VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letiště u sousedů má problémy

Linec – „Je sotva nevděčnější zaměstnání v Horních Rakousích než to Gerharda Kunesche (60)," napsal deník OÖN. „Je totiž od roku 1998 ředitelem letiště v Linci a pokouší se tuto malou destinaci mezi uzly Vídní a Mnichovem zachránit od bezvýznamnosti."

7.2.2016
SDÍLEJ:

Šéf letiště Gerhard Kunesch.Foto: Deník/repro

Za 18 let existence letiště v Hörschingu se podle listu letecká branže dramaticky změnila. Evropské společnosti jsou pod enormním tlakem nákladů, mnoho poskytovatelů v pravý čas zfúzovalo nebo šlo do konkurzu. U zbývajících aerolinek následuje jeden úsporný program za druhým. Pro regionální letiště jako Linec zůstává málo vzduchu k „dýchání". „Kunesch je proto často kritizován, protože nabídka letů se tu značně ztenčila," uvádějí OÖN.
Dvojnásobného otce a dědečka Kunesche, který v mládí plachtařil, provází letectví a kosmonautika celý profesní život. Začínal u charterové společnosti Montana Austria, přešel k Lauda Air, 15 let pracoval pro Dorniera na satelitních a space-shuttlových projektech, než přešel do Lince.
K obtížnosti najít nové linky pro Linec říká, že vždycky je klíčovým zájem pasažérů. Přesvědčil prý řadu společností k zahájení tratí z Lince, ale pak do nich nenastupovali cestující a po půl roce bylo spojení zase pryč.
Na otázku, co dělají lépe letiště ve Štýrském Hradci a v Salcburku, kde se zdá, že to klape, uvedl: „Štýrský Hradec má víc linek, protože se z něj často létá do jižního a středního Německa, zatím co zástupci obchodních firem od nás tam raději jezdí auty. Výhody Salcburku jsou v jeho větší známosti a vazbě na zimní sporty. Pro Air Berlin je například zima v Salcburku obchodním hitem, v Linci aerolinie v zimě prodělá to, co vydělala v létě. To jsou věci, která já neovlivním…"
Přesto prý jeho letiště zaznamenává i dílčí úspěchy. Ředitel připomíná spojení s Rostockem v souvislosti s projektem Euroregionu Dunaj-Vltava, od konce června má létat linka na Ibizu, v tomto týdnu dohodli s Turkish Airlines lety mezi Lincem a Istanbulem nejpozději se začátkem letního plánu 2018, kdy má být v provozu letiště v Istanbulu.

V Norimberku prodávali údajné Hitlerovy obrazy.Prodávali Hitlera

Při aukci v Norimberku vynesly obrazy, které údajně vytvořil Adolf Hitler, kolem 40 000 eur. Z nabídnutých 29 akvarelů a kreseb bylo prodáno šestnáct, píše PNP. Zbývající půjdou do doprodeje. Podle šéfové aukčního domu Kathrin Weidlerová dosáhl nejvyšší ceny, 7000 eur, akvarel „Dům Dr. Blocha", pohled na Drážďany koupil občan tohoto města za 5500 eur.
Obrazy měly vznikat mezi roky 1904 a 1925 a jsou signovány "A. Hitler". Experti je podle Weidlerové označili za pravé. Na trhu je nicméně spousta padělků, dodává list.

Sytí potřebné

Kostely sytí potřebné.Dva dobročinné „Vesper-kostely" v Bavorsku, organizované diakonii a evangelickou církví, otevřely v minulých týdnech pro potřebné. Ve Schweinfurtu přijalo nabídku od půlky ledna denně kolem 400 hostů, v Norimberku jich je průměrně 500, píše PNP. Celkově tak kostely poskytly více než 20 000 jídel. Ve Schweinfurtu projekt pro letošek skončí v neděli v poledne, v Norimberku stravování bude pokračovat do 28. února. Ve Schweinfurtu oběd obnášel polévku a hlavní jídlo a nealkoholický nápoj, v nabídce bylo vždy také vegetariánské jídlo. Strávníkům byly talíře podávány ke stolu, káva a zákusek v bufetu. Dospělí platili 1,50 eura, děti 50 centů.

Přetížená vězeňská stráž

Pracovníci bavorské vězeňské správy loni na 4050 postech vykázali kolem 65 400 hodin přesčasů, píše PNP. Je to asi o 2100 méně než předloni. Do roku 2018 má být proto počet pracovních mist rozšířen o 250.
V celoněmeckém srovnání jsou prý bavorští bachaři na tom relativně dobře – v Sasku na každého připadá 40 hodin přesčasů, v Bavorsku „jen" 16. V Sasku marodí zaměstnanec věznice průměrně 36 dnů za rok, v Bavorsku 21.

Autor: Vladimír Majer

7.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Část fresky s tankem v kostele v Chlumu u Třeboně

Začínají kovářské dny, můžete i na prohlídku kostela

Třeboň i Dačice zvítězily, včelnický nováček uhrál bod s Rudolfovem

Jižní Čechy – Mnohem lépe než před týdnem si v druhém kole fotbalového krajského přeboru mužů počínala mužstva z jindřichohradeckého regionu.

Živitelka bude letos jiná

České Budějovice – Jako přelomový vnímají organizátoři 44. ročník mezinárodní agro výstavy Země živitelka, který se bude konat od čtvrtka 24. 8. do úterý 29. 8. na výstavišti v Českých Budějovicích.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení