Extraliga házenkářů: Třeboň – Frýdek/Místek 33:20 (17:8), rozhodnuto bylo už v poločase, domácí hráli výborně

Za sedm minut doputoval míč do frýdecké sítě čtyřikrát, náskok vlil do žil svěřenců trenéra Jordáka obrovské sebevědomí. V poločase už nebylo prakticky co řešit. Po dvaceti minutách vedli Jihočeši o sedm, do přestávky se trefovali další domácí střelci – 17:8.

Kdo by čekal po obrátce ze strany domácího celku podcenění, nedočkal by se. Třeboňští dál sázeli jeden gól za druhým. Čtyřgólová smršť zůstala ze strany frýdeckých bez odezvy – 21:9. Šest minut před koncem vedl Jordákův tým naprosto jasně a s přehledem 33:17.
Výkon Třeboně měl exhibiční nádech, na náladě domácím neubral ani fakt, že v závěru dovolili soupeři kosmeticky skóre zápasu upravit na konečných 33:20.

Ladislav Jordák (trenér Třeboně): „Vycházelo nám všechno. Byla výborná obrana s Jarešem za zády, v útoku jsme byli trpěliví, dobře jsme přecházeli do rychlého protiútoku. Trochu byl problém s vracením se po ztrátě, jinak byl zápas zvládnutý naprosto perfektně. I když jsme vedli o devět, kluci makali, nepřipustili žádné komplikace.“

Fakta z extraligy

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 8/2, Kubík 7, Loskot 6/1
Nejlepší střelci Frýdku: Hojník 4/3. Holbein 4, Meca 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 4-2, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 300.