VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé schválili granty na podporu sportu

Jižní Čechy - Šest milionů korun rozdělí Jihočeský kraj v letošním roce v rámci „Jihočeských programů podpory sportu pro rok 2009“.

12.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hloušek

Peníze na Jindřichohradecku , dostanou například veslaři v J. Hradci na vesla pro žáky, házenkářky na mezinárodní turnaj, ale i Okresní rada Asociace školních sportovních klubů J. Hradec a některé školy.

Přidělení grantů v šestimilonové výši schválily rada a zastupitelstvo.

„U programů podpory sportu byly finance rozděleny do šesti okruhů. Konkrétně na rekonstrukce sportovišť, obnovu vybavení sportovních zařízení, mezinárodní spolupráci v oblasti sportu, veřejně přístupné sportovní akce, na organizaci přeborů Jihočeského kraje a také na činnost sportovních tříd,“ říká Jana Krejsová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu.

Zájem o získání finančního příspěvku byl opět značný, o čemž svědčí celkem 369 podaných žádostí s celkovou výší požadované dotace 25,6 milionu korun. Nejvyšší počet žádostí přišel na obnovu vybavení sportovních zařízení (116), ale co se týká výše požadované dotace, největší objem byl u rekonstrukcí sportovišť (104 žádostí na 12,4 milionu Kč). Pro formální nedostatky hodnotící komise vyřadila 40 žádostí, při následném hodnocení pak radě a zastupitelstvu doporučila ke schválení 134 žádostí.

Díky těmto grantům tak například ve Vimperku dojde k rekonstrukci pláště tělocvičny ZŠ TGM a zároveň k výměně oken a dveří, TJ Sokol Milevsko uskuteční kompletní výměnu střešní krytiny na sokolovně, podlahu tělocvičny bude moci provést Střední odborná škola elektrotechnická v Hluboké nad Vltavou.

Novou travní sekačku na údržbu zeleného pažitu pořídí fotbalisté Lokomotivy Veselí nad Lužnicí, na nové vybavení kuželny se může těšit TJ Sokol Nové Hrady, nová vesla pro žáky může nakoupit Veslařský klub v Jindřichově Hradci.

Pokud se týká mezinárodní spolupráce, ze 16 podpořených akcí to jsou například mezinárodní turnaj v házené žen O pohár starosty města Jindřichův Hradec (TJ Házená J. Hradec), mezinárodní turnaj v judo TYNCUP 2009 a Letní mezinárodní judo kemp Vodňany (Sport klub judo Týn nad Vltavou) či mezinárodní turistický pochod „Setkání českých a rakouských turistů – putování Novohradskem“ (KČT Č. Budějovice).

S finančním příspěvkem kraje se rovněž uskuteční rekreační triatlon Betonový muž a žena 2009 ve Veselí nad Lužnicí, 22. ročník Běhu olympijského dne (Gymnázium olympijských nadějí Č. Budějovice) nebo Jihočeský pohár v triatlonu a v duatlonu 2009 (Jihočeský triatlion). Z přeborů Jihočeského kraje lze z 23 podpořených akcí zmínit třeba přebory ve školních sportovních soutěžích (Okresní rada Asociace školních sportovních klubů J. Hradec), přebor Jihočeského kraje ve vodním slalomu na divoké vodě (TJ Vodní stavby Tábor) nebo mistrovství Jihočeského kraje družstev a jednotlivců v golfu (Jihočeské krajské sdružení ČSTV).

Na příspěvek na činnost sportovních tříd se mohou těšit ve dvanácti jihočeských školách a dvou sportovních klubech (TJ Jiskra Třeboň a SK Mladých nadějí Týn nad Vltavou). Mezi školami to jsou například Gymnázium olympijských nadějí Č. Budějovice, ZŠ TGM a MŠ Písek, ZŠ Za nádražím a ZŠ TGM v Č. Krumlově, ZŠ J. Hradec V či Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická Vimperk.

12.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení