VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.4.2017

Nezvěstnou studentku našli utonulou

Pasov - Dvacetiletou studentku Malinu Klaarovou z Řezna, která byla od 19. března nezvěstná poté, kdy odešla z večírku, a policie po ní pátrala i s vrtulníkem a psy cvičenými na hledání utonulých (Deník informoval), našli v pátek kolem 8.10 hodiny v Donaustaufu v Horní Falci, píše PNP.

AKTUALIZOVÁNO
7.4.2017

Koalice v Jihočeském kraji bude jednat až příští týden

České Budějovice - V pátek večer byl původně termín, ve kterém se mělo jednat o budoucnosti koalice v jihočeském krajském zastupitelstvu. Koalici tvoří ČSSD, hnutí ANO 2011 a hnutí JIHOČEŠI 2012.

7.4.2017

Nález pokladu může poodhalit historii obce

Kučeř – Ani na okamžik nezaváhali. Jakmile celá rodina vysbírala rozsypané mince z hlíny a kamení, aby se neponičily, zavolali nejprve starostu Bohuslava Bartůňka a pak hned telefonovali do Prácheňského muzea v Písku.

6.4.2017

Žáci diskutovali v Bruselu o budoucnosti

Linec – Výbor pro hospodářství a sociální věci Evropského parlamentu zorganizoval dvoudenní „plenární zasedání mládeže", žáků 33 škol jak z EU, tak z kandidátů vstupu.

6.4.2017

"Jel jsem maximálně čtyřicet," vypověděl řidič skútru

Písek - Tragickou nehodu z orlické přehrady, při níž loni v létě zemřela osmnáctiletá dívka, začal dnes řešit písecký okresní soud.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Na pozemku v Kučeři se našel stříbrný poklad

Písecko – Poklad velké historické ceny se po zhruba pěti stech letech dostal na světlo na soukromém pozemku Dagmar Němcové v Kučeři na Písecku.

6.4.2017

Vojáci aktivní zálohy mohou ihned do boje

České Budějovice – Ne všichni jsou nadšeni zrušením povinné vojenské služby. Ti, kdož cítí morální povinnost konkrétně se zapojit do obrany země, se mohou stát vojáky v aktivní záloze, kteří jsou za výkon služby finančně odměňováni.

6.4.2017

Nafta na jihu Čech nepatrně zlevnila, Natural 95 mírně zdražil

České Budějovice - Ceny pohonných hmot se v Jihočeském kraji měnily za poslední týden odlišně. Zatímco ceny benzinu nepatrně stouply, nafta ve většině okresech mírně zlevnila. Natural 95 momentálně stojí v regionu v průměru 30,51 Kč a nafta 29,82 Kč. Vyplývá to z aktuálních informací společnosti CCS.

6.4.2017

Pomáhají klientům být jako jejich vrstevníci

České Budějovice – V úterý se slavnostně otevřelo Auticentrum, které se pro nevyhovující prostory přestěhovalo ze ZŠ Bezdrevská do Plzeňské ulice.

6.4.2017

Gastrofest začíná. Šneci, švábi, čokoláda. Jak je libo

České Budějovice - Letos poprvé se uskuteční Gastrofest v Českých Budějovicích nejen na podzim, ale i na jaře. Návštěvníci ochutnají barokní kuchyni nebo krokodýlí polévku a uvidí přípravu pravého texaského barbecue.

VÍME PRVNÍ
5.4.2017

Žádná stávka na jihu Čech nebude

Jižní Čechy -  Ředitel společnosti ČSAD STRANS a.s. Vladimír Warisch exkluzivně pro Deník poskytl informaci, že čtvrteční stávka řidičů autobusové přepravy nebude. "Právě jsem se dozvěděl, že kraj slíbené peníze na dopravní obslužnost, tím pádem i platy řidičů poskytne," řekl Vladimír Warisch. "Všichni si oddychneme, odpadne řešení dalších problémů," řekl s úlevou ředitel Warisch.

5.4.2017

Co když začne hořet Šumava?!

Linec – V trojzemí Bavorsko, Mühlviertel a jižní Čechy bude 30. června až 2. července přeshraniční cvičení zásahových složek pro případ katastrofálního velkoplošného požáru šumavského lesa, píší OÖN. Nese název „Austrian Bavarian Czech Forest Fire Drill".

5.4.2017

Na horách dnes může i zasněžit

Jižní Čechy – Duben by v těchto dnech neměl zůstat nic dlužen své pověsti, co se počasí týká.

5.4.2017

Stávka řidičů postihne většinu spojů

Jižní Čechy, Jindřichohradecko - Autobusy v jižních Čechách ochromí ve čtvrtek spor o mzdy. Dopravci ČSAD Jindřichův Hradec a Josef Štefl-tour by měli jezdit bez omezení. Kolem poledne se všichni dohodli.

4.4.2017

Poslanci přehlasovali prezidentské veto

Praha - Poslanci v úterý 4. dubna a už napotřetí odhlasovali novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která mění pravidla národních parků. 

4.4.2017

POSLECHNĚTE SI: Zimolovi lidé tlačí na média

České Budějovice/AUDIONAHRÁVKY NALEZNETE V GALERII K ČLÁNKU/ - Kauza jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) a jeho budoucí chalupy na Lipně pokračuje.

4.4.2017

Pendlující česko-bavorská manažerka

Pasov – Simona Fink je z Plzně, kde také maturovala, ale brzy nato, v roce 1994, se stěhovala do Bavorska, taky kvůli lásce, píše pasovský deník PNP.

4.4.2017

Možnosti napojení obcí na D4 se prověřují

Písecko – Lidé z Mirotic a okolí chtějí, aby bylo obnovené spojení mezi Radobytcemi a Cerhonicemi.

3.4.2017

Věřící od sousedů podporují indické děti

Linec – Alcantara Gracias ze západoindické Goyi vystudoval teologii a filozofii v Bombaji. Už v počátečních teologických pracích se podle lineckého deníku OÖN odvrátil od učení církve a vyslovil se pro užívání pilulek proti početí.

2.4.2017

Sjeli si na prknech ze sudů

ODVÁŽLIVCI. Na Krippensteinu v Solné komoře zakončili v sobotu provoz lanovky sjezdem na prkýnkách ze sudů a s pomocí jedné hole. Sešlo se 66 odvážlivců, mezi nimi i několik dovolenkářů z Česka. V cíli si mnozí troufli i na salto, jak patrno ze snímku.

2.4.2017

Budoucí lékaři se spolu utkali v soutěži Medik roku

Tábor – Od sobotního rána se v táborské nemocnici snažilo své budoucí kolegy trumfnout v lékařských dovednostech celkem 95 mediků rozdělených do 19 týmů. Zastoupení zde měly všechny české fakulty včetně dvou slovenských.

2.4.2017

Aféra Lipno: zastupitelé chtějí faktury

České Budějovice – Kauza pokračuje! Už týdny se řeší stavba rekreačních domů pro hejtmana Jiřího Zimolu a jeho náměstka Jaromíra Slívu, oba ČSSD. Na svém pozemku a převážně ze svých prostředků je staví šéf společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha.

1.4.2017

Jihočeská ČSSD oznámí návrh lídra kandidátky do PS v pondělí

České Budějovice - Náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD) se vyjádřil k situaci, kdy Jihočeský kraj jako jediný nenavrhl svému předsednictvu lídra krajské kandidátky do Poslanecké sněmovny. 

31.3.2017

Jihočeská ČSSD postrádá lídra volební kandidátky do poslanecké sněmovny

České Budějovice - Republikové předsednictvo ČSSD schválilo v pátek volební jedničky pro všechny své krajské organizace, jedinou výjimkou je Jihočeský kraj.

31.3.2017

Opozice: šéf nemocnic bere jako 22 sester

České Budějovice – Má krajská koalice budoucnost? To napoví pondělní jednání.

31.3.2017

Dragouni korunních zemí na procházce

Linec - Více než 350 účastníků v historických uniformách je očekáváno 1. dubna k jarní parádě dragounského regimentu No. 7 v Linci.

31.3.2017

Žďákovský most slaví v dubnu padesátiny

Orlík nad Vltavou – Rekonstrukce Žďákovského mostu přes orlickou přehradu pokračuje třetím rokem.

31.3.2017

Po dvaceti letech budou Lheničtí dýchat vzduch bez jedů

Lhenice – Stovky tun nebezpečného odpadu z areálu bývalého agrochemického podniku začala ve čtvrtek 30. března likvidovat pražská firma AVE CZ.

31.3.2017

Neřesti, tapiserie a nové trasy. Památky otevírají

Jižní Čechy - Jedenáctka jihočeských hradů a zámků zahajuje hlavní sezonu. Očekávat můžete rozmanitý program.

30.3.2017

Abychom byli vidět (zatím od sousedů)

Pasov - Silniční správa v Pasově začala montovat na dálnicích A94, A92 a A3 šest informačních tabulí s označením Europaregion Donau-Vltava, píše PNP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies