Slanina úřadoval a Olymp čepoval desítku

Jindřichův Hradec, Suchdol nad Lužnicí – Dalšími zápasy pokračovala I. hokejbalová liga. Jindřichohradecký Olymp potvrdil své postavení na vedoucí příčce a doma deklasoval plzeňské Litice. Stejného soupeře na vlastním hřišti porazil i nováček ze Suchdola, který však následně neuspěl proti Třemošné.

7.10.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Hokejbalisté Suchdola porazili Litice, ale prohráli s Třemošnou. J. Hradec vede I. ligu

Jaroslav Matějka, předseda Olympu J. Hradec (1. místo): „Nováček soutěže přijel pouze s devíti hráči do pole. Jednoznačně aktivnějším týmem jsme tak byli od počátku my, dali jsme rychlý gól a kontrolovali jsme hru, jenže hosté v 13. minutě využili ojedinělý útok a snížili na 2:1. Chvíli jsme byli v útlumu, ale naštěstí na začátku druhé třetiny Slanina přidal třetí gól. Od tohoto okamžiku byl míček téměř veškerý čas jen na našich hokejkách a hosté se osmělovali pouze při vlastních přesilovkách. Dvě minuty před koncem dovršil kapitán týmu Martin Landkammer historický okamžik, kdy jsme poprvé během našeho působení v první lize dokázali nastřílet deset gólů. Hvězdou utkání se však stal probuzený kanonýr Libor Slanina. Vítěz bodování z minulé sezony zaznamenal čtyři trefy a připsal si i jednu asistenci.“

Stanislav Landa, trenér Suchdola (6.): „Zápas proti Liticím, které jsou podobně jako my nováčkem první ligy, jsme měli od začátku až do konce pod kontrolou a po takticky vyspělém výkonu jsme dokázali hladce zvítězit. Podobný výkon jsme bohužel nedokázali zopakovat druhý den proti Třemošné. Trápili jsme se především v koncovce, a tak si hosté nakonec odvezli vítězství. Což je škoda, protože to byl zcela jistě hratelný soupeř.“
O víkendu oba zástupce okresu čekají náročná utkání v Praze, kde se prostřídají na hřištích druhého celku tabulky SK Ďáblové a čtvrtého týmu soutěže TJ Kovo.

Fakta z I. ligy

J. HRADEC – PLZEŇ–LITICE
10:1 (2:1, 2:0, 6:0)
Branky: Slanina 4, Hunal, Matějka, Plášil, Kulik, Krčmár, Landkammer.
Asistence: Plášil 3, Hunal, Kiss, Matějka 2, Kulik, Frýbl, Landkammer, Slanina, Majerik, Čapek, P. Hembera.
Vyloučení: 3:3. Přesilovky: 2:0.
Střely: 42:13.
Olymp: Janák – P. Hembera, Adam, Kiss, Hunal – Landkammer, Matějka, Frýbl – Kulik, Plášil, Slanina – Dalík, Čapek, Majerik – Krčmár.

SUCHDOL – PLZEŇ–LITICE
5:1 (1:0, 1:0, 3:1).
Branky: Blafka 2, Kalát, Landa, Blecha. Asistence: Blafka, J. Krejčí, Laurinc, Landa, P. Krejčí.
Vyloučení: 4:3. Přesilovky: 0:1. Oslabení: 1:0. Střely: 20:19.

SUCHDOL – TŘEMOŠNÁ
3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: Blecha 2, Laurinc. Asistence: Blafka 2, Landa, Kalát.
Vyloučení: 5:9. Přesilovky: 1:2. Střely: 24:20.
Suchdol: Stříbrný, Šlefr – Apfelthaler, Hadač, Látal, Schandl, Landa, Laurinc – Kalát, P. Krejčí, Blecha, Klíma, D. Lakatoš, Pultr, J. Krejčí, Kubal, M. Lakatoš, Smutný, Blafka.

7.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Nováček z Klikova získal prvotřídní posilu v podobě Tomáše Maxy (vpravo), který do Blesku přestoupil z Třeboně.

Startuje fotbalová I. B třída. Jaké ambice mají týmy z Jindřichohradecka?

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu se v jindřichohradecké porodnici narodili:

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.