VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Maminka Ivanková žila v Maleticích

Maletice - Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany…zpívá se v jedné jihočeské lidové písničce. Ale není. Stejně tak není Nová Ves u Protivína shodná s Maleticemi. Právě tyto dvě vesnice jsme minulý týden zaměnili při určení lokace televizního snímku Nepolepšitelný (2009) režiséra Jiřího Svobody s herci Jaromírem Hanzlíkem (hlavní postava MUDr. Ivánka), Zdenkou Procházkovou (jeho maminka), Markétou Hrubešovou, Eliškou Zbrankovou, Janem Hrušínským ad.

17.10.2015
SDÍLEJ:

Jaromír Hanzlík jako lékař Ivánek seče kosou v Maleticích. Maminka, herečka Zdenka Procházková, se mu směje , že mu to kdysi šlo lépe. Syn na to namítá, že kosa je děsně tupá.Foto: Archiv

Autor projektu Jihočeské filmování, který na stránkách Deníku trvá už 4,5 roku, se hluboce omlouvá za záměnu a zároveň děkuje čtenářce Janě Horažďovské z Protivína, která na vše upozornila.

Kde jsme chybovali? V ději Jaromír Hanzlík, který jako lékař zachraňuje mladou dívku, jede ke své mamince na venkov. Exteriér statku, kde bydlí, televizní filmaři nenatočili v Nové Vsi u Protivína, ale v blízkých Maleticích. Vesnice od sebe dělí asi sedm kilometrů, což představuje jen deset minut jízdy autem.

Hanzlík v Maleticích

Jana Horažďovská vše uvádí na pravou míru. „Dotyčné stavení není v Nové Vsi, ale v Maleticích čp. 17, které patří paní Vlastě Novákové, trvale žijící v Praze. Sem také patří zahrada, kde Jaromír Hanzlík u stanu seče trávu, stejně tak i záběr na celý statek ze dvora. Jsem rodačka z Maletic, kde jsem dlouhá léta žila, poznám to. V době, kdy film vznikal, mě také rodiče informovali o tom, že se u nich filmuje a že je v Maleticích Hanzlík. Film jsem viděla v televizi, přesně si děj nepamatuji, ale vím, že skončil smutně. Vnitřek stavení, kde vznikly některé záběry, je možná ze statku rodiny Kolářových z Nové Vsi, ale zvenku je to filmováno v Maleticích," napsala Deníku laskavá čtenářka.

Její manžel pochází z Nové Vsi. Před týdnem v Deníku poznal snímky ze Žďáru, které byly označeny správně. Paní Nováková, majitelka dotyčného statku, kde strávila dětství, se znala s někým ze štábu a nabídla mu na natáčení právě svou chalupu.

„Osobně jsem u natáčení nebyla, bydlím jinde, ale vzpomněla jsem si, jak mi rodiče povídali o filmování a hercích, se kterými se jim podařilo v té době potkat," dodala Jana Horažďovská.

Autor: Luboš Dvořák

17.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Vodní záchranáři z Dolní Vltavice pomáhali dostat na vodu na břehu uvízlé lodě ve Vltavici, Jenišově, pod Karlákem a jinde. Foto: VZS Český Krumlov
9

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Lesníci varují před vstupem do lesů

Českokrumlovsko - Velké škody napáchal nárazový vítr z páteční bouřky v lesích. Není radno do nich nyní chodit. Poškozeny jsou i lesy města Český Krumlov.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Dačicko - Pátrání po pohřešovaném muži (ročník 1965) mělo šťastný konec.

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení