VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aktualizováno: Někteří voliči nedostali volební lístky, v obálkách u hospody jich bylo dost

Jindřichohradecko -Ze 74 747 zapsaných voličů v okrese přišlo odevzdat svůj hlas kandidátům do krajského zastupitelstva 40,9 procenta. Nejvyšší volební účast, téměř 85,4 procenta, zaznamenala Hadravova Rosička, kde ze 41 voličů odevzdalo svůj hlas 35. V samotném Jindřichově Hradci jich přišlo k urnám téměř 40 procent, v Třeboni 39 a v Dačicích přes 48. Nejmenší účast v krajských volbách na Jindřichohradecku byla v obci Dešná, a to 27,31 procenta. Doplněno o graf.

20.10.2008
SDÍLEJ:

Jedni z posledních voličů na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Foto: Deník/Jana Hýbková

Muži z Dačic se nelíbilo, že nebyla přes noc zapečetěná volební místnost.


Volby v okrese měly podle kompetentních pracovníků klidný průběh. V Jindřichově Hradci však ještě den před konáním voleb jeden z občanů poukázal na obálky s hlasovacími lístky, které se volně válely u restaurace Jiskra.


Volební zákon tím však porušen nebyl, protože voliči mohli dostat náhradní sadu přímo ve volební místnosti. Lístky snad jen na chvíli způsobily nepořádek, než byly uklizeny.


„Nic jsem do schránky nedostal. Vím, že mi sice dají hlasovací lístky u voleb, ale už nebudu mít čas si je v klidu prostudovat,“ zlobil se muž, který bydlí v centru města. Možná právě ty jeho se povalovaly u Jiskry.


„Nic takového by se samozřejmě stávat nemělo. Je to nezodpovědnost někoho z těch, kdo lístky roznášel,“ vyjádřila se k věci vedoucí kanceláře starosty Jana Říhová. Zároveň však poukázala na skutečnost, že někdy není vůbec jednoduché obálky s lístky doručit, a to právě v centru. „Lidé mají bydliště v provozovnách a nemají schránky. Není kde lístky nechat,“ upřesnila s dovětkem, že naopak na sídlištích v tomto směru není problém vůbec žádný.


Nesrovnalosti vznikly v sobotu ráno na jednom volebním okrsku v Dačicích. Podle slov tajemníka městského úřadu Karla Macků zde občan podal stížnost, že nebyla zapečetěná volební místnost. „Ověřovali jsme, co ukládá zákon. Zapečetěné musejí být volební urny přelepením speciální páskou přes otvor, kterým se vhazují lístky. Zákon tedy porušen nebyl, stížností se budeme zabývat v příštím týdnu,“ upřesnil tajemník.

Jak volilo Jindřichohradecko.

Autor: Jana Hýbková

20.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení