V poslední čtvrtině Lvi zkolabovali

Praha – Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli v 41. kole Kooperativa NBL na půdě pražského USK rozdílem 25 bodů a v tabulce nadále zůstávají na poslední příčce. Za jejich debakl může především tragický výkon v poslední čtvrtině, jíž prohráli 5:24!

24.3.2016

Křídelník Lions Cameron Wright.Foto: Jan Oliva

První poločas byl herně i bodově vyrovnaný. V úvodní čtvrtině Lvi vedli pětkrát, domácí čtyřikrát, dvakrát platil smír. USK Praha první kvartál vyhrál díky koši Lukáše Feštra v poslední sekundě.

V druhém dějství pokračoval oboustranně tuhý boj, v němž mužstva kladla důraz na obranu. Ačkoliv ve hře Lvů prakticky neexistoval doskok (22:49!), tak si to vynahrazoval solidní výší úspěšnosti střelby. V druhém kvartálu se dařilo trefovat především Lukáši Stegbauerovi a Jakubu Kašovi, autorovi tří trojek. Lions si vytvořili až pětibodový náskok (15. – 28:23), jejich největší ztráta byla čtyřbodová (18. – 33:37). Zajímavostí je, že poločasovou remízu napsal znovu v poslední vteřině Feštrův koš.

O přestávce domácí Sovy pochopily, že musí využít svoji totální převahu ve vymezeném území, kde se ke kralujícímu Petru Šafarčíkovi připojil Igor Josipovič. Ten po obrátce zaznamenal osm bodů, třináct jich přidal přesný ostřelovač Jaromír Bohačík.

Pro Lvy byla cesta do pražského koše zatarasená, s tím jak se zvyšovalo jejich manko, se hráči upínali k individualismu, což byl ten nejhorší recept. V průběhu třetí periody hosté prohrávali až třináctibodovým rozdílem (29. – 54:67), v jejím závěru Stegbauer čtyřmi body během pětačtyřiceti vteřin ztrátu snížil na přijatelný šestibodový rozdíl.

S ním šli Jihočeši do rozhodující čtvrtiny, kterou ovšem absolutně nezvládli. V prvních pěti minutách nedali koš, celkově trefili 2 střely ze 14. Vyrobili 5 ztrát a poslední 4 minuty zápasu prohráli 0:16.

Radim Valcha, sportovní ředitel Lions: „Znovu jsme se střelecky trápili, ale především výsledek způsobil totální zkrat na doskoku. Podpora pivotmanů byla nulová. Ve druhé půli se soupeř zatáhl, nemohli jsme nic vymyslet. Naše hra se zvrhla k individualistickému pojetí, což je proti USK cesta do pekel."

V soboru se Jihočeši v dalším kole představí na palubovce Ostravy.

USK PRAHA – J. HRADEC 91:66 (19:18, 39:39, 67:61)
Sestavy a body: J. Bohačík 26, Josipovič 22, Šafarčík 18, Feštr 12, Alič 5, Štěrba 3, Michal Mareš 3, Grunt 2, Svoboda, Ropek, Slavík – James 20, Lamar 15, Kaša 9, Wright 9, Stegbauer 8, White 3, Zuzák 2, Šlechta, Vošlajer, Fait.
Trojky: 11/21:6/20. Fauly: 17:19. Trestné hody: 25/18:14/8.
Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Kučírek. Diváci: 250.

24.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.