V první volejbalové lize se dařilo pouze mužům VK EGE

Českobudějovické celky Madeta a Slávie PF naopak v lize žen neuhrály ani bod. Jedno vítězství si ve druhé lize přivezly z Prahy Netolice

11.10.2012

V první volejbalové lize se dařilo mužům VK EGE. Ženy Madety naopak neuspěly v RokycanechFoto: Deník

České Budějovice – První volejbalová liga mužů i žen se rozběhla. Kraj zastupuje trojice týmů z krajského města. Dařilo se mužům VK EGE České Budějovice, kteří oba své domácí zápasy vyhráli. Naopak neuspěly ženy Madety ani Slávie PF, které se představily na palubovkách soupeřek.

VK EGE Č.Budějovice : MFF Praha    3:2 (-21,-23,18,23,12) EGE zahájilo prví set výborně (3:0), pak přišly chyby a hráči EGE znervózněli, MFF se podařil další brejk z 10:12 na 10:17 a přes snahu EGE bylo rozhodnuto.
Ve druhém setu se domácí zklidnili a začalo se jim dařit. Celý set se družstva střídala
v jednobodovém vedení, za stavu 22:22 uhráli hosté dva body  a vyhráli. Třetí set byl opět vyrovnaný do stavu 17:17, EGE uteklo na  22:17 a závěr dohrálo excelentně.
I čtvrtý set byl dramatický a vyrovnaný. V závěru však bylo EGE šťastnější. V pátém setu od stavu 3:3 si EGE udržovalo mírný náskok, který nakonec uhájilo.
VK EGE Č.Budějovice : ČZU Praha    3:0 (23,17,16)
ČZU v pátek porazila Dobřichovice a byla velkým favoritem. Hosté začali velmi dobře, vedli 18:16, EGE však otočilo na 20:18 a vedení již nepustilo. Druhý set byl vyrovnaný pouze do stavu 9:10. Potom začali Jihočeši soupeře přehrávat a zvítězili 25:17. EGE pokračovalo ve výborném výkonu i ve třetím setu a zaslouženě celý zápas vyhrálo.

Střešovice – Slávie PF 3:0 (24,11,21) a 3:0 (18,14,22)
Tatran Slávii v obou zápasech jasně přehrál. Projevily se větší ligové zkušenosti pražského celku oproti českobudějovickému mládí. „Dařilo se nám v úvodním setu prvního utkání, kdy jsme se dostali do vedení 20:16. Závěr ale holky nezvládly a Pražanky pak dominovaly," řekl trenér Jiří Zita. Českobudějovické hráčky odehrály dobrý první set i v odvetě.  „Opět jsme ale neudrželi koncentraci a prohráli jsme nejen set, ale i zápas. Hlavní druhé sety byly z naší strany špatné," zhodnotil vystoupení svých hráček Zita.

Rokycany    –    Madeta 3:0 (17,17,23) a 3:1 ((20,-23,15,16)
Rokycany se po premiérové prohře s reprezentačním výběrem kadetek rychle vzchopily a odnesla to Madeta České Budějovice.
V prvním utkání Západočešky zvítězily přesvědčivě 3:0, aby v sobotní odvetě triumfovaly poměrem 3:1.
„Na Rokycanech bylo vidět, že jsou rozehrané z prvního dvojzápasu, který proti reprezentačním kadetkám absolvovaly minulý týden. Tam se jim příliš nedařilo, ale proti nám se zvedly. Prim hrála v jejich dresu bývalá reprezentantka Karolína Koloušková," vysvětluje trenér českobudějovické Madety Jan Vobr.
V dalším kole hraje Madeta proti Střešovicím zítra v Českém Krumlově od 18:30. Sobotní odvetu pak odehraje
v hale na Sádkách v 10:00 hodin.
Slávie PF jede do Dobřichovic, které dvakrát překvapivě zvítězily na Žižkově.
Muži EGE hrají zítra v 19 hodin opět doma s Nymburkem a o den později přivítají od 17 hodin Českou Lípu.
Pokračovala také II. liga volejbalistů. Netolice hrály
v Praze a přivezly si jedno vítězství.
Praga Praha – TJ Netolice 3:0 (22,15,25) a 1:3 (-21,-18,26,-24)

Autor: Michal Havelka

11.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.