VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

27.9.2012

Dobrá zpráva: Hradečáci už mají svůj rum

Jindřichův Hradec - Prakticky jako první po zrušení prohibice se začal prodávat ve čtvrtek v 15 hodin rum a další tvrdý alkohol v podnikové prodejně v centru města a na čerpací stanici likérky Fruko-Schulz.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
26.9.2012

V restauraci si zatím většinou panáka tvrdého nedáte

Jindřichohradecko - Konec prohibice. Nebude to však jako mávnutí kouzelným proutkem. Než se legální alkohol začne zase prodávat, je třeba udělat mnoho kroků. V restauracích se zatím většinou nenalévá.

26.9.2012

Co bude s alkoholem, který je ve skladech?

Jindřichův Hradec –Středa je dnem, kdy by mohla být podle slibů ministra zdravotnictví Leoše Hegera alespoň částečně zmírněna prohibice.

24.9.2012

Rusko dalo likérce ránu pod pás

Jindřichův Hradec – Páteční zákaz dovozu lihovin do Ruska považuje ředitel likérky Fruko-Schulz Josef Nejedlý za těžký úder pod pás.

22.9.2012

Zákaz exportu: Další rána pro likérky

Jindřichův Hradec – Týden po zavedení částečné prohibice dostal český potravinářský průmysl další ránu. Ministr zdravotnictví Leoš Heger vyhlásil ve čtvrtek večer úplný zákaz vývozu lihovin s obsahem etanolu vyšším než dvacet procent.  

20.9.2012

Kdo zaplatí nové kolky?

Jindřichův Hradec - Chystá se podepsání vyhláška, která má za úkol opět uvolnit trh s alkoholem. Její znění je však podle ředitele jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz Josefa Nejedlého značně problematické.

14.9.2012

Policie hledá alkohol bez kolků

Jindřichohradecko – Aféra s otravou lidí methanolem je nepříjemná zejména lidem z „branže".

12.9.2012

Kontrola na Táborsku odhalila podezřelý rum

Jindřichohradecko – Výrobci lihovin již deset let podle ředitele jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz Josefa Nejedlého upozorňují na pančovaný alkohol, který z většiny pochází se severní Moravy.  

12.9.2012

Lidé mají strach, že si koupili v lahvi alkoholu smrt

Jindřichův Hradec – „Jsem z Havířova a můj kamarád po vypití metanolu oslepl. Mám lahev jedné vaší vodky, tak se chci zeptat, jak poznám, že je pravá." To byl jeden z úterních telefonátů, které vyřizovali pracovníci jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz v souvislosti s otravami po požití nápojů s obsahem methylalkoholu.

2.9.2012

Úroda obilí je daleko nižší než vloni

Jindřichohradecko – Zemědělci na Jindřichohradecku letos sklidili o třiadvacet procent méně obilí, než v loňském roce. Vyplývá to z údajů okresní agrární komory.

2.9.2012

Firma očekává, že na Živitelku přijdou i odborníci

Jindřichův Hradec - Na Zemi živitelce je pravidelným vystavovatelem i jindřichohradecká firma Some. Proto jsme se jejího ředitele Bohdana Soukupa ptali, co od výstavy letos očekává.  

7.7.2012

Vlaječka u zeleniny klamala lidi

Jindřichův Hradec – Českou vlaječku u dvou druhů jablek a dále u baby špenátu, cukety a cibule v jindřichohradeckém supermarketu Kaufland shledali při poslední kontrole inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce za klamání spotřebitele.  

5.7.2012

Berní úřad: Firma nám tají rakve

Pelhřimov – Přehlášením sídla a v budoucnu možná úplným přestěhováním výroby hrozí pelhřimovská pobočka společnosti Moser Legno, která vyrábí rakve.

17.6.2012

Lázeňskou péči čekají změny, Třeboň se nebojí

Třeboň - Nová vyhláška má výrazně omezit příspěvky pojišťoven, Třeboň se úbytku klientů nebojí.

5.6.2012

Firmám utíkají krajské zakázky

Jindřichohradecko -  Zejména majitelé menších firem z Jindřichohradecka nejsou spokojeni s tím, jakým způsobem krajský úřad informuje o poptávkách na některé zakázky. Jsou přesvědčeni, že systém, jakým jsou zveřejňovány, nahrává do rukou pouze velkým společnostem. Případně těm, které mají sídlo v Českých Budějovicích.

21.3.2012

Předzahrádky ulice zaplní snad už v dubnu

Jindřichův Hradec – Venkovní posezení pro hosty až od prvního máje je podle většiny jindřichohradeckých restauratérů holý nesmysl.

20.3.2012

Jarní výlovy začaly, rybáře letos trápí nedostatek vody

Jindřichohradecko - Zatahovat sítě začali včera třeboňští rybáři na rybníku Vdovec Nový, jehož výlov pokračuje ještě dnes.

15.3.2012

Nový šéf úzkokolejek Boris Čajánek chce rozšířit služby

Jindřichův Hradec – Změny ve vedení akciové společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), které v únoru opustil Jan Šatava, vyvolaly řadu otázek ohledně budoucnosti dopravy na úzkokolejce.

13.3.2012

Svatý Řehoř letos orat ještě nezačal, pole jsou moc mokrá

Jindřichohradecko – Na naplnění lidové pranostiky o šelmě sedlákovi, který na svatého Řehoře i jen trochu zaoře, si v pondělí museli zemědělci počkat.

9.3.2012

Starostové považují soukromou trať za nesmírně důležitou

Jindřichohradecko – Většina lidí, kteří se pohybují v cestovním ruchu, přiznává, že úzkokolejka láká v letní sezoně velké množství turistů. To potvrzují i starostové z měst a obcí ležících na trati.

EXKLUZIVNĚ
9.3.2012

Jan Šatava opustil úzkokolejku, co přinesou změny?

Jindřichův Hradec – Společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) má za sebou zásadní změnu ve vedení.

25.2.2012

Do ulic Jindřichova Hradce vyjede zbrusu nový autobus

Jindřichův Hradec – Společnost ČSAD, která je smluvním dopravcem pro město u Vajgaru, pořídila v rámci modernizace vozového parku nový autobus pro provoz městské hromadné dopravy.

14.2.2012

Svatému Valentýnu letos nepřeje velká zima

Jindřichohradecko – Svátek zamilovaných má sice nadále dost příznivců, ale třeba květináři pociťují pokles zájmu. „Možná je to i enormní zimou, kdy se lidé bojí, že jim kytky zmrznou,“ zafilozofovali si včera prodejci.

8.2.2012

Lidé mají jasno, co jim chutná

Jindřichohradecko – Ocenění Spokojený zákazník 2011 v těchto dnech na jihu Čech z dvaceti ohodnocených získaly i čtyři firmy na Jindřichohradecku.

25.1.2012

Fruko nebude prodávat Lidlu

Jindřichův Hradec - V letošním roce přestala jindřichohradecká likérka dodávat známému řetězci, protože nedošlo k cenové dohodě

18.1.2012

Pokud dojde na mašině pára, je to ostuda

Jindřichův Hradec – Snad každý někdy cestoval vlakem, ale nahlédnout pod pokličku železnice se smrtelníkovi hned tak nepodaří.

4.1.2012

Lidé se snaží méně marodit kvůli penězům

Jindřichohradecko – Již rok musejí zaměstnavatelé za své pracovníky platit první tři týdny nemocenské. Před tím byly na bedrech firem pouze dva týdny a ještě si mohly polovinu vyplacené částky odečíst z daní, ale vládní úsporné škrty přinesly změnu.

28.12.2011

Od ledna podraží tuzemák i další lihoviny

Jindřichův Hradec - Nejvíce se zdražení odrazí v ceně tuzemáku, který někteří výrobci zdraží opravdu zásadně.

16.12.2011

Vánoční ryby už čekají na sádkách

Jindřichohradecko – Až do Štědrého dne bude možné si na některých místech zakoupit vánočního šupináče. Povzbudivou zprávou pro zákazníky je také fakt, že ceny kaprů se od loňska nijak výrazně nezměnily, i když rybářům náklady rapidně stouply.

7.12.2011

Kamiony jezdí jen na zimním vzorku

Jindřichohradecko – Ačkoli je zejména k řidičům zima zatím poměrně dost milosrdná, i Jindřichohradecko již několikrát pokrylo náledí a brzy má přijít sníh.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies