VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Majitel Kovosvitu mění šéfy

Sezimovo Ústí - Generální, obchodní a výrobní ředitel Kovosvitu byli odvoláni ze svých funkcí.

24.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jíří Linhart

„Už nejsem ředitelem,“ ozvalo se ve středu ve sluchátku telefonu z úst Libora Kuchaře, který byl ještě v pondělí generálním ředitelem Kovosvitu. Táborskému deníku tak potvrdil informaci, kterou získal od dvou zaměstnanců sezimoústecké strojírenské firmy.

Po rozštěpení rodinné firmy Komárkových zůstal Kovosvit v majetku Karla Komárka seniora. V polovině března letošního roku závod převzal nový majitel, a sice Komárkův bratr František.

Ten nyní obměňuje management a sám se dočasně řízení závodu ujal. O posty kromě Kuchaře přišli také obchodní a výrobní ředitel.
„Myslím, že je to v pořádku, že na to má nový majitel právo. Firma s novým vedením dostane nový směr a novou filozofii a já s odvoláním nemám problém,“ vyjádřil se ve středu Kuchař.

Do Kovosvitu nastoupil z postu ředitele táborské firmy Cogebi, neboli Elektroisoly, v polovině roku 2005 jako finanční ředitel, ale již po půl roce se ujal vedení celého závodu. Po více než pěti letech se jeho kariéra bude ubírat opět jiným směrem. „Počítám, že měsíc si dám pouzu, zaregistroval jsem se na úřadu práce a pak uvidím.“

Na nové působiště si odnáší řadu zkušeností a znalostí z oblasti strojírenství, které zocelila ekonomická krize. Je přesvědčen, že Kovosvit svému nástupci předal ve zdravém stavu a v plné síle.

Převratné personální zemětřesení ale Komárek nechystá. „V žádném případě nehodlám sahat na střední a nižší management, protože v něm je know–how celé společnosti,“ uvedl pro Deník František Komárek.


ROZHOVOR: Komárek chce návrat baťovských tradic

Sezimovo Ústí – Stoprocentní vlastník Kovosvitu František Komárek je představenstvem pověřený dočasným řízením závodu. Jeho cílem je udržet dobrý zvuk značky MAS.

Proč jste se s Liborem Kuchařem rozešli?
Nenašli jsme společnou cestu a já mám rozdílný názor na řízení společnosti, protože si lidí vážím a chci jim to dát najevo. Pokud management řídí společnost prostřednictvím různých finančních instrumentů, tak já se domnívám, že je to málo. Že se nesmí zapomínat na lidský faktor.

Řekl jste, že propouštět nehodláte…
Nehodlám, propustím samozřejmě ty, kteří nebudou chtít jít touto filozofií, a to se nyní dotklo konkrétně pana generálního ředitele. Nezamlouvala se mi ani obchodní logika, protože já jsem spíš pro vztah a komunikaci se zákazníkem a to tady mnohdy nebývalo. Musím také říct, že krizové řízení společnosti skončilo. To znamená, že nyní přichází nové období, období konjunktury. A to můžete dělat pouze s lidmi, kteří vám věří, kteří za vámi jdou a kterým věříte i vy. Má logika věci je tedy postavená na stavech lidí a udržení zaměstnanosti, na zlepšení struktury fungování, servisu, kvality práce, na diskutování s lidmi, abychom zjistili, v čem je problém a jak ho řešit. Pro mne je nejdůležitější člověk, ať již pracuje v jakékoli pozici. A také značka MAS, protože to je celosvětově známá značka, po světě jsou tisíce těchto strojů. A jsou tady také baťovské tradice, ke kterým bych se velmi rád vrátil.

Teď řídíte společnost osobně?
Ano, byl jsem pověřen řízením do doby, dokud nenastavíme principy fungování na mezilidských vztazích a na vyžadování zodpovědnosti konkrétních lidí. Vrcholový management musí komunikovat se středním a spodním, a to je základní princip mé práce. Na to jsem zvyklý a to se mi vždy vyplatilo. Teď ukáže doba.

Autor: Alena Šatrová

24.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení