VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

4.7.2016

Sousedé mají vězení pro seniory

Linec – Od začátku roku 2014 je ve věznici v Subenu zřízen trakt pro výkon trestu seniorů. „Je upraven speciálně podle potřeb a přání odsouzených starších 60 let a je v Rakousku v této podobě jedinečný," píše deník OÖN.

2.7.2016

OBRAZEM: No tak pádluj!

Jižní Čechy - Vodácké řeky opět otevírají své náruče. O prvním prázdninovém víkendu mohou vodáci vyrazit bez obav na Vltavu, Otavu či Lužnici. Vltava je splavná od Vyššího Brodu a s registrací, tedy s povolením šumavského národního parku, také od Lenory. Dostatek vody je
i v Otavě a Lužnici, kde by mohly být příjemným zpestřením peřejnatá místa pod Táborem.  

1.7.2016

Agrofert a ti druzí. 10 největších pobíračů dotací

Čeští zemědělci letos dostanou na dotacích, které přitečou převážně z Evropské unie, desítky miliard korun. K tomu další miliardy budou čerpat na různé investice. Kdo bere nejvíc? Exkluzivní žebříček Dotyku představuje 10 největších příjemců dotací za rok 2015.

1.7.2016

Soused má přes 100 000 pivních tácků

Linec - Franz Huemer (63) ze Steinhausu u Welsu začal v roce 1962 sbírat pivní tácky. Tehdy ministroval a z poutní cesty do Adlwangu si přinesl první. To byl základ sbírky uložené ve sklepě, ve které dnes má kolem 107 000 exponátů ze 187 zemí, píší OÖN.

30.6.2016

Fejeton: Zlosyn „Andy“ versus dobračisko Andrej

Po léta byl nedílnou součástí českého mocenského „matrixu". Teď proti němu zběsile bojuje. Proč? Přinášíme fejeton na téma „rozdvojení" Andreje Babiše.

30.6.2016

V příhraničí prý okrádáme sousedy

Pasov – „Mimořádně hnusné metody užívají toho času podvodníci v českém příhraničí," začíná svou zprávu čtvrteční deník PNP. Podle něj už mnozí bavorští občané, kteří byli na výletě do Čech, na trik naletěli a přišli o větší peníze.

29.6.2016

Fotoreportáž z Kazachstánu, země pouští a hor

Kazachstán je největším vnitrozemským státem světa – přesto pro většinu našinců zemí neznámou. Fascinující je přitom nejen její velikost, ale i přírodní rozmanitost, obrovské nerostné bohatství a v neposlední řadě pestré etnické složení.

28.6.2016

Generál Pavel: Už žádný Krym. Musíme o tajných ruských operacích včas informovat

Mechanismy zveřejnění zpravodajských informací by se měly změnit, byť se zveřejňováním citlivých informací mohou mít některé členské státy problém.

28.6.2016

Sousedé chytili dalšího škorpiona

ZAKOSILI SI. Přes 600 mladých Hornorakušanů bojovalo v uplynulých týdnech v kvalifikacích o účast v zemském mistrovství v kosení trávy, sto nejlepších absolvovalo v neděli v Ulrichsbergu finále. Podle kategorií sekali plochy od 25 do 100 metrů čtverečních. Kromě dosaženého času rozhodovala i čistota práce. Z chlapců vyhrál Maximilian Topf ze St. Marienkirchenu, z děvčat Maria Niederhauserová z Uttendorfu. „Čest" Mühlviertlu „zachránila" vítězstvím v kategorii nad 18 let Anna Thalerová ze Sarleinsbachu. Mistrovství Rakouska bude 22.-23. července ve Vöcklabrucku.

26.6.2016

Zeman není normálně demokraticky myslící člověk, říká spisovatel Kosatík

Demokrati by měli hrát vlastní hru a nezvedat každou Zemanovu pohozenou rukavici, míní respektovaný autor knih o osobnostech naší historie.

25.6.2016

Čtvrtina našich sousedů je potetovaných

DEN SPORTU bude 16. července v Neuschönau, obci v Bavorském lese. K výstupům na Třístoličník jsou zváni cyklisté s hoskými koly, běžci i chodci. Na akci už teď upozorňuje tři metry vysoký a 300 kilogramů těžký dřevěný cyklista na dvoumetrovém kole na Radničním náměstí. „Je replikou kovové skulptury, která od roku 1995 stojí na Tourmaletu, francouzském pyrenejském pase, jako symbol Tour de France. V Neuschönau je pochopitelně ze dřeva, jak se na Bavorský les sluší," píše PNP. (www.tag-des-sports.eu)

24.6.2016

Sousedé stavějí po „keltsku"

Linec - Na louce za keltskou vesničkou v Mitterkirchenu zahájil experimentální archeologický tým kolem mezinárodně proslulého experta na dřevěné stavby Wolfganga Lobissera z institutu archeologických věd vídeňské univerzity stavbu tzv. „Haly Paní", nazvané podle v blízkosti odhaleného hrobu ženy s bohatou posmrtnou výbavou.

24.6.2016

Mirek Topolánek k brexitu: Přebarvená labuť, mrtvá kočka a poločas rozpadu

Výsledek referenda je v zásadě nedůležitý, protože obě varianty přinášely dopředu spousty rizik a jistotu rozpolcení.

AKTUALIZUJEME
24.6.2016

OHLASY: Brexit! Oslaví Britové pátek jako Den nezávislosti?

Jižní Čechy - Podle konečných výsledků čtvrtečního referenda se nadpoloviční většina obyvatel Velké Británie vyslovila pro odchod země z Evropské unie. Co na takzvaný brexit říkají Jihočeši?

23.6.2016

U sousedů se narodil další los

Pasov - V oboře Národního parku Bavorský les v Neuschönau se narodil další los. Jeho pohlaví se zatím nepodařilo určit, mládě úspěšně čelí všem pokusům se mu přiblížit.

23.6.2016

Jak posílit imunitu? I to zájemcům poradí doktor Frej

České Budějovice - Dlouhý život bez nemocí. Tak se jmenují přednášky uznávaného lékaře Davida Freje. Beseda z cyklu, s nímž projíždí Českou republiku, se uskuteční ve čtvrtek 7. července také v Českých Budějovicích. Frej na své přednášce seznámí návštěvníky s léčbou a prevencí civilizačních nemocí z pohledu lékaře holistické a přírodní medicíny.

22.6.2016

Soused amatér pořídil snímek roku

Linec - Rakouskou novinářskou fotografií roku se stal snímek fotoamatéra a hasiče Martina Penedera, zachycující smějící se malou běženkyni Dunju, jak se loni v létě chladí v 35stupňovém vedru ve vodní mlze ze stříkaček hasičů z Feldkirchenu.

21.6.2016

Maturanti u sousedů „zahalili" školu

Pasov – Stylem akčního umělce Christa protestovali absolventi gymnázia v Kirchseeonu v okrese Ebersberg proti plýtvání papírem na své škole. V pondělí připevnili na její fasádu 11 520 listů papíru, který spotřebovali v posledních dvou letech.

20.6.2016

Na Šumavě našli smrk z doby Karla IV.

Jižní Čechy – Když roku 1373 císař Karel IV. získal Braniborské markrabství, 
u Plešného jezera rostl smrk, který krále přežil
o 616 let. Po staletích na jeho torzo narazil tým odborníků, kteří na Šumavě zkoumají stáří stromů.

20.6.2016

Rekordní knedlík se sousedům rozpadl

Pasov – Jak i náš list uvedl, pokusili se v neděli v dolnobavorském Aldersbachu uvařit největší houskový knedlík na světě. Dopadlo to tak napůl, uvádí deník PNP.

19.6.2016

Od sousedů: superknedlík a supernos

Pasov – V dolnobavorském Aldersbachu se v neděli pokoušejí uvařit houskový knedlík pro Guinnessovu knihu rekordů, zaznamenal deník PNP.

18.6.2016

Toulava ukazuje turistický ráj v srdci Čech

Táborsko – Asi 60 až 70 kilometrů jižně od Prahy začíná turistická oblast, která se zapisuje do povědomí – Toulava. Dříve tímto územím, jež zahrnuje část okresů Benešov, Příbram, Písek a Tábor, rekreanti projížděli, když mířili na Šumavu, do Českého Krumlova či Třeboně. To už neplatí. Destinace s „hlavním" městem Tábor je stále více populární.

17.6.2016

Integrativní festival příští týden u sousedů

Linec - Od úterý 21. června do soboty 25. června bude v Linci integrativní kulturní festival „Sicht:wechsel" ve smyslu Kdo by chtěl změnit svůj pohled na svět, musí se na svět podívat, píší OÖN.

16.6.2016

Sousedé jsou čtvrtí nejbohatší v EU

Linec – V žebříčku nejbohatších zemí Evropské unie je Rakousko dál na čtvrtém místě, zaznamenal deník Volksblatt. Hrubý domácí produkt (HDP) na jednoho jeho občana je 27 procent nad průměrem 28 zemí unie.

15.6.2016

Milionové podpory zemědělcům u sousedů

Pasov - Kvůli klesajícím cenám zemědělských produktů vyplatila EU v prvním podpůrném programu bavorským sedlákům více než 20 milionů eur, napsala PNP.

14.6.2016

Sousedé vydali skleněnou známku

Linec – Minulý pátek byla v hornorakouském Sandlu prezentována první skleněná poštovní známka na světě. Má nominální hodnotu 6,30 eura a motivem pro ni je známý obraz na skle z této obce Pieta na kříži, napsal deník OÖN.

13.6.2016

Přehlídka spřežení u sousedů

Linec – Jubilejní 25. mezinárodní turnaj koňských spřežení bude 16.-19. června v Altenfeldenu v Mühlviertlu. Organizátoři očekávají přes 100 zápřahů z patnácti zemí.

11.6.2016

Dlouhá procházka sousedů s lucernou

PROŠLI SE. Po 60 dnech dorazili Helmut Kapeller (65) a Walter Kutscher (67) z Attnangu-Puchheimu do Le Mont-Saint-Michelu na atlantickém pobřeží Francie.

10.6.2016

Sousedé zvou do „divočiny" Mühlviertlu

Linec - Přírodní park Mühlviertel a Svaz ochrany přírody Horních Rakous uspořádají v Rechbergu (okr. Perg) od 10. do 16. července kemp v ekologicky cenném přírodním území. Je zaměřen především na sečení luk, obzvlášť na mokřadech, píší OÖN.

10.6.2016

Jelení klobásy a pečená šunka z Volar Chutnají hezky. Jihočesky

Volary – Do posledního ročníku soutěže „Chutná hezky. Jihočesky" přihlásil masokombinát ZEFA z Volar dva své výrobky. S oběma uspěl. A uspěl na výbornou, porotě výrobky z Volar chutnaly natolik, že oba dostaly hodnocení nejlepší 
a obsadily první místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies