VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

20.1.2011

ŽOS České Velenice CZ je v úpadku

České Velenice – Krajský soud prohlásil ve středu úpadek ŽOS České Velenice CZ, a. s. (27 INS 15508/2010).

26.9.2010

Vláda firmy nešetří, zas mají platit

Jindřichohradecko – Návrh novely zákona o nemocenském pojištění, kdy by měl zaměstnavatel platit v letech 2011 až 2013 první tři týdny svým zaměstnancům náhradu mzdy, který schválila vláda ve středu, některé zaměstnavatele na Jindřichohradecku téměř pobouřila.

23.9.2010

Pro podniky krize ustoupila

Jindřichohradecko – Některé podniky na Jindřichohradecku se popraly s krizí poměrně úspěšně. Proto jejich zaměstnancům žádné snižování platů nebo výpovědi v současné době nehrozí.

17.9.2010

Rybáři čekají průměrnou produkci

Jižní Čechy – Jihočeská rybářství letos očekávají průměrnou produkci ryb. Chladné deštivé jaro, horký červenec a chladnější zbytek léta rybám moc nepřály.

14.9.2010

Úřad práce přispívá zaměstnavatelům

Jindřichohradecko – Na Jindřichohradecku úřad práce v srpnu uzavřel v rámci aktivní politiky zaměstnanosti patnáct dohod na zřízení společensky účelných míst.

10.9.2010

Volných pracovních míst je málo

Jindřichohradecko – O jedno volné pracovní místo se „pere“ na sedmnáct uchazečů o zaměstnání. I když Jindřichohradecko k 31. srpnu patřilo k regionům s nejnižší nezaměstnaností, pracovních míst ubylo. V nabídce Úřadu práce v Jindřichově Hradci jich bylo jen 172.

8.9.2010

Hodinový manžel přijede, vykope, vyvrtá a spraví

Dolní Lhota – Zatlučení hřebíku většinou zvládne i žena, ale další banality, jako opravit kapající kohoutek, připevnit nové garnýže či vyměnit rozbitou tašku na střeše, už nejsou takovou samozřejmostí. A když v domácnosti chybí mužská ruka, hodinový manžel se může hodit.

7.9.2010

Počasí odradilo stanaře

Jindřichohradecko – Kdo si vybral tuzemskou dovolenou na konec prázdnin, moc si hezkého počasí neužil. Z tohoto pohledu nepovažují letošní sezonu za vydařenou ani mnozí provozovatelé kempů na Jindřichohradecku.

6.9.2010

Cena mléka nemá připomínat houpačku

Lipí – „Mělo by se předejít situaci, kdy se litr suroviny vykupuje jeden rok za deset korun a druhý rok za šest korun,“ říká zemědělec Zdeněk Houška.

6.9.2010

Ekofarmy by nežily bez dotací

Jindřichohradecko – O tom, že biopotraviny jsou kvalitní a prospívají zdraví, asi nikdo nepochybuje. Přesto je jejich cesta ke spotřebiteli trnitá a velice nesnadná.

3.9.2010

Bramborům se letos nedaří, jsou malé a asi zdraží

Jindřichohradecko – Komu se letos podaří udržet kvalitu brambor, ten bude podle předsedy Zemědělského družstva Popelín Pavla Štindla letos dobře prodávat.

31.8.2010

Vypuštění rybníka je pro kempy likvidační

Strmilov – O chystaných opravách na rybníku Komorník u Strmilova už má vedení radnice povědomí půl druhého roku. Rybník obhospodařuje společnost Rybářství Kardašova Řečice, jejíž vedení žádalo o dotace na nutné opravy ministerstvo zemědělství. Pro majitele kempů kolem rybníka však může být jeho vypuštění likvidační.

30.8.2010

Herny teď budou plnit nadační fond města

Jindřichův Hradec – Pět tisíc korun za čtvrt roku a jeden přístroj zaplatí už od září provozovatelé videoterminálů ve městě. Tak praví nově schválená vyhláška o místních poplatcích v Jindřichově Hradci.

25.8.2010

Hosté utekli bez zaplacení

Jindřichohradecko – Hosté, kteří přijdou do restaurace a za svou útratu nechtějí zaplatit nebo mají předem promyšlený útěk, se čas od času najdou. Podobný případ se stal také o uplynulém víkendu v Žíteči, místní části Chlumu u Třeboně.

24.8.2010

O konci sezony v aquaparku rozhodne rada města

Jindřichohradecko – Léto se chýlí ke konci, a tak nastane brzy konec sezony také pro koupaliště a aquaparky. V Dačicích bude otevřeno podle počasí.

20.8.2010

Pivaři sedí u půllitrů radši doma

Jindřichohradecko – Příznivci piva si podle některých hostinských kupují svůj chmelový mok zejména v supermarketu, točené raději oželí.

18.8.2010

Majitelé penzionů si stěžují na nedostatek klientů

Jindřichohradecko – Jako totální propad označují letošní srpen někteří ubytovatelé z Jindřichohradecka.

11.8.2010

I. Hanušová zapomenuté řemeslo ukazuje i dalším

Nová Bystřice – Když se lidé tehdy sešli u přástek, seděli a povídali si, nemuselo to být vůbec špatné.

11.8.2010

Pacientům se snaží pomoci v jakémkoliv čase

Jindřichův Hradec – Denně 20 až 30 pacientů, z toho dvě nebo tři operace. Tak vypadá den v ordinaci Pavla Jelínka, absolventa Střední odborné školy veterinární v Českých Budějovicích, později pak Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

11.8.2010

Kombajny se zakusují do obilí, než je vyžene déšť

Jindřichohradecko – Poválené a místy už černající lány s obilím. To je obrázek posledních dní. Vytrvalý déšť slibně rozjeté žně zastavil a zemědělci na mnoha místech ani nemohou do rozmočených polí vjet.

11.8.2010

Podnikání za hranicemi je v kurzu

České Budějovice – Stovky zájemců, kteří by rádi podnikali i za hranicemi České republiky, ale potřebují si vyjasnit pravidla hry, se již obrátily na takzvané jednotné kontaktní místo na českobudějovické radnici.

5.8.2010

Včelaři dostanou víc evropských peněz

Jindřichohradecko – Včelaři z Jindřichohradecka vítají přislíbené evropské finance. Na roky 2011 až 2013 má totiž Česká republika schválenou podporu včelařství z Evropské unie vyšší, než tomu bylo v minulých letech, a to ve výši téměř čtyř milionů eur.

5.8.2010

Benzín je levnější za hranicemi

Jindřichohradecko - Pro obyvatele příhraničních oblastí okresu se stává nákup pohonných hmot v sousedním Rakousku samozřejmostí.

4.8.2010

Plánovaná výroba v bývalé celnici je nejistá

Nová Bystřice – Na první pohled malebné místo na česko-rakouských hranicích. Dojem však kazí hluk od projíždějících kamionů, jejichž řidiči stejně jako ostatních aut zrovna na dodržování povolené rychlosti moc nedbají.

29.7.2010

Novodobí otrokáři šikanují zaměstnance ze zahraničí

Jižní Čechy – Současný strach o práci a hrozba ztráty zaměstnání nahrává také podvodníkům, kteří zneužívají cizince.

29.7.2010

Rolníci nevědí, zda a za kolik sklizeň máku prodají

Pelhřimovsko – K rázu letní krajiny na Pelhřimovsku vydatně přispívají maková pole. Bělavé květy už jsou pryč a makovice nyní čekají jenom na sklizeň. Zemědělci se zvědavostí i obavami vyčkávají, jak budou letos nastaveny výkupní ceny za tuto tradiční plodinu.

27.7.2010

Poslat pohlednici není problém

Jindřichův Hradec – Ani v éře elektronické komunikace neztrácí ručně psané slovo své místo. Tradiční způsob využívají hlavně turisté, kteří do Jindřichova Hradce přijedou strávit volný čas.

26.7.2010

Lidé litují zániku hračkářského družstva Jas

Stráž nad Nežárkou – Chystané výpovědi a přerušení výroby v provozovně Výrobního družstva Jas ve Stráži nad Nežárkou, jak již uvedl Deník před časem, nenechávají místní obyvatele chladné.

21.7.2010

Tropický nástup léta zabetonoval půdu

Jindřichohradecko – Zemědělci na Jindřichohradecku zahájili žně. Výnosy ozimého ječmene jsou však na některých místech výrazně nižší než byly vloni.

21.7.2010

Turisté si cestu z obchvatu do města našli

Stráž nad Nežárkou – Již tři roky nemusí řidiči cestou do Českých Budějovic projíždět Stráží nad Nežárkou, ale cestu si mohou zkrátit díky obchvatu. Deník zjišťoval, jaký názor na změnu v provozu mají místní občané.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies