Jindřichohradecká hokejbalová Městská liga 2008 vyvrcholila boji o konečné umístění.

Ze zisku prvenství se nakonec radoval druhý zmiňovaný tým, který si finálovým vítězstvím 2:1 zajistil obhajobu loňského triumfu.

O 7. místo:

HC Trosky – Libořezy 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Hunal, Miláček.
Soptíci z Libořezů dosáhli svého nejlepšího umístění v historii městské ligy, když v souboji o 7. příčku zdolali Trosky z Pluhova Žďáru. Poražený tým nastoupil plně v duchu svého názvu, neboť ze 16 hráčů, kteří v tomto celku byli v úvodu soutěže, jich pro závěrečný duel zbyla jen hrstka nejstatečnějších.

O 5. místo:

Sunirbmag – Forevers 7:3 (3:1, 2:0, 2:2), Čekal, Skokan 3, M. Jasanský ml. – Körner, Schmidt, Krčmár.
Od Sunirbmagu se očekávalo, že postoupí do semifinále, ale jeho výkony se odvíjely podle toho v jaké se sešel sestavě. K utkání o konečnou pátou příčku nastoupil zkušený tým z Malíkova nad Nežárkou v kvalitním složení a měl proto hru plně pod kontrolou. Z klidu ho nevyvedl ani inkasovaný gól na 0:1 z hole Daniela Körnera, který se trefil již ve 100. vteřině.

Semifinále:

Drafťáci – Klucí z Kufru 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), A. Krivuš 2, Kiss, Majerik – M. Hřebíček.
V loňském ročníku šli Drafťáci do play-off také z prvního místa, ale v semifinále zklamali, když prohráli s Čoko Voko. Letos si zahrávali s ohněm až do čtvrté minuty závěrečné třetiny, kdy Milan Majerik zvýšil na 3:1. Do té doby Klucí z Kufru statečně vzdorovali a donutili favorita prokázat jeho veškerý um.

Rododendron – Black Eagles 5:1 (1:0, 1:1, 3:0), M. Hembera 2, V. Landkammer, Lukš, M. Šustr – Brunclík.
Obhájce prvenství měl s houževnatým protivníkem problémy až do úvodu závěrečné části. Na přelomu 23.-24. minuty ovšem Rododendron k sobě slepil tři úspěšné zásahy během 74 vteřin, takže z jednobrankového rozdílu byl náhle náskok čtyřgólový.

O 3. místo:

Klucí z Kufru – Black Eagles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Hájek.
V základní části skončila obě vzájemná střetnutí remízou, přičemž z následných trestných střílení vyšli pokaždé vítězně „Černí Orli“. Proto se florbalisté jindřichohradeckého Slovanu, kteří vytvořili tým z Kufru, snažili uniknout samostatným nájezdům. Do vedení je dostal Hájek 24 vteřin před koncem prostředního dějství a poté nejtěsnější náskok hájili až do závěrečné sirény.

Finále:

Drafťáci – Rododendron 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), Adam – M. Hembera, Slanina.
Mírně favorizovaným Drafťákům patřila první polovina zápasu, kdy se také dostali do vedení gólem Ivana Adama. Avšak později na nich byla stále více znát únava z náročného období „suché“ přípravy, kterou nyní absolvují se svým mateřským Olympem. Vyrovnání zařídil nejproduktivnější hráč soutěže Marek Hembera 61 vteřin před koncem druhého dějství. Ve třetí třetině měl Rododendron, tvořený hráči druholigového Dranrebu N. Včelnice, více ze hry a zaslouženě strhl vítězství na svou stranu. Obhajobu loňského prvenství mu zajistil neudržitelný Libor Slanina v čase 24:29 min.