VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Masokombináty ponesou společný název

Jihočeský kraj – Podniky Kostelecké uzeniny a Maso Planá, jehož součástí je masozpracovatelský závod ve Studené, vstoupí do nového roku jako jedna společnost, která ponese název Kostelecké uzeniny.

2.12.2009 3
SDÍLEJ:

Od nového roku budou společnosti Kostelecké uzeniny a Maso Planá působit na trhu pod jednotným názvem Kostelecké uzeniny. Výroba ve všech provozech by i po fúzi měla pokračovat. To platí i pro pobočku ve Studené (na snímku). Foto: Deník/Lenka Novotná

Uvedl to Pavel Kváč, generální ředitel společnosti Kostelecké uzeniny a výkonný ředitel společnosti Maso Planá, které patří skupině Agrofert. O fúzi bylo rozhodnuto na valných hromadách obou dosud samostatných společností.

Obě firmy dosáhly loni obratu přes šest miliard korun a zaměstnávaly přes dva tisíce pracovníků. Vedení společnosti plánuje další zvýšení tržeb. Proto by připravovaná fúze neměla mít na počet zaměstnanců větší dopad.

„Nadále však budeme dodávat na trh oblíbené výrobky jak pod značkou Kostelecké uzeniny, tak i Maso Planá,“ uvedl generální ředitel Pavel Kváč.

Pro zákazníky by se tedy na pultech obchodů měnit nic nemělo. Pro odběratele by však mělo podle jeho slov jednotné řízení podniků do budoucna znamenat pružnější a lepší spolupráci.

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců v obou masokombinátech, který činí v současnosti zhruba dva tisíce lidí, by měl podle Pavla Kváče zůstat beze změny. Fúze by měla totiž posílit i konkurenceschopnost firemních výrobků na trhu. Přitom bude stále stěžejní udržení tradice českého potravinářství a kvalita jejich výrobků. Například na export jde v současné době deset procent produkce Kosteleckých uzenin.

Změny zaznamenají pouze pracovníci v organizačních strukturách a v systému řízení. Výroba ve všech současných provozech masokombinátů by měla pokračovat i nadále.

Masna Studená

Týká se to rovněž provozu pobočky ve Studené, kde je výroba zaměřená na trvanlivé salámy, z nichž podle Kváše na trhu vede Zličan, Paprikáš a Herkules.

„Připravovaná fúze nebude mít žádný podstatný dopad na pobočku ve Studené, ať již na výrobu nebo zaměstnanost. Co se týká sortimentu výrobků, nepočítáme s jejich omezením, ale spíše s dalším rozvojem,“ ubezpečil Pavel Kváč.

Loni byly totiž pro stovku zaměstnanců masny právě ve Studené vánoční svátky opravdu neradostné. Ke konci roku tam byl uzavřen provoz bourárny a většina těch, kteří v ní pracovali, se ocitla bez práce. Někteří využili nabídky přejít na jiné pracoviště v rámci podniku Maso Planá.

„Uzavření bourárny před rokem nebylo součástí rozhodnutí souvisejících s fúzí, ale reakcí předchozího managementu na reálnou situaci na trhu, kdy byl většině zaměstnanců ukončen pracovní poměr,“ upřesnil Pavel Kváč.

Prostory bývalé bourárny jsou v současné době prázdné. S ohledem na jejich charakter zůstává otázkou, zda se pro ně v budoucnu nějaké využití najde.

Kostelecké uzeniny, a. s.

1917 – založena Továrna na výrobu uzenin a konzerv v Kostelci
1992 – vznik a. s. Kostelecké uzeniny
1994 – zahájena výroba tepelně neopracovaných salámů
1998 –získání certifikátů pro vývoz do EU
2004–získáno povolení na otevření zastoupení v Rusku. Dokončena 1. etapa výstavby nové masné výroby. Celková současná plocha areálu Kosteleckých uzenin je 155 777 metrů čtverečních.
2006 – povolení k vývozu do Ruské federace

Autor: Stanislava Koblihová

2.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Hradečáky celý týden bavila nejrůznější hudební i jiná vystoupení.
24

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

V sobotu byla slavnostně otevřená nová naučná cyklostezka z Kardašovy Řečice okolo rybníků. Teď můžete na cyklovýlet okolo Světa.

V neděli můžete vyrazit na kolo nebo do kina

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

Kabelkový veletrh pokračuje

Jindřichohradecko – Ještě čtrnáct dnů máte na to, abyste se podívali do skříní, šuplíků a knihovniček a vybrali věci, které již doma leží bez povšimnutí, a darovali je do Kabelkového veletrhu.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Jindřichův Hradec - Na jindřichohradeckém letišti se při bouřce v noci na sobotu vytrhl letoun Andula z ukotvení v betonu.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení