Přestože domácí tým začal velice dobře a v tým, který v 15.minutě vedl 6:4. Karviná äle zabrala a šesti brankami v řadě otočila skóre na 10:6 ve svůj prospěch. Čtyřbrankový rozdíl udrželi hosté i do konce první půle. Ve druhé části hry se Třeboň držela o krůček zpátky, dlouho prohrávala o tři body.

Když už svitala naděje na zvrat a opory Šulc, Jordák, či Naimann se snažili skóre vyrovna, přišla hrubá chyba a ztráta míče. Z rychlých protiútoků Jiskra snadno inkasovala a v útoku zcela střelecky propadla. V závěru se nedařilo skórovat a Karviná utekla na hrozivých 30:17.

FAKTA:
Nejlepší střelci:
Naimann 5, Jordák 5, Kotlaba 3/1 – Vančo 6, Petrovský 5, Ivanov 4, Faith 4, Sliwka 4/1.
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1,
vyloučení: 5 – 5 (ČK Lyzwa),
rozhodčí: Novák, Kohout,
diváků: 550

Baníkovci smetli rybníkáře

Házenkáři Baníku OKD Karviná slaví v nejvyšší soutěži další výhru, díky které mohou nakonec poskočit na konečné čtvrté místo po základní části.

Házenkáři Baníku OKD Karviná si v předposledním kole extraligy střelecky spravili chuť a porazili třeboňské rybníkáře na jejich palubovce. Ti místy ve hře skutečně „plavali“.

Karvinští odjížděli na jih Čech s vědomím, že jedině výhra je udrží ve hře o třetí místo. Svou podmínku splnili, v kontextu dalších výsledků to ale bylo stejně málo. V závěrečném kole se rozhodne, zdali půjdou baníkovci do vyřazovací části ze čtvrté či až páté pozice. Momentálně čtvrtá Plzeň totiž hraje v Hranicích a pokud nevyhraje, skončí Karviná při očekávaném vítězství nad Frýdkem-Místek přeci jen čtvrtá a bude tak mít ve čtvrtfinále právě proti Plzni výhodu rozhodujícího domácího utkání.

Nejlepší střelec Baníku, křídelník Marek Vančo, měl z utkání příjemné pocity. „Řekl bych, že to byl po dlouhé době z naší strany opravdu komplexní výkon. Koncentraci na zápas jsme udrželi po celých šedesát minut hry a už se nám nestalo, že jsme měli výpadky jako v předešlých zápasech,“ pochvaloval si odchovanec kvalitní mládežnické líhně klubu.

O něco aktivněji vstoupili do utkání Třeboňští a vedli 6:4. Baník se musel vyrovnat se situací, kdy mu byl již ve 20. minutě po třetím dvouminutovém vyloučení vykázán ze hřiště Polák Lyžwa. Červená karta již v první půli není obvyklým úkazem.

„V prvním poločase se to ještě tahalo, protože jsme hráli dost času v oslabení, ale ustáli jsme to a v závěru půle si vypracovali dobrý náskok,“ popisoval Vančo.

Na něm měl velkou zásluhu právě on, protože perfektně proměňoval trháky, které mu před brankoviště soupeře posílal přesný gólman Mrkva. „Ludva mi to pěkně házel, je to jeho zásluha,“ skromně podotkl Vančo.

Ve druhé půli baníkovci domácím utekli na větší brankový rozdíl (15:23), když se znovu trefoval Vančo. „Střelbu jsme ale rozložili mezi více hráčů, byl to povedený výkon,“ upozornil mladý křídelník Baníku. Střelecky se prosazoval znovu Petrovský, Ivanov, Faith, Sliwka a tentokrát i Šulc.

Jedinou kaňkou bylo úmyslné zranění karvinské opory v obraně Saši Ivanova, kterému domácí rozbili nos. Pilíř defenzivy Baníku si nyní týden a půl odpočine a do zápasů play off nejspíše bude muset naskočit s nějakým speciálním chráničem či maskou.

„Snad to nebude nic vážného. Teď si odpočine a na play off znovu vytvoří v obraně kompaktní dvojici s Romanem Farářem,“ podotkl brankář Baníku Tomáš Mrkva. Právě na spolupráci Ivanova s Farářem Karvinští dost spoléhají. „Fary je v obraně velká pomoc, Romana Požárka určitě nahradil, i když s Požárkem by náš tým byl ještě silnější. Jeho zranění je škoda,“ podotkl Mrkva.

Po dalších výsledcích předních týmů je už jisté, že lepší než čtvrté místo v konečné tabulce Karvinští nevybojují, nicméně pro ně samotné je daleko důležitější fakt, že před play off opět chytají vítěznou „slinu“ a to je příznivá zpráva nejen pro ně, ale hlavně pro karvinské fanoušky. Ti se již na blížící se boje v play off vyloženě těší. „V play off vždycky nějak ožíváme a tak doufáme, že to letos bude podobné. Moc šancí se nám asi nedává, ani nemáme konkrétní cíle, ale určitě se chceme porvat o další titul. A máme na to,“ domnívá se správně Marek Vančo.

Karviná: Mrkva, Lefan – Vančo 6, Farář 1, Sliwka 4/1, Heinz 1, Faith 4, Hanták 1, Šulc 4, Kružík 1, Mrózek 1, Petrovský 5, Ivanov 4, Lyžwa. Trenér: Jozef Hanták.