikrát vystřelili z trojkové vzdálenosti a pokaždé přesně – 0:12. Teprve úvodní úspěšná trefa Malcolma Brookse Lions zvedla a v 6. minutě se dotáhli až na pětibodový rozdíl – 11:16.

Hosté ovšem pokračovali v náročném nátlakovém basketbalu, bránili celoplošně, nutili domácí tým k chybám. Například Daliboru Faitovi za první periodu sebrali míč pětkrát. Jejich náskok se neustále zvyšoval. Úspěšnost střelby měli přes sedmdesát procent za poločas. Vyhráli ho rozdílem 34 bodů. Na domácí straně se v prvních dvou čtvrtinách zapsali mezi střelce pouze Stanislav Zuzák, Brooks a Chris Tawiah.

Druhý poločas se Hradci povedl lépe, i když se hráčům z lavičky povedlo první koš dát až ve 25. minutě, kdy Fait proměnil šestku. Poměr laviček byl v té chvíli 0:44. Teprve pak se osmělili i ostatní, začalo se dařit Jiřímu Šoulovi, Faitovi, výborně pokračovali Brooks, Zuzák i Tawiah, i když ten měl už ve 28. minutě čtyři osobní chyby. Téměř třináct minut sbíral na hřišti zkušenosti i sedmnáctiletý rozehrávač Štěpán Fical. Druhou půli vyhrál Nymburk jen o 10 bodů.

Ronen Ginzburg, trenér Nymburku: „Věděli jsme, že nastoupíme proti mladému týmu. Začali jsme dobře a hru dále kontrolovali. Domácí klub udělal omlazením správný tah, bude se zlepšovat. Přeji mu dobrou sezónu, která pro něho i pro nás bude dlouhá."
Karel Forejt, trenér Lions: „Doufal jsem, že budeme se soupeřem držet přijatelný rozdíl déle. Jenže od začátku hostům padaly trojky, což udalo zápasu ráz. Je těžké hrát proti takovým hráčům, kteří umějí všechno, těžko se dají zastavit. S naší mladou sestavou je to ještě složitější. Pozitivní věcí je výkon v druhé půli, kdy jsme trošku napravili reputaci z úvodního poločasu a zápas dohráli se vztyčenou hlavou."

Ve 2. kole se Hradec již ve středu představí doma, kde přivítá USK Praha (18).

J. HRADEC – NYMBURK 61:105 (17:32, 27:61, 43:84)
Sestavy a body: Brooks 21, Zuzák 13, Tawiah 12, Šoula 7, Fait 6, Stegbauer 2, Fical, Šustek, J. Novák – Allen 20, Sant-Roos 15, Ibekwe 14, Meier 9, Hruban 8, Kříž 6, Pumprla 6, Peterka 6, Svoboda 5, Benda 4, Welsch 2.
Trojky: 6:12. Fauly: 18:19. Trestné hody: 18/15:16/11.
Rozhodčí: Lukeš, Kurz, Nejezchleb. Diváci: 850.

25.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.