VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

7.7.2012

Vlaječka u zeleniny klamala lidi

Jindřichův Hradec – Českou vlaječku u dvou druhů jablek a dále u baby špenátu, cukety a cibule v jindřichohradeckém supermarketu Kaufland shledali při poslední kontrole inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce za klamání spotřebitele.  

5.7.2012

Berní úřad: Firma nám tají rakve

Pelhřimov – Přehlášením sídla a v budoucnu možná úplným přestěhováním výroby hrozí pelhřimovská pobočka společnosti Moser Legno, která vyrábí rakve.

17.6.2012

Lázeňskou péči čekají změny, Třeboň se nebojí

Třeboň - Nová vyhláška má výrazně omezit příspěvky pojišťoven, Třeboň se úbytku klientů nebojí.

5.6.2012

Firmám utíkají krajské zakázky

Jindřichohradecko -  Zejména majitelé menších firem z Jindřichohradecka nejsou spokojeni s tím, jakým způsobem krajský úřad informuje o poptávkách na některé zakázky. Jsou přesvědčeni, že systém, jakým jsou zveřejňovány, nahrává do rukou pouze velkým společnostem. Případně těm, které mají sídlo v Českých Budějovicích.

21.3.2012

Předzahrádky ulice zaplní snad už v dubnu

Jindřichův Hradec – Venkovní posezení pro hosty až od prvního máje je podle většiny jindřichohradeckých restauratérů holý nesmysl.

20.3.2012

Jarní výlovy začaly, rybáře letos trápí nedostatek vody

Jindřichohradecko - Zatahovat sítě začali včera třeboňští rybáři na rybníku Vdovec Nový, jehož výlov pokračuje ještě dnes.

15.3.2012

Nový šéf úzkokolejek Boris Čajánek chce rozšířit služby

Jindřichův Hradec – Změny ve vedení akciové společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), které v únoru opustil Jan Šatava, vyvolaly řadu otázek ohledně budoucnosti dopravy na úzkokolejce.

13.3.2012

Svatý Řehoř letos orat ještě nezačal, pole jsou moc mokrá

Jindřichohradecko – Na naplnění lidové pranostiky o šelmě sedlákovi, který na svatého Řehoře i jen trochu zaoře, si v pondělí museli zemědělci počkat.

9.3.2012

Starostové považují soukromou trať za nesmírně důležitou

Jindřichohradecko – Většina lidí, kteří se pohybují v cestovním ruchu, přiznává, že úzkokolejka láká v letní sezoně velké množství turistů. To potvrzují i starostové z měst a obcí ležících na trati.

EXKLUZIVNĚ
9.3.2012

Jan Šatava opustil úzkokolejku, co přinesou změny?

Jindřichův Hradec – Společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) má za sebou zásadní změnu ve vedení.

25.2.2012

Do ulic Jindřichova Hradce vyjede zbrusu nový autobus

Jindřichův Hradec – Společnost ČSAD, která je smluvním dopravcem pro město u Vajgaru, pořídila v rámci modernizace vozového parku nový autobus pro provoz městské hromadné dopravy.

14.2.2012

Svatému Valentýnu letos nepřeje velká zima

Jindřichohradecko – Svátek zamilovaných má sice nadále dost příznivců, ale třeba květináři pociťují pokles zájmu. „Možná je to i enormní zimou, kdy se lidé bojí, že jim kytky zmrznou,“ zafilozofovali si včera prodejci.

8.2.2012

Lidé mají jasno, co jim chutná

Jindřichohradecko – Ocenění Spokojený zákazník 2011 v těchto dnech na jihu Čech z dvaceti ohodnocených získaly i čtyři firmy na Jindřichohradecku.

25.1.2012

Fruko nebude prodávat Lidlu

Jindřichův Hradec - V letošním roce přestala jindřichohradecká likérka dodávat známému řetězci, protože nedošlo k cenové dohodě

18.1.2012

Pokud dojde na mašině pára, je to ostuda

Jindřichův Hradec – Snad každý někdy cestoval vlakem, ale nahlédnout pod pokličku železnice se smrtelníkovi hned tak nepodaří.

4.1.2012

Lidé se snaží méně marodit kvůli penězům

Jindřichohradecko – Již rok musejí zaměstnavatelé za své pracovníky platit první tři týdny nemocenské. Před tím byly na bedrech firem pouze dva týdny a ještě si mohly polovinu vyplacené částky odečíst z daní, ale vládní úsporné škrty přinesly změnu.

28.12.2011

Od ledna podraží tuzemák i další lihoviny

Jindřichův Hradec - Nejvíce se zdražení odrazí v ceně tuzemáku, který někteří výrobci zdraží opravdu zásadně.

16.12.2011

Vánoční ryby už čekají na sádkách

Jindřichohradecko – Až do Štědrého dne bude možné si na některých místech zakoupit vánočního šupináče. Povzbudivou zprávou pro zákazníky je také fakt, že ceny kaprů se od loňska nijak výrazně nezměnily, i když rybářům náklady rapidně stouply.

7.12.2011

Kamiony jezdí jen na zimním vzorku

Jindřichohradecko – Ačkoli je zejména k řidičům zima zatím poměrně dost milosrdná, i Jindřichohradecko již několikrát pokrylo náledí a brzy má přijít sníh.

2.12.2011

Moderní laser umí čisté řezy v plechu

Jindřichův Hradec - Společnost PHT Service v Jindřichově Hradci působí od roku 2009 a navzdory celosvětové krizi se mohutně rozvíjí.

22.11.2011

Průmyslová mapa se rapidně změnila, ubylo továren

Jindřichohradecko - Od Sametové revoluce uplynulo již 22 let, dnes už ani nikoho nenapadle, aby 17. listopadu vyrazil na náměstí, kde se v jeho městě tvořily dějiny, a alespoň symbolicky zacinkal klíči. Mnozí si stále utahují opasky, ale euforie je ta tam.

21.11.2011

Unikátní laser vyřeže z plechu třeba brontosaura

Jindřichův Hradec - Chcete se něco dozvědět o unikátním laseru, který i tvrdou ocel rozřízne doslova jako máslo?

12.11.2011

Svatomartinské víno již teče

Jindřichohradecko - Vinaři začali prodávat svatomartinské víno. V pátek 11. listopadu 2011 v 11 hodin se podle tradice otevřely první lahve.

1.11.2011

Železniční opravny a strojírny jsou od ledna v úpadku

České Velenice – V říjnu loňského roku se na redakci Jindřichohradeckého deníku obrátili pracovníci českovelenických Železničních opraven a strojíren, kteří byli nespokojení s nepravidelnou výplatou.

23.10.2011

Kasalova pila přivítala své bývalé zaměstnance

Jindřichův Hradec – Prohlídkou závodu začalo setkání důchodců Kasalovy pily.

19.10.2011

Počasí začalo rybářům přát, voda se ochladila

Jindřichohradecko – Horusický rybník, ve kterém v pondělí třeboňští rybáři začali zatahovat sítě, odstartoval hlavní sezónu podzimních výlovů na Třeboňsku. Výměrou 438 hektarů je třetím největším rybníkem v republice.

12.10.2011

Ze dne na den vyměnil uniformu za cukrárnu

Slavonice – Vladimír Novotný ze Slavonic má za sebou první turistickou sezonu jako provozovatel cukrárny v centru města. Po sedmadvaceti letech práce u policie prakticky ze dne na den svlékl uniformu a vrhl se do podnikání.

29.9.2011

Rybníky začínají vydávat bohatství

Třeboňsko – Celkem 290 rybníků sloví letos při podzimních výlovech třeboňští rybáři. Podle slov předsedy představenstva Rybářství Třeboň Josefa Malechy se sítě zatahují již od poloviny září, ale velké rybníky přijdou na řadu až ve druhé polovině října.

26.9.2011

Kozel odměnil nejlepšího fachmana Jindřichohradecka

Jindřichohradecko - Šikovný řemeslník vyhrál pivo na rok zdarma. O vítězi rozhodli svými hlasy naši čtenáři

16.9.2011

Rybáři již zatahují sítě, velké rybníky mají ještě čas

Kardašovořečicko – I když si milovníci šupináčů na hlavní sezónu podzimních výlovů ještě musejí nějaký ten den počkat, například kardašovořečičtí rybáři již zatahují sítě od srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies