Účet zápasu otevřeli hráči Spartaku a do první přestávky vstřelili i druhou branku. Jindřichohradečtí měli v první třetině hodně šancí, leč žádná nebyla využita. Ve druhé třetině udělalo trenérské duo Šotek - Klimeš několik změn v sestavě. I nadále byla hra vyrovnaná.

Hráči Soběslavi po nenápadné akci vsítili třetí branku. V této fázi zápasu Soběslav předčila Hradec v kombinaci a vytvářela si velký tlak.

Slovan ovšem nesložil zbraně. Ve 22. minutě se konečně dočkali florbalisté od rybníku Vajgar. Jakub Mrkvička naservíroval přesný pas svému kamarádovi do deště a Hřebíček se nemýlil. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skore 1:3 v neprospěch hradeckých hráčů.

Do třetí periody šli hráči J. Hradce s jediným cílem a to vyrovnat utkání. Již v první minutě se prosadil Jiří „štístko“ Holický, který ukázal,jak důrazný dokáže být před brankou soupeře. Za další 3 minuty vyrovnal Miroslav Hájek a vyrovnal stav utkání na 3:3. Soběslav však opět odskočila o jednu branku.

Běžela 42. minuta utkání a Slovan hrál přesilovku. Od půlky hřiště napřáhl ke své obávané střele Jakub Vaňásek a bylo vyrovnáno 4:4. Soběslav strhla vedení na svou stranu. Na výsledku nic nezměnila ani hradecká power-play.

FK Slovan J.Hradec – TJ Spartak Soběslav 4:5 (0:2,1:1,3:2),
branky Slovanu: 22. Hřebíček (Mrkvička), 31. Holický J. (Holoubek), 34. Hájek (Michal), 42. Vaňásek.
Vyloučení: 3:4,
využití: 2:0,

Slovan se dál postavil proti hráčům Č. Krumlova a opět zahazoval šance. Ve druhé třetině se obraz hry prakticky nezměnil. Na časomíře se pomalu rozbíhala 13. minuta 2 třetiny a Michal Hřebíček protrhl střeleckou nemohoucnost.

Pár vteřin po vyrovnání se opět prosadil frýstajlista z Radouňky a Slovan vedl 2:1. Třetí třetina přinesla úder v 6. minutě.

V přesilovce se trefil Klimeš. Krumlovští si i nadále vytvářeli šance z jedné z nich snížili na rozdíl jediné branky. O chvíli později bylo vyrovnáno. Osud utkání vzal do svých rukou Jakub Vaňásek a jeho nová „unihočka“ vypružila nádhernou střelu do šibenice. Slovan tedy vyhrál 4:3 a zajistil si velmi důležité body.

FBC Český Krumlov – FK Slovan J.Hradec 3:4 (1:0, 0:2, 2:2),
branky Slovanu: 28. Hřebíček (Michal), 28. Hřebíček (Mrkvička), 36. Klimeš ( Michal), 43. Vaňásek.
Vyloučení: 6:0,