VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

11.8.2010

Kombajny se zakusují do obilí, než je vyžene déšť

Jindřichohradecko – Poválené a místy už černající lány s obilím. To je obrázek posledních dní. Vytrvalý déšť slibně rozjeté žně zastavil a zemědělci na mnoha místech ani nemohou do rozmočených polí vjet.

11.8.2010

Podnikání za hranicemi je v kurzu

České Budějovice – Stovky zájemců, kteří by rádi podnikali i za hranicemi České republiky, ale potřebují si vyjasnit pravidla hry, se již obrátily na takzvané jednotné kontaktní místo na českobudějovické radnici.

5.8.2010

Včelaři dostanou víc evropských peněz

Jindřichohradecko – Včelaři z Jindřichohradecka vítají přislíbené evropské finance. Na roky 2011 až 2013 má totiž Česká republika schválenou podporu včelařství z Evropské unie vyšší, než tomu bylo v minulých letech, a to ve výši téměř čtyř milionů eur.

5.8.2010

Benzín je levnější za hranicemi

Jindřichohradecko - Pro obyvatele příhraničních oblastí okresu se stává nákup pohonných hmot v sousedním Rakousku samozřejmostí.

4.8.2010

Plánovaná výroba v bývalé celnici je nejistá

Nová Bystřice – Na první pohled malebné místo na česko-rakouských hranicích. Dojem však kazí hluk od projíždějících kamionů, jejichž řidiči stejně jako ostatních aut zrovna na dodržování povolené rychlosti moc nedbají.

29.7.2010

Novodobí otrokáři šikanují zaměstnance ze zahraničí

Jižní Čechy – Současný strach o práci a hrozba ztráty zaměstnání nahrává také podvodníkům, kteří zneužívají cizince.

29.7.2010

Rolníci nevědí, zda a za kolik sklizeň máku prodají

Pelhřimovsko – K rázu letní krajiny na Pelhřimovsku vydatně přispívají maková pole. Bělavé květy už jsou pryč a makovice nyní čekají jenom na sklizeň. Zemědělci se zvědavostí i obavami vyčkávají, jak budou letos nastaveny výkupní ceny za tuto tradiční plodinu.

27.7.2010

Poslat pohlednici není problém

Jindřichův Hradec – Ani v éře elektronické komunikace neztrácí ručně psané slovo své místo. Tradiční způsob využívají hlavně turisté, kteří do Jindřichova Hradce přijedou strávit volný čas.

26.7.2010

Lidé litují zániku hračkářského družstva Jas

Stráž nad Nežárkou – Chystané výpovědi a přerušení výroby v provozovně Výrobního družstva Jas ve Stráži nad Nežárkou, jak již uvedl Deník před časem, nenechávají místní obyvatele chladné.

21.7.2010

Tropický nástup léta zabetonoval půdu

Jindřichohradecko – Zemědělci na Jindřichohradecku zahájili žně. Výnosy ozimého ječmene jsou však na některých místech výrazně nižší než byly vloni.

21.7.2010

Turisté si cestu z obchvatu do města našli

Stráž nad Nežárkou – Již tři roky nemusí řidiči cestou do Českých Budějovic projíždět Stráží nad Nežárkou, ale cestu si mohou zkrátit díky obchvatu. Deník zjišťoval, jaký názor na změnu v provozu mají místní občané.

20.7.2010

Sehnat brigádu je problém, řešením jsou známosti

Českobudějovicko – Pro studenty jsou letní brigády často jedinou možností, jak si při studiu přivydělat peníze.

19.7.2010

Prodej z tašky na ulici není protizákonným činem

Jindřichův Hradec – Velká spousta turistů, ale i místních občanů. Tak v letních měsících vypadá Panská ulice v Jindřichově Hradci. Mimo jiné k nim skoro každý den patří i dealeři parfémů.

18.7.2010

Kemp U Skalníků zažívá nejlepší sezonu

Stráž nad Nežárkou/FOTO/ – Návštěvníky každého věku upoutává Kemp USkalníků zejména klidným prostředím, soukromím a kvalitními službami.

16.7.2010

Většina prodejen si letošní letní sezonu vychvaluje

Jindřichův Hradec – Na základě loňských zkušeností o tom, jak si v letních sezonách vedou obchodníci v centru města, vydal se Deník i letos zjišťovat situaci.

14.7.2010

Rybám v parných dnech ubývá kyslík ve vodě

Jindřichohradecko – Opatření kvůli vedrům podnikají rybáři na Jindřichohradecku. Rybám vrybnících totiž ubývá kyslík.

13.7.2010

Těžké to mají také řidiči autobusů či kuchaři

Jindřichův Hradec – Léto je v plném proudu, o tom svědčí i vedra, která přetrvávají již několik týdnů.

9.7.2010

Místo Rokáče bude v srpnu otevřená Krčma

Třeboň – Původní historický ráz postupně vrací části třeboňského zámku, kterou před časem mládež znala jako rockový klub neboli Rokáč, parta nadšených pracovníků.

9.7.2010

V bývalé textilce Alma se už rozjíždí jiná výroba

Nová Bystřice– Část areálu bývalé Almy vNové Bystřici je již využitá k výrobě.

8.7.2010

Na nízké úrodě třešní se podepsalo špatné počasí

Prachaticko – To, co ovocnáři tušili již od letošního května, se potvrdilo v tomto týdnu. Začala totiž hlavní sezona sběru třešní, které jsou na tuzemském trhu jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce.

2.7.2010

Suchdolský klub Pyramida stále nemá nájemce

Suchdol nad Lužnicí – Snaha vedení města Suchdol nad Lužnicí o udržení provozu místního Klubu Pyramida v kulturním domě trvá.

2.7.2010

Hosty informuje o kouření v restauraci nálepka

Jindřichův Hradec/VIDEO/ – Již od čtvrtka vešla vplatnost novela protikuřáckého zákona, která se týká každého provozovatele restauračního zařízení.

1.7.2010

Na okraji pole vyrostly obří stany

Českobudějovicko/FOTO/ - Zemědělci začali vydělávat víc na bioplynu než na mléce.

30.6.2010

Podnikatelská rebelie vtrhla již potřetí do kraje

Jižní Čechy – Pro všechny jihočeské podnikatele, kteří se můžou pochlubit originálním způsobem podnikání, výjimečným přístupem k zákazníkům nebo vybočováním ze zajetých kolejí, nastává období žní.

29.6.2010

Hračkářské družstvo Jas chystá výpovědi

Stráž nad Nežárkou – „V pátek jsme obdrželi dopis z výrobního družstva Jas ze Stráže nad Nežárkou, kde nám oznamují, že v následujícím měsíci zahájí propouštění,“ uvedla ředitelka Úřadu práce v Jindřichově Hradci Stanislava Zemanová.

29.6.2010

Komu budou patřit mlékárny se stále neví

Třebíčsko – Prodej jaroměřické a moravskobudějovické mlékárny se prodlužuje. Jejich majitel, francouzský výrobce sýrů Fromageries Bel, se těchto provozoven zbavuje po dvou letech. Důvodem jsou údajně nenaplněná očekávání spojená s produkcí a prodejem.

28.6.2010

Z nejnovějších jihočeských insolvencí

České Budějovice – Majetek úpadce ZD Osek (12 K 262/2006) byl zpeněžen za 2,35 milionu.

27.6.2010

Restaurace budou nově označené

Jindřichohradecko– Novela protikuřáckého zákona začne platit již od 1.července. Každý provozovatel restauračního zařízení se musí nově povinně rozhodnout, zda je vcelém zařízení kouření povoleno nebo zakázáno, nebo zda vyhradí prostory pro kuřáky a pro nekuřáky.

24.6.2010

Samosběr jahod vítají lidé také z dalekého okolí

Dolní Pěna/FOTO/ – Spousta aut a točící se had fronty vítá příchozího k jahodové plantáži v Dolní Pěně. Sklizeň jahod je totiž v plném proudu.

21.6.2010

Patro obchodního domu září novotou

Jindřichův Hradec – Jindřichohradečtí obyvatelé nedaleko nádraží mají už měsíc vylepšené prostředí pro nakupování drogistického zboží a modeláři získali nový obchůdek. Obchodní dům JH markt se totiž postupně proměňuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies