Jindřichohradečtí hokejbalisté si na čele I. ligy nadále udržují výrazný náskok.

Nicméně i přesto zůstávají se sedmibodovým náskokem v čele tabulky právě před svým přemožitelem. Jihočeši však odjížděli velice rozčarovaní.

„Měl to být jeden z vrcholů celé ligy, utkání podle mého soudu v současnosti dvou nejlepších týmů soutěže, a proto jsme se na něj moc těšili. Ale bohužel zůstalo jen u toho i pro všechny zúčastněné hráče, funkcionáře, diváky. Byla to totiž jedna velká fraška. Divadlo, v němž především naši hráči byly loutkami jednoho z pánů rozhodčích. Sudí to nezvládli, na čemž se shodli všichni přítomní, přitom první třetina proběhla naprosto v klidu,“ tvrdí hrající předseda jindřichohradeckého Olympu Jaroslav Matějka.

Do utkání šli Jihočeši odhodlaně, s vědomím svého postavení v tabulce a posíleni vyřazením extraligových Pardubic v Českém poháru.

„První třetinu jsme odehráli na výbornou. Vedli jsme 2:0 a nic nenasvědčovalo nějakému zádrhelu v utkání. Ten ovšem přišel se začátkem druhé části. Těžko se hraje proti někomu, kdo je pánem na hřišti a nechce vás nechat hrát. Postupně jsme přišli o tři hráče, kteří byli vyloučeni do konce utkání, avšak zbytek týmu podal velmi obětavý výkon. Hráči zatnuli zuby a nakonec jsme si odvezli cenný bod za porážku po samostatných stříleních. Jsem hrozně moc zklamaný, jakým způsobem utkání proběhlo. Víc k tomu nemá cenu dodávat, snad jen to, že tímto směrem by se hokejbal určitě vydávat neměl. Chuť si chceme spravit v závěrečných letošních duelech na Hvězdárně,“ dodal Matějka.

Podzimní část sezony zakončí J. Hradec o víkendu v domácím prostředí, kde nejprve s sobotu hostí Most B (14 hodin) a v neděli Karlovy Vary (10). S oběma těmito protivníky změří v opačném pořadí síly i druhý zástupce okresu Suchdol. Karlovy Vary se na Gráfovci představí v sobotu (15), mostecká rezerva pak v neděli (10).