Třeboňští házenkáři vyhráli potřetí v řadě

Třeboň - Tři zápasy - tři výhry, to je jarní bilance druholigových házenkářů Jiskry Třeboň. Po vítězstvích v jihočeských derby doma s Českými Budějovicemi a v Sezimově Ústí si tentokrát ve své hale poradili i se Zručí nad Sázavou 26:21.

7.3.2017

Házená Třeboň. Ilustrační foto. Foto: Deník

Mužstvo od Světa nastoupilo s 11 hráči do pole, opět nechyběl zkušený Jan Bicek. Zruč střídala do hry 8 házenkářů a k dispozici měla 2 gólmany. Přijel i Martin Kovařík, který střídavě hraje I. ligu za Chodov. Očekával se vyrovnaný souboj, což se od začátku potvrzovalo. Obě obrany hrály velmi soustředěně, byly si vědomy toho, že v každém týmu jsou hráči, kteří se dokáží prosadit individuálně. Těm byla defenzívami věnována obzvláštní pozornost. Domácí tým v první půli držel vedení, ale větší náskok si nezískal. K dobru měl maximálně tři branky, nakonec šel na přestávku s dvougólovým náskokem.

Při vstupu do druhé půle hosté rychle vyrovnali na 11:11, takže se začínalo nanovo. V těch chvílích se projevila zkušenost domácích harcovníků Bicka a Martina Pražáka, kteří dali důležité góly. Připojil se k nim i třiadvacetiletý Jan Potměšil, jenž se trefil právě včas. V brance se efektivními zákroky blýskl Petr Kostelecký, jenž vystřídal Stanislava Tomana, který také chytal dobře, ale změna v brance domácímu celku přeci jen prospěla. Deset minut před koncem Třeboň opět vedla rozdílem tří gólů. Závěr si pak pohlídala, přičemž svůj náskok ještě navýšila.

V dalším kole se Jiskra, které v tabulce II. ligy patří sedmé místo příčka, představí znovu na domácí palubovce, kde v sobotu přivítají VŠ Plzeň (18 hodin). Západočeši jsou šestí a nasbírali o bod víc.

Jaroslav Dušek, trenér Třeboně: „Rozhodně to nebylo lehké vítězství, ale potřebovali jsme je, abychom měli pro zbytek jara klid. V prvním poločasu dominovaly obrany, s ní jsem byl spokojený. Před obrátkou jsme vymýšleli, co zlepšit v útoku, kde nám vázla souhra více hráčů a chyběl pohyb bez míče. Vstup do druhé půle byl z naší strany špatný, ale pak jsme se za přispění celého kolektivu chytili. Získali jsme vedení, které sice do přibližně padesáté minuty nebylo velké, ale závěr nám vyšel. Tam už jsme si výsledek zkušeně hlídali. Vítězství se zrodilo díky bojovnosti a také s velkým přispěním diváků, ti byli naším sedmým hráčem. Hlavně ve druhém poločasu nám pomohli, dělají nám radost, že jich přichází stále více. Jejich pomoc budeme v sobotu potřebovat i proti Plzni. Bude u nás favoritem, ovšem pokud fanoušci zase přijdou a povzbudí nás, můžeme soupeře nejen potrápit, ale i překvapit. Uvidíme, jak bude vypadat naše sestava, avšak body hostům zadarmo nedáme.“

Jiskra Třeboň – Jiskra Zruč nad Sázavou 26:21 (11:9)
Branky: Pražák 10/4, Bicek 7, J. Potměšil 3, J. Neužil 3, Povolný 2, Volf 1 – Felis 6/2, Roub 4, Kovařík 4, Lefner 3, Havránek 2, Böhm 2. Vyloučení: 2:3. Žluté karty: 1:2. Rozhodčí: Moravec – Zelenka. Diváci: 148.

Třeboň: Toman, P. Kostelecký – Volf, Dušek, O. Potměšil, Povolný, Baierling, Brchaň, J. Neužil, Zahradník, J. Potměšil, Pražák, Bicek.

Roman Pišný

7.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.