VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

2.7.2011

Vymýšlení nové hračky je velké dobrodružství

Stráž nad Nežárkou – Hračky ze Stráže nad Nežárkou jsou známé po celém světě. Proslavily se díky nyní již zaniklému výrobnímu družstvu JAS.

24.6.2011

Zastávka v Kaprouně dostala cenu

Kaproun – Speciálního ocenění se v už pátém ročníku soutěže O nejkrásnější nádraží, pořádané Asociací Entente Florale CZ, dočkala zdánlivě bezvýznamná zastávka jindřichohradecké úzkokolejky.

22.5.2011

Skláři stále marně čekají na své peníze

Vysočina – Zhruba dvanáct set bývalých zaměstnanců zkrachovalých světelských skláren stále nemá své peníze za dlužné výplaty.

24.4.2011

Majitel Kovosvitu mění šéfy

Sezimovo Ústí - Generální, obchodní a výrobní ředitel Kovosvitu byli odvoláni ze svých funkcí.

17.4.2011

Řidiči musí u pump sahat hlouběji do kapsy

Jindřichohradecko – Raketový nárůst cen pohonných hmot rozčiluje v posledních dnech nejednoho řidiče.

14.3.2011

Jitona se na jaře přesune ze Soběslavi do Třebíče

Třebíč – Největší český výrobce značkového nábytku, zaměřující se na export, hodlá rozšířit svůj provoz v Třebíči.

14.3.2011

Farmářské slavnosti odstartují ratibořické kozy

Vysočina – Na šest farem v Česku zve rodiny s dětmi na premiérovou akci nazvanou Farmářské slavnosti. Jde o sérii slavností, které se uskuteční postupně na šesti vybraných českých farmách od dubna do listopadu.

23.2.2011

Made in Lomnice nad Lužnicí: Cibulovo-česnekový chléb

Lomnice nad Lužnicí - V pravidelné rubrice Mede in…Deník představuje výrobky regionálních podniků. Mezi nimi nyní cibulovo-česnekový chléb z pekařství v Lomnici nad Lužnicí.

21.2.2011

Růst platů není všude samozřejmostí

Jindřichohradecko – I když v řadě větších firem na Jindřichohradecku již mají odboráři se zaměstnavateli uzavřené nové kolektivní smlouvy, ne všude mohou pracovníci počítat se zvýšením výplat. Na vině je hlavně krize.

19.2.2011

Zdražení pečiva je už jisté i na Jindřichohradecku

Jindřichohradecko – Pečivo podraží. V současné době se na tom shodují někteří zástupci pekáren z Jindřichohradecka.

17.2.2011

Fruku-Schulz loni klesla výroba o třetinu

Jindřichův Hradec – Jindřichohradecké likérce Fruko–Schulz klesla loni výroba o 35 procent. Jedna ze čtyř největších českých likérek v loňském roce vyprodukovala 43 371 hektolitrů lihovin. Obrat loni dosáhl 549 milionů korun, meziročně je to o zhruba 30 procent méně. Pokles je způsoben tím, že se odběratelé v roce 2009 předzásobili kvůli zvýšení spotřební daně, které začalo platit letos.

20.1.2011

ŽOS České Velenice CZ je v úpadku

České Velenice – Krajský soud prohlásil ve středu úpadek ŽOS České Velenice CZ, a. s. (27 INS 15508/2010).

26.9.2010

Vláda firmy nešetří, zas mají platit

Jindřichohradecko – Návrh novely zákona o nemocenském pojištění, kdy by měl zaměstnavatel platit v letech 2011 až 2013 první tři týdny svým zaměstnancům náhradu mzdy, který schválila vláda ve středu, některé zaměstnavatele na Jindřichohradecku téměř pobouřila.

23.9.2010

Pro podniky krize ustoupila

Jindřichohradecko – Některé podniky na Jindřichohradecku se popraly s krizí poměrně úspěšně. Proto jejich zaměstnancům žádné snižování platů nebo výpovědi v současné době nehrozí.

17.9.2010

Rybáři čekají průměrnou produkci

Jižní Čechy – Jihočeská rybářství letos očekávají průměrnou produkci ryb. Chladné deštivé jaro, horký červenec a chladnější zbytek léta rybám moc nepřály.

14.9.2010

Úřad práce přispívá zaměstnavatelům

Jindřichohradecko – Na Jindřichohradecku úřad práce v srpnu uzavřel v rámci aktivní politiky zaměstnanosti patnáct dohod na zřízení společensky účelných míst.

10.9.2010

Volných pracovních míst je málo

Jindřichohradecko – O jedno volné pracovní místo se „pere“ na sedmnáct uchazečů o zaměstnání. I když Jindřichohradecko k 31. srpnu patřilo k regionům s nejnižší nezaměstnaností, pracovních míst ubylo. V nabídce Úřadu práce v Jindřichově Hradci jich bylo jen 172.

8.9.2010

Hodinový manžel přijede, vykope, vyvrtá a spraví

Dolní Lhota – Zatlučení hřebíku většinou zvládne i žena, ale další banality, jako opravit kapající kohoutek, připevnit nové garnýže či vyměnit rozbitou tašku na střeše, už nejsou takovou samozřejmostí. A když v domácnosti chybí mužská ruka, hodinový manžel se může hodit.

7.9.2010

Počasí odradilo stanaře

Jindřichohradecko – Kdo si vybral tuzemskou dovolenou na konec prázdnin, moc si hezkého počasí neužil. Z tohoto pohledu nepovažují letošní sezonu za vydařenou ani mnozí provozovatelé kempů na Jindřichohradecku.

6.9.2010

Cena mléka nemá připomínat houpačku

Lipí – „Mělo by se předejít situaci, kdy se litr suroviny vykupuje jeden rok za deset korun a druhý rok za šest korun,“ říká zemědělec Zdeněk Houška.

6.9.2010

Ekofarmy by nežily bez dotací

Jindřichohradecko – O tom, že biopotraviny jsou kvalitní a prospívají zdraví, asi nikdo nepochybuje. Přesto je jejich cesta ke spotřebiteli trnitá a velice nesnadná.

3.9.2010

Bramborům se letos nedaří, jsou malé a asi zdraží

Jindřichohradecko – Komu se letos podaří udržet kvalitu brambor, ten bude podle předsedy Zemědělského družstva Popelín Pavla Štindla letos dobře prodávat.

31.8.2010

Vypuštění rybníka je pro kempy likvidační

Strmilov – O chystaných opravách na rybníku Komorník u Strmilova už má vedení radnice povědomí půl druhého roku. Rybník obhospodařuje společnost Rybářství Kardašova Řečice, jejíž vedení žádalo o dotace na nutné opravy ministerstvo zemědělství. Pro majitele kempů kolem rybníka však může být jeho vypuštění likvidační.

30.8.2010

Herny teď budou plnit nadační fond města

Jindřichův Hradec – Pět tisíc korun za čtvrt roku a jeden přístroj zaplatí už od září provozovatelé videoterminálů ve městě. Tak praví nově schválená vyhláška o místních poplatcích v Jindřichově Hradci.

25.8.2010

Hosté utekli bez zaplacení

Jindřichohradecko – Hosté, kteří přijdou do restaurace a za svou útratu nechtějí zaplatit nebo mají předem promyšlený útěk, se čas od času najdou. Podobný případ se stal také o uplynulém víkendu v Žíteči, místní části Chlumu u Třeboně.

24.8.2010

O konci sezony v aquaparku rozhodne rada města

Jindřichohradecko – Léto se chýlí ke konci, a tak nastane brzy konec sezony také pro koupaliště a aquaparky. V Dačicích bude otevřeno podle počasí.

20.8.2010

Pivaři sedí u půllitrů radši doma

Jindřichohradecko – Příznivci piva si podle některých hostinských kupují svůj chmelový mok zejména v supermarketu, točené raději oželí.

18.8.2010

Majitelé penzionů si stěžují na nedostatek klientů

Jindřichohradecko – Jako totální propad označují letošní srpen někteří ubytovatelé z Jindřichohradecka.

11.8.2010

I. Hanušová zapomenuté řemeslo ukazuje i dalším

Nová Bystřice – Když se lidé tehdy sešli u přástek, seděli a povídali si, nemuselo to být vůbec špatné.

11.8.2010

Pacientům se snaží pomoci v jakémkoliv čase

Jindřichův Hradec – Denně 20 až 30 pacientů, z toho dvě nebo tři operace. Tak vypadá den v ordinaci Pavla Jelínka, absolventa Střední odborné školy veterinární v Českých Budějovicích, později pak Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies