Nejlepšími běžci na hlavní desetikilometrové trati byli Roman Rudolecký a Lucie Sekanová. „Měl jsem upřímně strach jak z Honzy Kreisingera tak z Lukáše Olejníčka, který loňskou RunTour vyhrál. Oba jsou skvělí běžci a dlouho se mě drželi," přiznal po závodě vítězný Rudolecký.

Odchovanec čtyřdvorské atletiky Jan Kreisinger, který v říjnu doběhl na náměstí Přemysla Otakara II. jako první se tentokrát musel před výkonem Rudoleckého sklonit. Spokojena mohla být další českobudějovická odchovankyně Lucie Sekanová, která momentálně závodí za USK Praha. Ta si přála zaběhnout desetikilometrovou trať pod 35 minut, což se jí nakonec podařilo. Obhájila tak prvenství z říjnového závodu. „Dlouho jsem běžela s Davidem Svobodou, který si mě donesl na zádech, usmívala se v cíli Sekanová. Právě úspěšný olympionik v moderním pětiboji doběhl pár vteřin před Lucií Sekanovou.

Účastníky RunTour čekalo v Českých Budějovicích příjemné jarní počasí. Seriál odstartovaly závody dětí na 500 a 1000 metrů. Následoval běh na pět kilometrů a akce vyvrcholila hlavním závodem na deset kilometrů. Díky nadaci Leontinka, která podporuje zrakově postiženou mládež si mohli v Českých Budějovicích zazávodit i zrakově postižení sportovci. Mezi nimi například účastnice  paralympijských her v Londýně plavkyně Lenka Zahradníková.

„Snažili jsme se poučit z loňského ročníku, který dopadl velmi dobře. Připravili jsme několik novinek na základě připomínek samotných závodníků. Především jsme od sebe oddělili závod na 5 a 10 kilometrů a zlepšili jsme komfort pro závodníky, co se týká zázemí," říká ředitel seriálu Milan Beneš.
Organizátory překvapila i vysoká účast dětí a přejí si pokračování tohoto trendu.