Skvělého výsledku tam dosáhl jindřichohradecký Tri Club Vajgar, jehož všichni tři zástupci dosáhli maximálního bodového zisku v jednotlivých kategoriích. Mezi 68 startujícími byl navíc sedmnáctiletý starší dorostenec Jiří Fencl vůbec nejlepší ze všech, takže zapsal ještě 100 bodů do absolutního pohárového hodnocení.

Závod byl sólem pro J. Fencla, od sedmisetmetrové plavecké části, kterou vyhrál o 5 vteřin před Jaroslavou Hlínovou (TT Tálín), jež ale pak klesla až na 34. místo, neměl soupeře. Náskok už jen zvyšoval. Na kole (25 km) byl také nejrychlejší a před šestikilometrovou závěrečnou běžeckou částí vedl o 54 sekund před o dva a půl roku starším Markem Fenclem. Suverénně nejrychlejším během odstup od ostatních ještě zvedl, triatlon dokončil s náskokem 1:50 min. Za ním obsadil druhou pozici M. Fencl, jenž tím zvítězil v kategorii mužů M2.

Triumf TCV J. Hradec dovršila Kateřina Zemanová druhým místem mezi ženami Z2. Sice ji porazila Barbora Hlaváčová (SK Kola Víšek), ale ta do pohárového pořadí jižních Čech nepřipisovala nic, takže jindřichohradecké triatletce připadla celá suma 50 bodů. V Holubově se prezentovali i Bohumil Kalina a Zbyněk Michálek ze SK K. Řečice, jenž se oba dostali do třiatřicítky nejrychlejších, kteří podle tradice klání pod Kletí získávají láhev šampusu a 3 piva.

Ženy Z2 20-29 let (4/68): 2./28. Kateřina Zemanová (TCV J. Hradec) 1:27:13. Muži M4 40-49 let (16/68): 5./25. Bohumil Kalina 1:24:46, 7./27. Zbyněk Michálek (oba SK K. Řečice) 1:27:04. Muži M2 20-29 let (8/68): 1./2. Marek Fencl 1:14:22. Muži M1 16-19 let (5/68): 1./1. Jiří Fencl (oba TCV J. Hradec) 1:12:32.