VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Unie nechce nosály

Linec – Nosáli patří k oblíbeným zvířatům zoologické zahrady v Linci, ale bohužel to už dlouho nepotrvá, píše deník Volksblatt. Představují prý totiž nebezpečí pro domácí zvěř.

26.1.2017
SDÍLEJ:

Nosál je prý nebezpečný...Foto: Deník/repro

Říká to Evropská unie, která sestavila seznam 37 zakázaných „invazivních a místně cizích" druhů. Mezi nimi jsou třeba vedle nutrií a želv nádherných právě také nosáli. Svým nařízením chce EU zabránit pronikání cizích druhů zvířat do volné přírody a ohrožovat nebo vytlačovat místní druhy.
„Pro lineckou zoo to znamená, že jejích pět nosálů v ní bude smět zůstat jako posledních svého druhu," píše Volksblatt a cituje zoologickou vedoucí zahrady Sabinu Hildebrandovou: „Musíme zajistit, že už se nebudou moci dále množit." Další opatření prý nejsou třeba, protože nosáli jsou v dobře zabezpečeném výběhu a domácí faunu tak nemohou ohrozit. List dodává, že základní myšlenka EU není podle Hildebrandové špatná, ale ta že kritizuje postup unie. Zoo do výběhu pro tyto šelmy hodně investovalo…

Deggendorf vymění stromy

Padá z nich ovoce, tak je vymění…

Dolnobavorské město chce vyřídit starý problém a krok za krokem nahradit ovocné stromy rostoucí na ulicích. Vedoucího stavebního úřadu Christopha Strassera téma zlobí už dlouho. Především hrušně plané v ulici Františka Josefa Strausse před novou radnicí a na jiných místech a jabloně mnohokvěté v Rettenbachu prý dělají nepořádek každý podzim. „Strasser mluví o velkém svinstvu a míní tím hrušky spadané na chodníky podél Straussovy ulice," píše PNP. Radní upozorňuje na nebezpečí uklouznutí a na vosy, které ovoce láká.
V Rettenbachu bylo vysázeno 73 jabloní mnohokvětých. V listopadu bude deset z nich nahrazeno a tři poraženy bez náhrady, a postupně mají „padnout" i ostatní. Město je chce nahradit parociemi. Planých hrušní je v Deggendorfu celkem 70. Letos na jaře má být 18 z nich před radnicí nahrazeno polními javory.

Český tahač si „lehl" u sousedů

Český řidič zůstal nezraněn.

V Lammerbachu asi šest kilometrů od Viechtachu zajel kolem osmé hodiny český tahač s návěsem na konci levotočivé zatáčky na krajnici a převrátil se do příkopu. Zůstal ležet na straně spolujezdce, takže řidič mohl vystoupit nezraněn, píše PNP. Silnice byla na delší dobu uzavřena, protože bylo třeba na místo nehody dopravit těžký jeřáb.

Podveden s dalekohledem

46letý Čech podal na policejní stanici ve Zwieselu trestní oznámení pro podvod. Krátce po Vánocích si objednal v internet-shopu dalekohled a navázal e-mailový kontakt s prodejcem. Převedl mu požadovaných 409,99 eura a prodejce mu přislíbil zboží neprodleně poslat, ale neposlal nic, píše PNP. První šetření policie ukázalo, že šlo o tzv. fake-shop, který ve skutečnosti neexistuje. Internetová stránka byla také okamžitě po uzavření „obchodu" vymazána a „prodejce" nebyl dosažitelný. „Policie vychází z toho, že Čech naletěl profesionálnímu podvodníkovi. Stopy, mimo jiné doklady o bankovním převodu peněz, vedou do Německa. Bylo zahájeno vyšetřování pro podvod," uzavírá pasovský list.

Autor: Vladimír Majer

26.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení