VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V čele jihočeského motokrosu bude stát Evžen Zadražil, který střídá Jana Froňka

Chýnov – Zásadní změnu zaznamenal jihočeský motokros. Po řadě dlouhých let už v jeho čele nebude stát Jan Froněk starší, kterého střídá Evžen Zadražil. Mění se také sídlo střediska, které přechází z Kaplice do Chýnova a nový bude i název: Středisko motokrosového sportu (SMS) jižní Čechy.

22.12.2014
SDÍLEJ:

Evžen ZadražilFoto: Deník/ Jan Škrle

Evžena Zadražila není třeba příznivcům motokrosu nijak zvlášť představovat. Úspěšný šéf dlouhodobě jednoho z nejlepších jihočeských týmů Motosportu Chýnov, motokrosový organizátor, pořadatel, komentátor a příležitostně stále ještě i závodník je především duší oddanou tomuto sportu.

Právě Zadražil se jeví jako logická volba po Janu Froňkovi, jenž jihočeské středisko vedl dobrých patnáct let. Byl členem sportovní komise střediska, takže stál u všech důležitých rozhodnutí. „Honza Froněk už nechtěl dál pokračovat a vyjádřil se, že by byl rád, pokud by po něm středisko někdo převzal. Není to funkce volitelná, ale vedoucího střediska musí určit Autoklub. Z jeho strany mi byla učiněna nabídka, na kterou jsem kývl. V motokrosu se pohybuji dlouho a jihočeské středisko je moje srdeční záležitost," říká ke svému nástupu do funkce.

Na poslední schůzi SMS Kaplice tak byl Zadražil uveden do funkce a hned se musel pustit ze všech sil do práce. „Teď před Vánoci je to hodně hektické, všichni mají dost svých starostí, ale my musíme založit vlastně úplně nový klub. Rozhodli jsme se také pro nový název SMS jižní Čechy, který má větší vypovídající hodnotu, než když v něm figuruje konkrétní město. Ať už to byla Kaplice, nebo by to byl třeba Chýnov. To jsem nechtěl," ujistí.

Evžen Zadražil je zároveň předsedou Motosportu Chýnov. „Zavánělo by to střetem zájmů, pokud by středisko neslo název SMS Chýnov, což jsem nechtěl dopustit. Zakládáme nový klub a je kolem toho strašně úřadování a papírování. Nějak se s tím ale musím poprat," neztrácí odhodlání.

Co teď nového šéfa jihočeského motokrosu nejvíce tlačí, je čas. „V této době si jezdci žádají o licence. Právě z licencí závodníků získává středisko největší část finančních prostředků. Proto potřebujeme, aby si naši jezdci vyřizovali licence v jižních Čechách a ne někde jinde. Peníze tak zůstanou tady v kraji. Proto je ale třeba mít vyřízené všechny náležitosti, takže teď hlavně bojuji s papíry a úřady," usměje se.

Zadražil by rád posunul jihočeský motokros zase o kousek dál. „Mám nějaké plány," přikývne a dává do nich také nahlédnout. „Především bych chtěl zapracovat na medializaci krajského přeboru, který byl v posledních letech po této stránce prakticky mrtvý," konstatuje.

Změnu chystá také v organizaci jednotlivých závodů. „Chtěl bych více zapojit pořadatele závodů. Do letošního roku středisko vždy dofinancovalo jednotlivé závody v případě nedostatku jezdců. To bych chtěl odbourat, aby se každý pořadatel staral o svůj závod a udělal mu patřičnou reklamu. Aby přijeli jezdci a přišli i diváci, protože jak jezdci, tak i diváci přinášejí pořadateli peníze. Tím ale na druhou stranu nechci dotace úplně zrušit a ždímat pořadatele, protože vím, co obnáší organizovat závody. Ale rozhodně budu chtít, aby se pořadatelé více snažili," stojí si za svým.

Tratě, na kterých se krajský přebor jezdí, se příliš měnit nebudou. „Ono ani není zase až tak moc na výběr. Kvalitních pořadatelů nemáme příliš, takže v tom žádné velké změny nebudou. Kaplice, Pacov, Netolice, Jinín, možná Horažďovice. To jsou tratě, kde určitě budeme chtít, aby se závodilo. Plus k tomu další organizátoři, kteří se v minulosti střídali. Jenom se změní finanční politika pořádání závodů," dodá.

O případných změnách sportovních pravidel krajského přeboru se bude jednat na lednové schůzi SMS jižní Čechy. „Přemýšlíme o úpravě bodování. V současné době boduje v každé jízdě čtyřicet jezdců a my uvažujeme o tom, že bychom se vrátili jenom k bodované dvacítce. Měnit by se mohly i postupové klíče do vyšších kategorií, ale k tomu všemu bych rád udělal nějakou demokratickou diskuzi, aby se k tomu vyjádřili i členové sportovní komise. Tu by měli tvořit jak zástupci pořadatelů, tak i zástupci jezdců a manažerů týmů."

Zadražil bude předsedou SMS jižní Čechy, dalšími členy výboru jsou Jaroslav Vrchota a stále ještě aktivní závodník Zdeněk Blábolil. „K tomu bude v lednu zvolena sportovní komise. Tu bude tvořit nějakých sedm až deset lidí," informuje Zadražil.

V lednu proběhne také kalendářní porada, která stanoví termínovou listinu. „Počítáme s tím, že krajský přebor bude čítat opět šest až sedm závodů. Kalendářní porada proběhne společně s dalšími okolními krajskými středisky, abychom si termínově vyhověli a nedocházelo ke zbytečným kolizím," uzavírá nová osobnost v čele jihočeského motokrosu.

Oficiální webové stránky nového jihočeského motokrosového střediska nyní budou www.motosportchynov.cz.

Autor: Pavel Kortus

22.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
72

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Setkání rodáků v roce 2013 při příležitosti svěcení kapličky.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Již nejsou mezi námi

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu jsme se naposledy na Jindřichohradecku rozloučili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení