Rozmary počasí ale milovníky běhu neodradily a na startovní čáře se jich nakonec sešlo celkem 1413.
Do cíle dorazila i olympijská vítězka Kateřina Neumanová, stejně jako bavič Jakub Kohák a televizní moderátorka Gábina Partyšová. Známé osobnosti pak byly k dispozici běžcům i návštěvníkům při autogramiádě.
Organizátoři navýšili kapacitu závodu na pět kilometrů a o to víc je těší, že RunTour byla vyprodána do posledního místečka. „Máme z toho všichni velkou radost. Nejlepší na tom všem je nadšení běžců, které z nich září. To jen dokazuje, jak parádní atmosféra tu panovala," přiznává Jan Dvořák z organizačního týmu RunTour.
Závod na deset kilometrů měl jasné favority. V mužích jim byl Jan Kreisinger a mezi ženami Lucie Sekanová. Odchovanec čtyřdvorské atletiky Kreisinger, chtěl na domácí půdě překonat čas 00:30:48 minut, za psího počasí se mu to však nepodařilo. Nijak ale nezoufal. „Trať nebyla z nejlehčích, pár úseků jsem neznal. I proto jsem rád, že jsem do cíle doběhl s velkým náskokem," říká Kreisinger.
Radost měla i vítězná žena Lucie Sekanová. „Dnes to byl ideální trénink, ukázal, že na tom nejsem vůbec špatně," přiznala.
Druhý díl RunTour se poběží 9. května v Olomouci.

RunTour 10 km:
1. Jan Kreisinger, 00:31:10, 2. Daniel Fekl, 00:34:02, 3. Lucie Sekanová, 00:34:30, 4. Martin Frelich, 00:34:53, 5. Josef Krygar, 00:35:12.
RunTour 5 km:
1. J. Doubek, 00:16:12, 2. P. Vebr, 00:16:36, 3. L. Fiedler, 00:17:24, 4. P. Novák, 00:17:43.