Skvěle si vedli především sourozenci Hrdličkovi v barvách jindřichohradeckého Plaveckého klubu, kteří společně získali zlatou medaili v hodnocení klubů. Pro svůj tým vybojovala Anna (750 m – 20 km – 5 km) národní titul i mezi dorostenkami, v pohárových kláních byl Jakub stříbrný ve starších a Hynek v mladších žácích. Kousek chyběl k republikové medaili dorostenci Filipu Michálkovi, jenž ještě před závěrečnou běžeckou částí držel s náskokem 65 vteřin bronzovou pozici, ovšem až jedenáctým časem v běhu si o jedno místo pohoršil. Za stupni vítězů zaostal o necelých 25 sekund.

Prvenství z příbramského areálu Nový Rybník má také Tri Club Vajgar J. Hradec. Postaral se o ně v kategorii osmiletých žáků Libor Steklý. Předvedl až druhý čas v plavání i na kole, ale ukázal, jak má natrénovánu činnost v depu, kde byl v obou případech suverénně nejrychlejší. Díky tomu pokaždé dotáhl ztrátu na stále vedoucího Vojtěcha Stočese z Příbrami, jemuž nakonec v kilometrovém běhu ukázal záda. TC Vajgar potěšil čtvrtým místem i Jiří Fencl (750 m – 20 km – 5 km), jenž patří mezi juniory prvním rokem.

Ilustrační snímek.
Třebětičtí fotbalisté v závěrečném kole nadělili Malšicím 8 gólů

Klasické vzdálenosti olympijského triatlonu z hradeckých závodníků absolvovala jenom Kateřina Zemanová, jež skončila na 9. příčce v absolutním pořadí žen ČR a pátá v kategorii do třiadvaceti let. V Příbrami závodilo 325 triatlonistů z Francie, USA, Slovenska, Německa a ČR.

Triatlonový Český pohár má nyní přestávku až do neděle 30. července, kdy se v Táboře bude konat mezinárodní E.ON Cup. Tamní závod bude nejen součástí Evropského poháru a ČP, ale i mistrovstvím ČR žactva.

Mistrovství republiky + Český pohár
Ženy 20-23 let (8/21): 5./9. Kateřina Zemanová. Juniorky (12): 12. Kateřina Kozlová (obě TCV J. Hradec). Dorostenky (19): 1. Anna Hrdličková (PK J. Hradec). Muži 20-23 let (17/96): 9./25. Marek Fencl. Junioři (16): 4. Jiří Fencl, 5. Jan Trutna (všichni TCV J. Hradec). Dorostenci (20): 4. Filip Michálek (PK J. Hradec).

Český pohár
Starší žákyně (21): 13. Tereza Duchková, 20. Lucie Tischlerová. Mladší žákyně (16): 13. Anežka Šimonová. Žákyně 10-11 let (21): 12. Beáta Kučerová (všechny TCV J. Hradec). Starší žáci (32): 2. Jakub Hrdlička (PK J. Hradec), 14. Matyáš Němec, 21. Ondřej Poulek (oba TCV J. Hradec). Mladší žáci (26): 2. Hynek Hrdlička (PK J. Hradec). Žáci 8 let (6): 1. Libor Steklý (TCV J. Hradec).