Volfířov uletěl Křídlům

Nová Bystřice – V pátém kole okresní C.K. ligy měli volno futsalisté Lennyho Křídel, čehož využil tým Volfířova a po výhrách nad Příbrazí i v derby nad Cuba`s se osamostatnil na čele tabulky.

19.1.2010

Ilustrační foto.Foto: GetPhoto/Martin Salajka

Roztrhtrenky – Plzeňská pivnice 1:2 (0:1) – Do vedení se dostal celek z K. Řečice na konci prvního poločasu, když brankář Vlk dlouhým výhozem přes celé hřiště nalezl V. Roubíka a ten po bravurním zpracování parádně zakončil – 0:1. Zaslouženého vyrovnání se domácí hráči dočkali hned po obrátce, kdy z rychlého brejku skóroval Z. Beneš – 1:1. Vzápětí si hosté vzali vedení zpět, neboť nechytatelná rána sedmačtyřicetiletého doyena F. Macha vymetla pavučinu v brance Daniela – 1:2. Roztrhtrenky se zoufale snažily aspoň o vyrovnání, ale zastavil je kopec smůly, když třikrát trefily břevno.
Branky: Z. Beneš – V. Roubík, F. Mach st.

Quizard JH – FC Nikdo 3:3 (2:3) – Vzájemné utkání dvou posledních celků tabulky mělo některému z nich konečně přinést první body v této sezoně C.K. ligy. Ze zisku se ovšem nakonec radovali hráči obou týmů, jelikož zápas skončil zaslouženou remízou. Od úvodní minuty byl k vidění otevřený a ofenzivní futsal s mnoha šancemi, ve kterém měl blíže k výhře nováček FC Nikdo. O vítězství přišel až těsně před koncem, kdy na 3:3 srovnal Uxa.
Branky: B. Hromádka, Uxa, Čermák – Láf, Ira, Mol. ŽK: 1:0 (Havlík).

Plzeňská pivnice – Kasalova pila 8:0 (1:0) – Ještě ve 20. minutě prohrávala Kasalova pila pouze 0:1 a zdálo se, že by mohla favorita připravit o nějaké body. Jenže poté podruhé inkasovala a její hra se rozsypala jak domeček z karet.
Branky: V. Roubík, Michal ml. 2, Kovář, Z. Roubík, F. Mach st., P. Vaněk. ŽK: 1:2 (Kovář – Plachý, P. Baláž).

FC Nikdo – Roztrhtrenky 2:11 (0:5) – Roztrhtrenky sice patří k týmům, které dávají hodně branek, ale jsou známé i tím, že se často střelecky trápí proti papírovým outsiderům. Tentokrát toto tvrzení ovšem neplatilo, neboť tým z N. Bystřice hned v úvodu získal klid nastřílenými góly a poté se jen věnoval rovnoměrnému navyšování skóre. Dvěma hattricky konto nováčka z Číměře zatížili M. Feytl a Bobál.
Branky: Ira, Mol – M. Feytl, Bobál 3, Zach, J. Feytl, M. Šenkýř, Hudeček, L. Novák.

Kasalova pila – Cuba`s 2:5 (1:2) – Kasalově pile se v pátém kole herně nedařilo, její futsalisté tento fakt těžko nesli a své zklamání nevhodně projevovali. V soubojích si počínali až přespříliš agresivně a nervy neudrželi na uzdě i při kritice výroků rozhodčího. Červenými kartami zato byli potrestáni Víteček a T. Šenkýř, shodou okolností k tomu došlo téměř ve stejnou dobu, takže jindřichohradecké mužstvo muselo chvíli hrát pouze se dvěma hráči v poli.
Branky: Maršák 2 – Kratochvíl 2, Pokorný, Jelínek, Toman. ŽK: 4:0 (Víteček, T. Šenkýř 2). ČK: 2:0 (Víteček, T. Šenkýř).

Sedelská hospoda – Quizard JH 3:1 (1:0) – Sedlo vypadalo velmi nerozehraně, možná pod tíhou povinnosti zvítězit kupilo chybu na chybu, a proto mohlo být velmi rádo, že Quizard nedokázal dotáhnout ke zdárnému konci žádnou ze svých nadějných brejkových příležitostí. Tým „z hospody“ měl ve svém středu muže bez nervů Adamovského, jenž jako jediný dokázal v zakončení zachovat chladnou mysl a dvěma trefami přinesl favoritovi klid do závěrečných chvil zápasu, kdy se J. Hradci Uxovou zásluhou podařilo snížit na jednogólový rozdíl.
Branky: Adamovský 2, Kandl – Uxa. ŽK: 0:1 (Čermák).

Příbraz – Inter 7:5 (4:3) – Střetnutí tradičních soupeřů diváky určitě bavilo. Příbraz více útočila, Inter vyrážel do brejků. Rozmetadlo vedlo 1:0, prohrávalo 1:2, otočilo na 4:2, ovšem pak zase ztrácelo – 4:5. Počtvrté na průběžnou plichtu vytáhl stav D. Melzoch, po jeho brance na 5:5 přišlo několik chyb v obraně Interu, které Příbraz uměla potrestat.
Branky: M. Melzoch, Z. Mládek 3, D. Melzoch – Bureš 3, Landa, Budín.

Cuba`s – Volfířov 0:5 (0:0) – Oba poločasy dačického derby zahájil Volfířov ranami do břevna. Gólů se v bojovném utkání dočkal vedoucí tým tabulky ve 4. minutě druhé půle, kdy během pár vteřin k sobě slepil dvě úspěšné trefy – 0:2. Cuba`s sice podali snaživý výkon, ale do žádných větších příležitostí je soupeř nepustil.
Branky: Jindra, Miroslav Mikšíček 2, Matěj Mikšíček. ŽK: 0:2 (Matěj Mikšíček, Miroslav Mikšíček).

Inter – Sedelská hospoda 3:2 (0:1) – Z vyrovnaného utkání překvapivě vyšli vítězně hráči Interu. Těm nevadilo, že po prvním poločase prohrávají 0:1, neboť hned po změně stran dokázali vyrovnat. Až do závěrečného hvizdu poté působili bojovnějším dojmem, žádný míč nedali zadarmo a také si produktivněji počínali v zakončení. Proto si zaslouženě připsali tři body, které mohou být velmi důležité v boji o postup do play off.
Branky: Bureš, Pivko, Písař – P. Mihula, Hron.

Volfířov – Příbraz 8:3 (3:2) – O výsledku se pravděpodobně rozhodlo v závěru prvního dějství, kdy Příbraz inkasovala takzvaného „šatnáře“. V té době totiž měla hru pod kontrolou, přesnou kombinací držela míč na svých nohách a zdálo se, že by mohla volfířovskou akciovku trápit. Gólem na 3:2 se lídr tabulky uklidnil, za půldruhé minuty druhého poločasu přidal další dvě branky, a potom již jen hlídal očekávané vítězství.
Branky: Jindra 3, V. Kněžínek 2, Kříž, Grün, Miroslav Mikšíček – Z. Mládek 2, M. Melzoch. ŽK: 1:2 (Jindra – D. Melzoch 2). ČK: 0:1 (D. Melzoch).

TRESTY:
Jan Víteček, Tomáš Šenkýř (oba Kasalova pila) , David Melzoch (Příbraz) – všichni 2 zápasy stop a pokuta 50 korun.