VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

12.9.2012

Lidé mají strach, že si koupili v lahvi alkoholu smrt

Jindřichův Hradec – „Jsem z Havířova a můj kamarád po vypití metanolu oslepl. Mám lahev jedné vaší vodky, tak se chci zeptat, jak poznám, že je pravá." To byl jeden z úterních telefonátů, které vyřizovali pracovníci jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz v souvislosti s otravami po požití nápojů s obsahem methylalkoholu.

2.9.2012

Úroda obilí je daleko nižší než vloni

Jindřichohradecko – Zemědělci na Jindřichohradecku letos sklidili o třiadvacet procent méně obilí, než v loňském roce. Vyplývá to z údajů okresní agrární komory.

2.9.2012

Firma očekává, že na Živitelku přijdou i odborníci

Jindřichův Hradec - Na Zemi živitelce je pravidelným vystavovatelem i jindřichohradecká firma Some. Proto jsme se jejího ředitele Bohdana Soukupa ptali, co od výstavy letos očekává.  

7.7.2012

Vlaječka u zeleniny klamala lidi

Jindřichův Hradec – Českou vlaječku u dvou druhů jablek a dále u baby špenátu, cukety a cibule v jindřichohradeckém supermarketu Kaufland shledali při poslední kontrole inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce za klamání spotřebitele.  

5.7.2012

Berní úřad: Firma nám tají rakve

Pelhřimov – Přehlášením sídla a v budoucnu možná úplným přestěhováním výroby hrozí pelhřimovská pobočka společnosti Moser Legno, která vyrábí rakve.

17.6.2012

Lázeňskou péči čekají změny, Třeboň se nebojí

Třeboň - Nová vyhláška má výrazně omezit příspěvky pojišťoven, Třeboň se úbytku klientů nebojí.

5.6.2012

Firmám utíkají krajské zakázky

Jindřichohradecko -  Zejména majitelé menších firem z Jindřichohradecka nejsou spokojeni s tím, jakým způsobem krajský úřad informuje o poptávkách na některé zakázky. Jsou přesvědčeni, že systém, jakým jsou zveřejňovány, nahrává do rukou pouze velkým společnostem. Případně těm, které mají sídlo v Českých Budějovicích.

21.3.2012

Předzahrádky ulice zaplní snad už v dubnu

Jindřichův Hradec – Venkovní posezení pro hosty až od prvního máje je podle většiny jindřichohradeckých restauratérů holý nesmysl.

20.3.2012

Jarní výlovy začaly, rybáře letos trápí nedostatek vody

Jindřichohradecko - Zatahovat sítě začali včera třeboňští rybáři na rybníku Vdovec Nový, jehož výlov pokračuje ještě dnes.

15.3.2012

Nový šéf úzkokolejek Boris Čajánek chce rozšířit služby

Jindřichův Hradec – Změny ve vedení akciové společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), které v únoru opustil Jan Šatava, vyvolaly řadu otázek ohledně budoucnosti dopravy na úzkokolejce.

13.3.2012

Svatý Řehoř letos orat ještě nezačal, pole jsou moc mokrá

Jindřichohradecko – Na naplnění lidové pranostiky o šelmě sedlákovi, který na svatého Řehoře i jen trochu zaoře, si v pondělí museli zemědělci počkat.

9.3.2012

Starostové považují soukromou trať za nesmírně důležitou

Jindřichohradecko – Většina lidí, kteří se pohybují v cestovním ruchu, přiznává, že úzkokolejka láká v letní sezoně velké množství turistů. To potvrzují i starostové z měst a obcí ležících na trati.

EXKLUZIVNĚ
9.3.2012

Jan Šatava opustil úzkokolejku, co přinesou změny?

Jindřichův Hradec – Společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) má za sebou zásadní změnu ve vedení.

25.2.2012

Do ulic Jindřichova Hradce vyjede zbrusu nový autobus

Jindřichův Hradec – Společnost ČSAD, která je smluvním dopravcem pro město u Vajgaru, pořídila v rámci modernizace vozového parku nový autobus pro provoz městské hromadné dopravy.

14.2.2012

Svatému Valentýnu letos nepřeje velká zima

Jindřichohradecko – Svátek zamilovaných má sice nadále dost příznivců, ale třeba květináři pociťují pokles zájmu. „Možná je to i enormní zimou, kdy se lidé bojí, že jim kytky zmrznou,“ zafilozofovali si včera prodejci.

8.2.2012

Lidé mají jasno, co jim chutná

Jindřichohradecko – Ocenění Spokojený zákazník 2011 v těchto dnech na jihu Čech z dvaceti ohodnocených získaly i čtyři firmy na Jindřichohradecku.

25.1.2012

Fruko nebude prodávat Lidlu

Jindřichův Hradec - V letošním roce přestala jindřichohradecká likérka dodávat známému řetězci, protože nedošlo k cenové dohodě

18.1.2012

Pokud dojde na mašině pára, je to ostuda

Jindřichův Hradec – Snad každý někdy cestoval vlakem, ale nahlédnout pod pokličku železnice se smrtelníkovi hned tak nepodaří.

4.1.2012

Lidé se snaží méně marodit kvůli penězům

Jindřichohradecko – Již rok musejí zaměstnavatelé za své pracovníky platit první tři týdny nemocenské. Před tím byly na bedrech firem pouze dva týdny a ještě si mohly polovinu vyplacené částky odečíst z daní, ale vládní úsporné škrty přinesly změnu.

28.12.2011

Od ledna podraží tuzemák i další lihoviny

Jindřichův Hradec - Nejvíce se zdražení odrazí v ceně tuzemáku, který někteří výrobci zdraží opravdu zásadně.

16.12.2011

Vánoční ryby už čekají na sádkách

Jindřichohradecko – Až do Štědrého dne bude možné si na některých místech zakoupit vánočního šupináče. Povzbudivou zprávou pro zákazníky je také fakt, že ceny kaprů se od loňska nijak výrazně nezměnily, i když rybářům náklady rapidně stouply.

7.12.2011

Kamiony jezdí jen na zimním vzorku

Jindřichohradecko – Ačkoli je zejména k řidičům zima zatím poměrně dost milosrdná, i Jindřichohradecko již několikrát pokrylo náledí a brzy má přijít sníh.

2.12.2011

Moderní laser umí čisté řezy v plechu

Jindřichův Hradec - Společnost PHT Service v Jindřichově Hradci působí od roku 2009 a navzdory celosvětové krizi se mohutně rozvíjí.

22.11.2011

Průmyslová mapa se rapidně změnila, ubylo továren

Jindřichohradecko - Od Sametové revoluce uplynulo již 22 let, dnes už ani nikoho nenapadle, aby 17. listopadu vyrazil na náměstí, kde se v jeho městě tvořily dějiny, a alespoň symbolicky zacinkal klíči. Mnozí si stále utahují opasky, ale euforie je ta tam.

21.11.2011

Unikátní laser vyřeže z plechu třeba brontosaura

Jindřichův Hradec - Chcete se něco dozvědět o unikátním laseru, který i tvrdou ocel rozřízne doslova jako máslo?

12.11.2011

Svatomartinské víno již teče

Jindřichohradecko - Vinaři začali prodávat svatomartinské víno. V pátek 11. listopadu 2011 v 11 hodin se podle tradice otevřely první lahve.

1.11.2011

Železniční opravny a strojírny jsou od ledna v úpadku

České Velenice – V říjnu loňského roku se na redakci Jindřichohradeckého deníku obrátili pracovníci českovelenických Železničních opraven a strojíren, kteří byli nespokojení s nepravidelnou výplatou.

23.10.2011

Kasalova pila přivítala své bývalé zaměstnance

Jindřichův Hradec – Prohlídkou závodu začalo setkání důchodců Kasalovy pily.

19.10.2011

Počasí začalo rybářům přát, voda se ochladila

Jindřichohradecko – Horusický rybník, ve kterém v pondělí třeboňští rybáři začali zatahovat sítě, odstartoval hlavní sezónu podzimních výlovů na Třeboňsku. Výměrou 438 hektarů je třetím největším rybníkem v republice.

12.10.2011

Ze dne na den vyměnil uniformu za cukrárnu

Slavonice – Vladimír Novotný ze Slavonic má za sebou první turistickou sezonu jako provozovatel cukrárny v centru města. Po sedmadvaceti letech práce u policie prakticky ze dne na den svlékl uniformu a vrhl se do podnikání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení