Svědčí o tom i jejich poslední úspěch na velkém mezinárodním turnaji mládeže v polské Bydhošti.

Dres českého národního týmu tam oblékli Ondřej Pršanec v kategorii do 81 kilogramů a Patrik Jiráček ve váze do 69 kg. Silné konkurence se rozhodně nezalekli, o čemž svědčí jejich prvenství v tomto klání!

„Česko obsadilo v turnaji, jehož se zúčastnilo 76 boxerů z osmi zemí, celkem osm kategorií a získalo dvě vítězství, o něž se postarali právě naši borci,“ spokojeně konstatoval předseda a trenér SK Boxing Miroslav Foral.

Ale třeboňský oddíl se v letošním roce může pochlubit i celou řadou dalších úspěchů. SK Boxing totiž výrazně promluvil do celkového pořadí v celostátní juniorské lize, v níž startuje 46 oddílů. V kategorii školní mládeže (do 14 let) obsadil pátou příčku, mezi kadety (do 16 let) skončil čtvrtý a junioři (do 19 let) dokonce vybojovali celkové třetí místo.
Na zisku bodů do tohoto hodnocení se podílelo 14 závodníků.

Nejlepších výsledků stabilně dosahovali právě Pršanec s Jiráčkem a dále Petr Chadraba, Martin Rangl, Miloš Nekola, Vladimír Pešek a Petr Rozboud. V první polovině sezony zářila mezi dívkami i Sára Zabilková.
“Na národních šampionátech jsme pak vybojovali čtyři medaile. Pršanec v juniorech dosáhl na zlato, Jiráček získal dvě stříbra mezi juniory i kadety a Chadraba bronz v seniorské kategorii,“ zmínil Foral.

K tomu letos Pršanec zcela suverénním způsobem ovládl na domácí půdě silně obsazený Evropský turnaj mládeže, v němž mu v každém utkání na vítězství stačilo sotva půl minuty. Velká naděje tuzemského boxu Jiráček zase triumfoval na totožných turnajích v Litvě a Dánsku.
„Velmi nadějně se rovněž jeví věkem ještě žák Rozboud. Ten totiž v dosavadní kariéře zatím prohrál pouze jediný souboj, a to proti o jedenáct kilogramů těžšímu soupeři,“ oceňuje kouč výkony svého svěřence.

Úspěchů třeboňských boxerů si všimli i v českobudějovickém BC Samson. Od nové sezony v tomto elitním jihočeském klubu budou v extralize hostovat Pršanec a Rangl.